Arama Logo

Yazarlardan Trabzonspor değerlendirmesi!
10
YAZARLARIN DEĞERLENDİRMESİ

Spor yazarları, Trabzonspor'un Galatasaray'a 2-1 kaybettiği maçı köşelerinde değerlendirdi. İşte yazarların Trabzonspor değerlendirmesi...

9
"BU KADROYLA BU KADAR"

Osman Şenher/Milliyet: "Abdullah Avcı Süper Lig’de en beğendiğim hocaların başında geliyor. Kabul etmek lazım Trabzonspor geçen seneki havasında değil. Buna rağmen hoca bu kadroyla ancak bu kadarını yapabilir."

8
"FARK DA YİYEBİLİRDİ"

Ömer Üründül/Sabah: Hep söylüyorum; üçlü orta sahada Bakasetas ve Abdülkadir ile oynadığınız zaman rakiplerinize pozisyon vermemeniz veya az pozisyon vermeniz mümkün değil. Abdullah Avcı, üstelik dün gece de Siopis'i oyundan çıkardı, ondan sonra maç farka gidebilirdi.

7
"ÜMRANİYE DAHA İYİYDİ"

Ahmet Çakar/Sabah: Trabzonspor ise şaşırtmaya devam ediyor. Geçen sezonun şampiyonu onlar ama 3 gün önceki Ümraniye'nin bile gösterdiği hücum aksiyonunu gösteremediler.

6
"LİGE HAVLU ATTI"

Erman Toroğlu/Sabah: "Halil Umut Meler iyi maç yönetti her zamanki gibi. Zaten şu anda ondan başka yok. Soruyorum o zaman; Halil Umut Meler sakatlanırsa bu maçları kim idare edecek. Maç bittikten sonra Abdullah Avcı'nın duruşundan şunu çok net gördüm. Trabzonspor bu sene lige havlu attı."

5
"VERECEĞİ RAPORU MERAK EDİYORUM"

Cemal Ersen/Milliyet: Nwakaeme, Cornelius, Hamsik ve Djaniny. Yıllar sonra gelen şampiyonlukta en fazla katkısı olan oyunculardı. İkisi sezon başında gitti, biri son haftalarda teknik direktör kontenjanına takıldı, sonuncusu ise böylesi önemli bir maç öncesi Arap yarımadasına transfer oldu. İlginç değil mi? Geçen sezonun ikinci bölümünde takımın performansı düşmeye başlamıştı. O süreçte üç önemli oyuncu, Abdullah Avcı’nın kapısını çalmış ve “hocam rahat bırak bizi oynayalım, kazanalım” demişti. Şimdi esameleri okunmuyor. Valla maç o kadar pozisyona rağmen tek farklı yenilgi ile bitti ise, Avcı’nın yönetime vereceği raporu merak ediyorum.

4
"GİRENİN, ÇIKANIN KATKISI "0"

Zeki Uzundurukan/Fotomaç: Abdullah Avcı, skora denge getirmek için peş peşe değişiklikler yaparak Bartra, Yusuf Yazıcı, Enis Bardi ve Umut Bozok'u oyuna aldı. Ama giren oyuncuların, haftalardır takıma bir katkısı yok. Giren de formsuz, çıkan da... Uğurcan Çakır, Trabzonspor adına derbinin en iyisiydi. Müthiş kurtarışlar yaptı. 66'da bir kurtarışı var ki, Mertens gözlerine inanamadı ve içinden 'bu golü nasıl çıkardı?' dedi adeta... Bordo-mavililer, Galatasaray ataklarında savunmada çok telaş yaptılar.

3
"ŞAMPİYONLUK ÇOK ZOR"

İskender Günen/Sabah: Abdulkadir Ömür, Bakasetas, Gomez ve Trezeguet top rakipteyken oyunun savunma tarafında hiç yoklar. Oyunun savunma tarafında bu oyuncuların yetersizliği varsa rakip alanda top Trabzonspor'a geldiğinde daha üretken bir yapıya bürünmeleri gerekirdi. İkinci yarı yapılan oyuncu değişikliklerinden sonra 4-2-3-1'e dönüş yapıldı ama Trezeguet'nin yaptığı büyük bir hatayla Galatasaray'ın penaltıyla bulduğu ikinci gol. Sonuç; yine bir deplasman maçı, yine hayal kırıklığı ve kaybedilen 3 puandan sonra şampiyonluk yarışının dışında kalan bir Trabzonspor.

2
"ANLAM VEREMEDİM"

Reha Kapsal/Fotomaç: Abdullah Avcı'nın 11 tercihinde Lahtimi'nin oyuna başlamasına anlam veremedim çünkü UEFA listesinden bile çıkarılan bir oyuncuyu hem de son haftalarda hiç oyuna sokmadan süre vermeden bir anda böylesine önemli bir derbide başlatmak çok doğru olmadığı gibi Trabzonspor özellikle ilk 45 dakikada bir kişi eksik oynadı. Trabzonspor'un en büyük sorunu sezon başından olduğu gibi bu maça da yansıdı. Oyun anlayışı olmayan bir takımın saha içindeki dizilişi sistemini konuşmak da çok doğru olmaz. Böyle bir orta sahayla böyle bir derbiye başlamak merkezde tek Siopis'le başlamak, Trezequet dururken Bakasetas'ı oyundan almak akıllıca değildi. Geçen sene bu zamanlarda neredeyse hangi ay şampiyon olacak diye konuşulan bordo mavili takımın bu sene aynı aylarda lige bu kadar erken havlu atması gelinen noktadaki başarısızlığı net şekilde anlatıyor.

1
"ZTK VE KONFERANSA ODAKLANMALI"

Aksal Yavuz/Milliyet: Trabzonspor adına maçın en büyük kırılma anı; Bakasetas’ın çok uzaklardan kaleye yolladığı topu Muslera’nın kurtarmasıydı. Galatasaray adına ise Kerem’in üst direkten dönen topuydu… Özetle fırtına, yıllar sonra fırtınalı bir havada, haftalardır ligde fırtına gibi esen lidere kaybetmiş oldu… Trabzonsporlular bundan böyle Türkiye Ziraat Kupası maçlarına ve Avrupa Konferans Ligi’ne bakmalılar…