Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Yazarlardan İsmail Kartal yorumu: "Löw için takımı hazırlayacak"
14
YAZARLARDAN İSMAİL KARTAL KARARINA YORUM

Sabah Spor yazarları, Fenerbahçe'nin İsmail Kartal kararı ve sonrası için değerlendirmelerde bulundu. İşte o yorumlar...

13
"LÖW İÇİN TAKIMI HAZIRLAYACAK"

GÜRCAN BİLGİÇ: İsmail Kartal kararı Fenerbahçe'yi yeni sezondaki teknik adama en iyi şekilde hazırlamak için yapılan bir hamle. Löw ile yapılan görüşmelerde Alman hocayı devre arasında gelmeye ikna edemeyince, yeni sezon için en güvendiği ismi göreve getirdiler. İsmail Hoca, Fenerbahçe'nin genlerini en iyi bilen teknik adamlardan bir tanesi.

12
"LÖW İLE ÇOK İYİ ARKADAŞLAR"

GÜRCAN BİLGİÇ: Ayrı kaldığı dönemlerde kendisini çok geliştirdi. Çok şey öğrendi ve farklılaştı. Löw ile çok iyi arkadaşlar. Eğer haziranda gelirse çalışmak isteyeceği ilk isim olacaktır.

11
"FENERBAHÇE YÜKSEKTEN UÇACAK"

GÜRCAN BİLGİÇ: Geçen sürede de takımı yakından takip edip, muhakkak planlarını yapmıştır. Yeni sezon için Alman hoca ile ortak hareket edecekler. Kısacası Fenerbahçe yüksekten uçacaktır.

10
"DAHA ÖNCE GELMELİYDİ!"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Bu gelişme bana göre Vitor Pereira ayrıldıktan hemen sonra yaşanmalıydı. Çünkü İsmail Kartal daha önce de Fenerbahçe'de çalışmış, kendini geliştirmeye uğraşan bir teknik adam. Neden bunun daha önce yapılması gerekiyordu? Çünkü belli ki teknik adam konusunda yönetimin B ve C planları yok.

9
"KARTAL'IN GELMESİ NORMAL"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Takım çok kötü giderken, taraftarın nabzını düşürecek kariyerli bir hoca getirmek istediler ama Başkan Ali Koç'un da açıkladığı gibi hiçbir teknik adam sezonun yarısında hem de bu kadar kötü durumdaki bir takımı almak istemez. Fenerbahçe de bunu yaşadı. Görüşülen hocalar haziranı işaret edince de İsmail Kartal'ın gelmesi normal.

8
"SAVRULAN BİR ALİ KOÇ'A GELDİ"

AHMET ÇAKAR: Fenerbahçe yönetim olarak savruluyor. 'Löw' dediler, taraftar kan ağladığı günlerde bir nebze olsun umutlandı. Arkasından 'Bilic' dediler, 'Jesus' dediler taraftar 'ehhh' dedi. Ama aklın yolu birdir lafına, işler tıkanınca gelmek zorunda kaldılar. Fenerbahçe darmadağın olmuş durumda. 'Siz bizim vizyonumuzu anlamadınız' diyen Ali Koç'tan, savrulan bir Ali Koç'a geldi Fenerbahçe.

7
"İSMAİL KARTAL DOĞRU BİR TERCİH"

AHMET ÇAKAR: İsmail Kartal tercihi tabii ki doğru bir tercih. Zaten bu yıl kayıp, İsmail Kartal ne kadar toparlayabilirse o kadar toparlayacak. Başarısızlıkta da pek tabii ki fatura Kartal'ın olmayacak, zira bu takımı o kurmadı. Transferleri o yapmadı. Tıpkı sezon başında olduğu gibi hiçbir hoca ile anlaşamayınca 10. tercih Pereira'da karar kılmışlardı.

6
"TARAFTARDA KORKUNÇ BİR BEKLENTİ YARATTILAR"

AHMET ÇAKAR: Pereira'yı kovmak zorunda kalan Fenerbahçe yine hata üstüne hata yaptı. Yapması gereken şuydu; Pereira'yı kovdukları gün, camiadan yerli bir hoca gelmeliydi. Bu İsmail Kartal olabilirdi, yıllardır Fenerbahçe sevdasından dem vuran Yılmaz Vural olabilirdi. Ama hiçbirini yapmayıp, taraftarda korkunç bir beklenti yarattılar ve yine yüzde yüz stratejik bir hata ile bugünlere geldiler.

5
"BİR ŞİRKETİ BÖYLE YÖNETİRSENİZ 3 AYDA BATAR"

AHMET ÇAKAR: Bir şirketi böyle yönetirseniz 3 ayda batar. Bir bakkalı böyle yönetirseniz 3 haftada biter, ilişkilerinizi böyle yönetirseniz de yanınızda dostunuz kalmaz. Ali Koç ve yöneticilere 'Her şeyi yanlış yapın, tüm stratejileri yanlış uygulayın ki taraftarla aranız geri dönüşü olmayacak şekilde açılsın' denseydi ancak bu yapılırdı.

4
"BU VİZYON SPOR AKADEMİLERİNDE OKUTULMALIDIR"

AHMET ÇAKAR: Dünya çapında takım yaratma vizyonundan mutlak başarısızlık ve alay konusu olma vizyonuna geçiş süresi işte budur. Spor akademilerinde okutulmalıdır, davranış bilimi fakültesinde de tez konusu olmalıdır

3
"ALİ KOÇ VİZYONU BİR KEZ DAHA TEPETAKLAK OLDU"
MURAT ÖZBOSTAN: Ali Koç, Giresunspor maçı öncesi medya mensuplarıyla yaptığı söyleşide teknik adam bulamadığını itiraf etmişti. O yüzden İsmail Kartal'ın göreve gelmesi sürpriz bir şey değil. İsmail Hoca, tecrübeli ve camianın sevdiği bir isim. Takımı da toparlar. Lakin Ali Koç vizyonu bir kez daha tepetaklak oldu.
2
"FENERBAHÇE YÖNETİMİ PANİK YAPTI"
MURAT ÖZBOSTAN: Löw, Jesus, Bilic ile taraftarları oyalayıp, bir aydır takımı teknik adamsız bıraktılar. Nereden baksanız bir beceriksizlik var. Galatasaray'da Burak Elmas, Fatih Terim'i yollayıp bir gün sonra yeni teknik adamı İstanbul'a getirince, F.Bahçe yönetimi panik yaptı!
1
"G.SARAY BASKISI..."
MURAT ÖZBOSTAN: Çünkü "Galatasaray bir günde hoca getiriyor, F.Bahçe nasıl bulamıyor" diye tepkiler artmıştı. Sonuçta dün bu açıklama yapıldı. Ali Koç ve yönetimi için teknik direktör meselesi bir kez daha hüsranla sonuçlanmıştır. Dağ fare doğurdu!