Arama Logo

Yazarlardan Trabzonspor yorumu; "Avcı ile Trabzonspor etle tırnak gibi"
6
YAZARLARDAN TRABZONSPOR YORUMU

Süper Lig’de geride kalan haftayı mercek altına alan Sabah Spor yazarları, zirve yarışını ve Trabzonspor'un performansını değerlendirdi.

5
BİR ÇİÇEKLE BAHAR GELMEZ

SORU: Trabzonspor namağlup lider. Teknik direktör Abdullah Avcı büyük bir istikrara imza attı. Gelecek süreci nasıl görüyorsunuz?

İSKENDER GÜNEN: "Avcı, geldiği günden bugüne kadar yaptığı katkıları gözden geçirmelidir diye düşünüyorum. Şu an 21 maç yenilgi yüzü görmeyen bir takımdan söz ediyoruz. 9 haftanın sonunda ise ligin namağlup lideri. Bundan sonra nereye kadar gidebilir? Yıllardır beklenen şampiyonluk hasreti bu sezon son bulabilir mi? Ya da vuslat her zaman olduğu gibi başka bahara mı kalır? Bu sorulara verilecek yanıt ilerleyen süreçlerde ortaya çıkar. Yalnız herkesin bilmesi gereken, bir çiçekle bahar gelmez."

4
İLERİKİ HAFTALARDA DA İSTİKRAR SÜRER

İSKENDER GÜNEN: "Sezon içi sakatlıklar, cezalar dolayısıyla eksilmeler yaşanması normal. Ama şu an Avcı'nın elinde geçen sezona göre zengin bir kadrosu var. İstikrarlı sonuçlar ve beklenen hedefe ulaşabilmek için kenardan gelen oyuncuların katkılarının önemli olduğu gerçeğini hesaba katarsak ilerleyen haftalarda istikrarlı yapıyı devam ettireceklerini düşünüyorum."

3
ETLE TIRNAK GİBİLER

LEVENT TÜZEMEN: "Avcı ile Trabzonspor etle tırnak gibi oldu. Abdullah hoca, oyuncularıyla mükemmel bir diyalog kurdu ve sezon başında belirlediği mevkilere istediği transferleri de yaptırdı. 3 büyük takımın Avrupa'da olduğunu hatırlatıp Trabzon'un sadece ligde oynamasının bir avantaj olduğunu belirtirim. Avcı'nın önündeki en büyük engel ideal kadrosundaki oyuncuların sakatlık yaşamalarıdır. Örneğin; Hamsik'in yeri dolmadı, çünkü ilk 11'in dışında kulübeden katkı verecek oyuncu sayısı maalesef çok az. Ama bu zafiyete rağmen Trabzon, keyif veren oyunuyla haklı bir liderlik yaşıyor."

2
ARTIK OYUN OTURDU

GÜRCAN BİLGİÇ: "Lider olmak, geçen seneden beri yapılan planlarda, kremanın üzerindeki çilektir. Avcı önce oyunu oturttu, sonra da oyuna uygun transferler yaptı. Fenerbahçe maçında en önemli kozu Hamsik yoktu. İkincisi (Nwakaeme) sakatlanıp çıktı. Yine de 10 kişi kalmış rakibini ikisi duran toptan gelen gollerle geçti. Yani; hücum aksiyonlarında sorun yaşadı. Şimdi işi daha zor. Fenerbahçe'yi yenmek, taraftardaki beklentiyi de yükseltecektir. Galatasaray ile de oynadığına göre sadece Beşiktaş maçı hedef olarak gözüküyor. Şu anda fikstür avantajı da ellerinde."

1
ŞAMPİYONLUĞUN FAVORİSİ

AHMET ÇAKAR: "Trabzonspor şampiyonluğun en önemli favorisidir. Avcı, Trabzon için önemli bir kazançtır, iyi bir kadro kurdu, camia kenetlendi ve belki de bu sene yıllar sonra gelecek o sene olacak."