Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Yazarlardan Trabzonspor değerlendirmesi!
6
YAZARLARIN GÖRÜŞLERİ!

Spor yazarları, Trabzonspor'un Altay'ı 2-1 mağlup ettiği maçı köşelerinde değerlendirdi.

5
"TÜRK FUTBOLU ADINA HARİKA"

Reha Kapsal/Sabah: "Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Altay karşısında tribünlerdeki ambiyans, sanki bordo mavililerin 70'li ve 80'li yıllarından kalma atmosferinin benzeriydi. Yaklaşık 75 bin bordo-mavi renklere sevdalı taraftarın coşkusu muhteşemdi. Altay kendine yakışan ve takımının önüne gelen 'Büyük' lakabını boş yere almadığını Trabzonsporlu futbolcuları alkışlayarak gösterdi. Hem tribünler hem de saha içindeki güzel ortam Türk futbolu adına harikaydı. Trabzonspor'un şampiyonluk kutlaması dünyada ses getirdi. Bu görüntüleri sosyal medyada 2 milyardan fazla insanın seyretmesi yalnız Trabzonspor adına değil ülkemiz adına da önemli bir tanıtımdı. Bordo-mavililerde yeni sezonla ilgili yapılanmanın nasıl olacağı önemli. Takım mimarisinin hem Şampiyonlar Ligi için hem de seneye büyük olasılıkla 7+4'e çevrilecek olan Süper Lig'deki oyuncu statüsü açısından da doğru bir şekilde planlanması gerekir."

4
"PLANLAMALAR ÇOK ÖNEMLİ"

"Yönetim, Avcı geldikten sonra 3 transfer döneminde bunu çok doğru uyguladı ve doğru tercihler yaptı. Bu sene 3 kulvarda yarışacaklar. Yerli ve yabancı transferinde takımın oynadığı oyuna göre futbolcu özelliği, fiziksel durum, saha içi ve dışı davranışları, yaşı vs. birçok konuda mutlaka geçen sezonki gibi doğru hamleler yapacaktır. Bu transfer planlamasını yaparken aynı zamanda Avcı'nın oynattığı bu kaliteli oyunun seviyesini daha da yükseltip, güçlü, sürdürülebilir, sağlam oyun prensiplerinin ezberlendiği oyun anlayışıyla beraber içinde "çeşitli planların da farklı oyun vitesleri ve oyun sürümlerinin de" yer aldığı bir oyun oynatması gerekir. Çünkü Süper Lig ve Türkiye Kupası tabii ki önemli ama en önemlisi Şampiyonlar Ligi Play-Off'u ve o geçildikten sonra da "kalınacak gruplardaki başarı açısından bu planlamalar" çok önemli."

3
"KUTLAMALARA DOYAMIYOR"

Yunus Emre Sel/Sabah: "Trabzonspor kutlamalara doyamıyor. Taraftarları da Trabzonspor'a. Taraftarından başkanına kadar herkesin dokunduğu, bir şekilde pay sahibi olduğu bu muazzam şampiyonluğu kutlamaya nasıl doyabilirsiniz ki? Dün stadyumun kapasitesi daha fazla olsaydı, tribünler yine dolardı. Öyle bir hasret ve tutkuydu tribünlerdeki. Yarıda kesip geldikleri Trabzon'daki kutlamaların mahmurluğunu tribünleri dolduran taraftarıyla attı Trabzonspor."

2
"AKSİYON, DRAMA, ROMANTİZM"

"İlk yarıyı isabetli şut atmadan tamamlasalar da Serkan'ın ortasında İbrahim'in ters dokunuşu durumu 1-0'a getirdi. Aslında beklentiler, hem uzayan şampiyonluk kutlamaları, hem de takımda baş gösterebilecek konsantrasyon eksikliği ve yorgunluk sebebiyle genç ağırlıklı bir kadronun sahaya çıkacağı yönündeydi. Fakat Abdullah Avcı as kadroyu bozmadı.
Kim ne derse desin, başından sonuna kadar bir film gibi geçen sezonun sonu da bu filme yakışır oluyor. Gerginlik, sükunet, dinginlik, aksiyon, drama, romantizm..."

1
"TRABZONSPOR'UN ŞAMPİYON OLDU"

Aksal Yavuz/Milliyet: "Cem öğretmen hikâyeyi 2008 yılında bize anlattığında, Trabzonspor şampiyon olup kupayı kaldırdığı hafta tekrar yayımlayacağımıza dair söz vermiştim. Yazılarımızı takip edenler hikâyeyi hatırlayacaktır, zira daha önce yayımlamıştık. Gökhan, Trabzonspor’un şampiyon oldu. Öğretmenlerin, seni sevenlerin, renktaşların ve büyüklerin günlerdir dillere destan kutlamaya yapıyor. Dün de Trabzon’dan sonra Olimpiyat Stadı’nda da kupayı kaldırdılar. Hem şampiyonluk kutlamalarında hem de Olimpiyatta iğne atılsa yere düşmezdi, dünya hayranlıkla izledi, takip etti onları… Laf aramızda Gökhan’ım, Trabzonsporluların çok büyük bir aile olduğunu biliyorduk ama bu kadar kalabalık olduklarını biz de tahmin etmemiştik! Ruhun şad, mekanın cennet olsun çocuk…"