Arama Logo

Yazarlardan Galatasaray yorumu
8
YAZARLARDAN GALATASARAY YORUMU
Spor yazarları, Galatasaray'ın sahasında Marsilya karşısında aldığı 4-2'lik galibiyeti değerlendirdi. Yazıların tamamını paragraf sonunda adı geçen gazeteyi satın alarak okuyabilirsiniz. İşte yorumlar...
7
TERİM'İN ESERİ
LEVENT TÜZEMEN: "Galatasaray Avrupa'da yenilmeden ve lider olarak yoluna devam ediyor. Fatih Terim'in sadece Avrupa'da uyguladğı sistem tıkır tıkır işliyor ve Galatasaray bol pozisyon bulduğu gibi rakiplerine de pozisyon vermiyor. Marsilya da Galatasaray'ın oyun sistemine hapsoldu, sefilleri oynadı ve farklı mağlup oldu. Terim'in çıkardığı kadro çok doğruydu. Şimdi bu Galatasaray Avrupa'da bu oyunla yenilmeden lider olabiliyorsa Fatih Terim artık kazanan oyunu ligde de uygulamalıdır.Galatasaray genç bir kadroya sahip olarak Avrupa maçlarını yüksek motivasyonda ve doğru oyunla oynamayı başarıyorsa Avrupalı oyun Galatasaray'ı ligde de zirve yarışının içinde tutar. Fatih Terim artık kadro üzerinde çok fazla oynamamalı, bu istiklarlı kadroyu değişikliklerle birlikte kullanmalı. Avrupa'daki Galatasaray'ın eseri de Terim'in ligdeki de... (Fotomaç)
6
AYAKTA ALKIŞLIYORUM
SERKAN KORKMAZ: "İyi ve inatçı bir takımı dize getirerek bize muhteşem bir akşam daha yaşatan Terim ve talebelerini ayakta alkışlıyorum. Bu grubu Roma'da Lazio'ya yenilmeyerek lider tamamlamak zor ama imkansız değil. Bu zafer Galatasaray'ı rehavete sokmamalı. Takımın en önemli parçalarından Cicaldau ve Kerem'in sakatlıkları umarım ciddi değildir. Bu iki futbolcunun yokluğunda Galatasaray zorlanacaktır. Pazar günü oynanacak Yeni Malatya maçı sarı-kırmızılılar için yine çok kritik. Galatasaray sanki her hafta bir final maçına çıkıyor..." (Fotomaç)
5
SON YILLARDA İLK DEFA GÖRÜYORUM
OSMAN ŞENHER: "Son senelerde Avrupa Kupaları’nda bu kadar başarılı bir Türk takımını ilk defa görüyorum. Gerçekten dün gece Galatasaray bütün takım olarak savaştı, baskı yaptı, üst seviyede mücadele etti. Burada 12. adamın hakkını da yemeyelim. 90 dakika hiç durmadılar. Futbolcuları müthiş motive ettiler. Bu da zaten sahaya yansıdı. Türkiye’nin puanlara ihtiyacı var. Hangi takım olursa olsun Avrupa’dan puan alan takım başımın tacıdır. Dün gece Galatasaraylı futbolcular bunu çok istedi. Taylan, Berkan orta sahada çok iyi oynadılar. İkinci bölgeyi Marsilya’ya hiç bırakmadılar. Bütün hamlelerinde topu kazandılar. Ve kazandıkları topu iyi kullandılar. Cicaldau, Berkan ve Taylan’ın önünde oynayınca toplara iyi vuran bir futbolcu olduğu için mükemmel bir gol attı, bir gole de büyük katkı sağladı. Sonuçta dün gece sahada bütünleşen bir futbolcu topluluğu vardı.Taraftar mest oldu. İyi mücadele eden, istediğini alan sarı-kırmızılı oyuncular sonuna kadar galibiyeti hak etti. Bu futbolları devam ederse her maç dün gece olduğu gibi full taraftara oynarlar. Lazio, Lokomotiv’i yendi. Aslan son maçında İtalya’da berabere dahi kalsa grubu lider bitirecek. Ama bu futbolu tekrarlarsa ben İtalya’da Lazio’yu da yeneceğini düşünüyorum." (Milliyet)
4
BAHARDAN KALMA BİR GECE

UĞUR MELEKE: "Jorge Sampaoli gibi bir hocayla 180 dakika baş etmek ve istediğini almak kolay değil. Ama Galatasaray 180 dakikanın neredeyse hepsini mükemmele yakın oynadı Marsilya’ya karşı. Fenerbahçe karşısında da son yarım saatte Terim merkezde Berkan-Taylan’a dönünce Cicaldau iki net pozisyona girmiş, değerlendirememişti. Dün Marsilya karşısında belki de kariyer maçını oynadı Rumen orta saha. Gelecekte daha fazlasını yapacağının güçlü sinyallerini de verdi kesinlikle. Cicaldau ile ilgili en sevdiğim detaylardan biri de lider nüvesi. Rumen orta saha bence Muslera sonrası dönem kaptanlık için de en güçlü aday. Bundan 33 sene önce Galatasaray, Neuchatel Xamax’ı yenip Avrupa’da kazanacağı büyük başarıların temelini attığında ilk kez duymuştuk bu tabiri. Maçı radyoda anlatan Levent Özçelik, ‘bahardan kalma bir gün’ diye tanımlamıştı o güneşli Kasım zaferini. Galatasaray’ın dünkü galibiyeti de “bahardan kalma bir gece” hissi yaşattı bana. Bu genç ve dinamik takımın daha fazla baharlar vaat ettiğini söyleyebiliriz rahatlıkla Avrupa’da." (Hürriyet)

3
KULÜBÜN GENLERİNDE VAR
ERCAN YILDIZ: "Süper Lig'de vasat bir Anadolu takımı görüntüsü veren Galatasaray, Avrupa'da bambaşka bir kimliğe bürünüyor. Bakmayın siz Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde oynadığına, Şampiyonlar Ligi'nden farksız bir grupta yenilgisiz lider olmak öyle her babayiğidin harcı değil. Bu tip zaferlerin kulübün genlerinde olduğunu biliyoruz ama sahadaki oyuna bakınca da siyah ile beyaz kadar ayrılabilecek bir fark olduğu aşikâr. Galatasaray'ın dün akşamki ligden farklı görüntüleri şuydu. Öncelikle Morutan'sız orta saha daha diri bir görüntü verdi. Tabii, burada oyuncuların fazladan efor sarf ettiğini de belirtmek lazım. Fatih Terim, hücum planını Feghouli üzerinden yapmıştı. Neredeyse her sarı kırmızılı oyuncu, topu kapar kapmaz Feghouli'yle buluşturmaya çalıştı. Cezayirli oyuncu da organizatör rolünün hakkını verdi. Feghouli'nin, Cicaldau'ya attığı nefis pasın haricinde ilk 45'te girilen beş net pozisyonun dördünde imzası vardı. Fatih Terim, oyuncularının Türkiye ile Avrupa arasındaki bu enteresan farklılığı için psikologlara mı gider, mentör desteği mi alır bilemem ama eğer bu ilginç durumu çözebilirse, hem ligdeki imajını düzeltir hem de şampiyonluk yarışında "Ben de varım" diyebilir" (Türkiye)
2
HAGI'Lİ YILLAR GİBİYDİ
ERCAN TANER: "Çok uzun zaman olmuştu. Bir Türk takımı, Avrupa maçlarında rakibini tam anlamı ile ezerek maça başladı. Maçın başı, Hagi'li yıllar gibiydi Galatasaray, ilk yarının neredeyse tamamında Marsilya'yı sarstı. Yerden yere vurdu. On ikinci dakika ile otuzuncu dakika arası, 2000'li yıllara götürdü beni Galatasaray…  Önce Cicaldau, sonra Caleta- Car'ın kendi kalesine attığı gollerle, şiir gibi bir ilk yarı yaşadık. Cicaldau, ilk yarının unutulmazı olurken, Diagne maça tam santrfor gibi başladı. Vuruşu ön direkten dönmese, maç golle başlayacaktı. Gerçekten, çok özlemişim böyle başlangıçları… Unutulmaz yıllar demiştim ya yazıya başlarken… Marsilya, ikinci devre biraz kendine gelmek istedi. İzin vermedi Galatasaray… Kerem hazırladı, Feghouli attı. Ne güzel bir andı. Teşekkürler Galatasaray…" (Sözcü)
1
HEP DOĞRU OYUNU OYNADI

KANAT ATKAYA: "Son dakikalarda hafif bir tedirginlik yaşasa da net bir galibiyet aldı. Galatasaray bu sezon Avrupa Planı’nı pek kimsenin, hatta belki kendisinin bile ummadığı şekilde sürdürüyor. Grup maçlarında neredeyse hep doğru oyunu oynayarak, doğru taktik cevaplar ve rakip için zorlu sorular hazırlayarak ilerledi. Marsilya karşısında da bu durum değişmedi. İlk dakikalardan itibaren agresif oynayacağına dair sinyaller çakan Fransız ekibini doğru noktalarda doğru dozajda baskıyla durdurmayı başardı. İkinci golün de hazırlayıcısı/pişiricisi olan Cicaldau, oyunda kaldığı sürede gol attı, “attırdı”, hücum hattını besledi ve mesela Kamara’nın belalısı da oldu; özetle mükemmel maç çıkardı. Zaferi kutlayalım; Aslan Avrupa’da kükresin, biz de sevinmeye devam edelim. Bravo takım..." (Hürriyet)