Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Yazarlardan Seferovic değerlendirmesi
6
YAZARLARIN SEFEROVIC GÖRÜŞÜ

Hazırlık maçlarında Kasımpaşa ve Salernitana ağlarını sarsan, Fiorentina maçında da iki asist yapan Haris Seferovic, yeni sezon için formasını garantiye aldı. Sabah Spor yazarları yıldız golcüyle ilgili dikkat çeken yorumlarda bulundu.

5
"KRALLIĞA ADAY!"

SORU: Seferovic 3 maçta 2 gol, 2 asistle oynadı. İsviçreli yıldız hakkında ne düşünüyorsunuz?

LEVENT TÜZEMEN: "Seferovic sırtı dönük sabit oynayan, çok koşmayan, gol atmak için pasları önüne bekleyen bir golcü değil. Yani Seferovic arkadaşlarına 'Bana çalışırsanız gol atarım' mesajı vermiyor, Ceza alanı içinde beleş golcü imajını çizmiyor. Çok çalışıyor, koşuyor, pres yapıyor, gol attığı gibi gol attırmayı da seviyor. Çevresindekilerin de oyun içinde kalması için sürekli vücut diliyle onları yönetiyor. Seferovic, G.Saray'ın Gomis'ten sonra bulduğu gol krallığına aday bir isim. Seferovic'in öndeki hareketliliği G.Saray'ın da hızlı hücuma çıkmasına büyük destek oluyor."

4
"ÇOK YÖNLÜ SANTRFOR"

ÖMER ÜRÜNDÜL: "Senelerdir hem Benfica'da hem de İsviçre Milli Takımı'nda izliyorum. Çok beğendiğim, çok yönlü bir santrfor. Hem golcü hem asistçi, futbolu çok iyi biliyor. Eğer sakatlanmazsa G.Saray için çok büyük bir kazançtır."

3
"TAM BİR USTA"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Topu alışı, pozisyona girmesi, çevre kontrolü üst düzeyde. Yani tam bir usta. Kerem ve Yunus ile göz teması sağladığı anda pozisyona karar veriyorlar. Her şeyden önemlisi bu oyuncular da ona inanmış durumda. Takımın saygısını kazandı. Bir aksilik yaşamazsa Galatasaray'ın en önemli oyuncularından biri olur."

2
"CİDDİ İVME YARATIR"

ALİ GÜLTİKEN: "Seferovic kalite konusunda soru işareti olan bir oyuncu değil. G.Saray'a ciddi katkı sağlayacağını net şekilde söyleyebiliriz. Sorunu sakatlıkları. Sezon içinde bu durumla alakalı bir problem yaşamazsa Galatasaray'da ciddi bir ivme yaratır."

1
"BU HAMLE TUTTU!"

MURAT ÖZBOSTAN: "Süper Lig'de her zaman pivot santrforlar aranan kandır. İşte bu noktada G.Saray'ın yaptığı hamle tutmuş gibi gözüküyor. Hem de bu işi G.Saray ucuza mal etti. Transferi bitiren Erden Timur'u kutlamak lazım. Sakatlık sorunu olmazsa 20 gol seviyelerine ulaşır."