Arama Logo

Yazarlardan yorumlar: "Trabzonspor ve Beşiktaş çok önde"

Sabah Gazetesi yazarları ligin geride kalan 10 haftalık diliminde 4 büyüklerin performansını değerlendirdi.
10
YAZARLARDAN YORUMLAR

Süper Lig'in 10. haftası geride kalırken 24 puanla zirvede yer alan Trabzonspor; Beşiktaş'a 4, Fenerbahçe'ye 5, Galatasaray'a ise 7 puan fark attı. Sabah Gazetesi yazarları ligin geride kalan 10 haftalık diliminde 4 büyüklerin performansını değerlendirdi. 

9
"DOĞRU KADROLARLA BAŞLAYAN İKİ TAKIM VAR"

SORU: Ligde 10 haftayı geride bıraktık, Trabzonspor lider durumda. Geride kalan süreye bakarsak şampiyonluk ışığını yakabilecek bir takım ya da takımlar var mı? Performanslarla ilgili genel düşünceniz nedir?

GÜRCAN BİLGİÇ: Lige doğru kadrolarla başlayan iki takım var; Trabzonspor ve Beşiktaş. Şampiyonlar Ligi için yaptığı transferlere rağmen sahada umduğunu bulamayan Beşiktaş'ın kadrosu, Süper Lig için iddiasını koruyor. Ama Avrupa kulvarı zorludur ve dönüşlerinde bizim takımlarımız sıkıntılar yaşar. Devre bitene kadar Beşiktaş bunları görecek.

8
"TAM BİR PLANLAMA ESERİ"

GÜRCAN BİLGİÇ: Trabzonspor'un son galibiyeti tam bir planlama eseri. Sakatlıklarına rağmen kazanmayı başardılar. Gervinho'nun neden transfer edildiğini bu maçta herkes anlamıştır. Ustalık başka bir şey. Ama Trabzonspor'un da yerli rotasyonu problemli. O da puanlar kaybedecek. Yani; ligin bize anlatacak daha çok hikâyesi var.

7
"TRABZONSPOR VE BEŞİKTAŞ ÖNE ÇIKIYOR"

ALİ GÜLTİKEN: Şu anda takımların aldıkları puanların yanında genel seviyelerine baktığımızda Trabzonspor ve Beşiktaş öne çıkıyor. Hem kadroları oturmuş vaziyette hem de oyunları çok güçlü. Diğer rakiplerine oranla çok önde görünüyorlar. Bunun yanında daha sorunsuz takımlar. İstikrarlarını sezon sonuna kadar götüreceklerini söyleyebiliriz.

6
"KULÜBEYİ GÜÇLENDİRMELİ"

LEVENT TÜZEMEN: Trabzonspor lider ama sezon başındaki etkili oyununda bir düşüş yaşıyor. Göztepe önünde iyi oynamayan bir Trabzonspor vardı. Gervinho'nun kaliteli vuruşuyla maçı sadece kazandı. Ocak ayına kadar Abdullah Avcı, elindeki kadroyu sağlam tutabilirse zirveden kopmaz, yapabileceği takviyelerle de takımını güçlendirir. Nwakaeme, Gervinho, Hamsik ve Bakasetas gibi oyuncuların yerini dolduracak isimler kulübede yok. Ayrıca Göztepe önünde Trabzonspor, Bakasetas'ın yokluğunu fazlasıyla hissetti.

5
"CAMİANIN KAFASI KARIŞIK"

SORU: Fenerbahçe'de Pereira tartışılmaya devam ediyor. İlk defa onuncu haftada taraftar da isyan etti. Portekizli teknik adam yoluna ne kadar devam edebilir?

ALİ GÜLTİKEN: F.Bahçe'nin sorunu yalnızca Pereira değil. Camianın kafası karışık. Sorumlunun teknik adam mı, yönetim mi olduğu konusunda git-gel yaşıyorlar. Pereira'nın oyun seçimi yanında, Pereira'nın teknik direktör olarak seçilmesi de ayrı bir tartışma.

4
"OYUN HALA OTURMADI"

ALİ GÜLTİKEN: F.Bahçe iyi bir kadroya sahip ama oyun hâlâ oturmadı. Konu yalnızca üçlü savunma değil. Bunu tercih ettiğiniz zaman orta alan ve forvet yerleşiminde sorun ortaya çıkıyor ve elinizdeki bu kadar yıldız oyuncunun performans olarak kullanılamadığı bir sonuca bağlanıyor. Ya oyuncuların buraya daha fazla uyumu sağlanacak ya da sistem değişecek. Bunlar değişmezse puan kayıplarıyla beraber teknik direktör konusu çok daha büyük soru işareti haline gelecek.

3
"PROBLEMLERİ ÇÖZECEK KALİTE KULÜBEDE OTURUYOR"

GÜRCAN BİLGİÇ: Coşkuyla oynayan bir takım var. Ama sahadaki problemleri çözecek kalite kulübede oturuyor. Pereira ne kendi takımını ne de rakipleri anlayabilmiş. Oyuncu değiştirmekle oyunu değiştirmek farklı şeyler.

2
"F.BAHÇE HOCASININ JARGONU OLAMAZ"

GÜRCAN BİLGİÇ: Bunun da farkında değil ama en kötüsü hayali yok. "Avrupa Kupası'nı mı kazanacaktık?" diyerek zayıf takım karşısındaki beraberliği açıklamaya çalışmak F.Bahçe hocasının jargonu olamaz. Bu takım için yetersiz.

1
"ALİ KOÇ, PEREIRA'YA SARI KART GÖSTERDİ"

LEVENT TÜZEMEN: Pereira'nın üçlü sistemde ısrar etmesi sıkıntı yaratacak gibi görünüyor. Alanya karşısında değişiklik yaparken oyuncuların yerleriyle oynaması takımın oyun hafızasına zarar verdi. Özellikle maçtan sonra Başkan Ali Koç'un, "Şampiyon olabilecek kadroya sahibiz" sözleri artık Pereira'nın üstünde Demokles'in Kılıcı gibi sallanacaktır. Başkan Koç, "İyi oynamıyoruz" diyerek Pereira'ya bir sarı kart gösterdi.