Arama Logo

Yılmaz Vural: "Çık ve her şeyi anlat Kuntz"
9
YILMAZ VURAL'DAN AÇIKLAMALAR
A Milli Takım'ın Faroe Adaları'na deplasmanda 2-1 yenildiği karşılaşmanın ardından Yılmaz Vural, A Spor'da açıklamalarda bulundu. İşte ayrıntılar...
YILMAZ VURAL'DAN AÇIKLAMALAR
8
"BÖYLE AÇIKLAMA MI OLUR?"
Serdar Gürler'in "İnanılmaz derece üzgünüz. Bize, Türkiye'ye yakışmayan bir sonuç aldık. Bunun bahanesi yok yani. Belki onlar kadar istemedik, mücadele etmedik. Futbolda mücadele edenler kazanır." açıklamasına tepki gösteren Yılmaz Vural "Böyle açıklama mı olur? Kim istemedi? Kimin adına konuşuyorsun! Kendi çok mu istedi de arkadaşları adına konuşuyor. Senin oyuncu olarak böyle konuşma hakkın yok! Gol attın diye mi konuşuyorsun? Niye istemedin? Antrenör motive edemedi demek mi istiyorsun?" dedi.
\
7
"SERDAR GİRME BU İŞLERE"
Yılmaz Vural ayrıca "Serdar, sen ne olduğunu bilmiyorsun! Girme bu işlere! Çünkü Fransa'dan geldi, olayın farkında değil." ifadelerini kullandı.
\
6
"SORUN ANTRENÖR, FUTBOLCU DEĞİL"
Türk futbolunun birçok sorunu olduğunu ve bunun da Milli Takım'ı da etkilediğini söyleyen Yılmaz Vural "Sorun antrenör ya da futbolcu değil! Bu oyuncu neden rakip kadar koşamıyor? Bir antrenman bilimi, eğitim hiçbir şey yok. Kaç tane sorun var konuştuğumuz." açıklamasını yaptı.
\
5
"STEFAN KUNTZ HER ŞEYİ ANLAT"
Milli Takım'da teknik direktör değişikliğinin başarı için yeterli olmayacağını söyleyen Yılmaz Vural "Burada yönetilme sorunu var. Teknik direktör sorunu yok. Stefan Kuntz, sen Alman vatandaşısın ve çık rahatça tüm sorunları anlat. Zaten susarsan da koltuğu kaybedersin. Çık ve her şeyi anlat." ifadelerini kullandı.
\
4
"KUNTZ'U KİM GETİRDİ?"
Stefan Kuntz'un seçilmesine gönderme yapan Yılmaz Vural "Stefan Kuntz'un yerinde olmak kimse istemez. Hamit Altıntop "Türkiye'de bu işi yapamaz, sen gel" dedi. Öyle değil mi? Bu seçimi yapan kim? Ona da biraz sormak lazım neden bu durumda olduğumuzu." dedi.  
\
3
"KUNTZ NEDEN İSTİFA ETSİN?"
Stefan Kuntz'a çağrıda bulunan Yılmaz Vural "Mesela Türkiye'de oyuncu mu yok? 11 oyuncusunun olmadığını söyledi. Futbolcu mu yetişmiyor? Yabancı sayısı mı sorun? Bize bunları da anlatması gerekmiyor mu? Kuntz adına üzüldüm tabii. O neden istifa etsin? Kim getirdiyse, onlar değerlendirecek." açıklamasını yaptı.
\
2
"CİDDİ BİR RAKAM ALIYOR..."
Yılmaz Vural ayrıca "Stefan Kuntz çok ciddi bir rakam karşılığında çalışıyor. Türkiye'yi sevdiğini söylüyor. Olmaz ki ağabey, sen Türkiye'yi sevme, sen işini sev! İşini düzgün yap! Sen bir Türk antrenörü bu işi yapamayacağı için buradasın! Ama biz bugüne kadar Milli Takım'da hep Türk antrenörlerle başarılar yakaladık!" dedi.
\
1
"OYUNCUN KADAR ANLATSAYDIN"
Son olarak Yılmaz Vural "Kuntz, oyuncularını ortaya atmadı ama sorunlar hakkında bilgi de vermedi. Serdar Gürler bile sorunları anlattı, koşmadıklarını, çalışmadıklarını söyledi. Oyuncun kadar sorunları anlatabilseydin keşke." diye konuştu.  
 
 
\