Arama Logo

Yazarlardan Galatasaray yorumu; "Ligde mehter takımı gibi"
5
YAZARLARDAN GALATASARAY YORUMU

Süper Lig’de geride kalan haftayı mercek altına alan Sabah Spor yazarları, zirve yarışını ve Galatasaray'ın performansını değerlendirdi.

4
GALATASARAY'IN İLACI MARCAO

SORU: Galatasaray kazandı ama futbolu ile eleştiriliyor. Skor mu önemli oyun mu?

LEVENT TÜZEMEN: "G.Saray ilginç bir grafik sergiliyor. Gençleştirilen takım Avrupa'da alkışlanan oyun sergiliyor, ligde ise mehter takımına benziyor. G.Saray'ın bir oyun liderine, orta sahada oyunu kurabilecek bir beyne ve Onyekuru, Bruma ve Rodrigues gibi hızlı bir oyuncuya ihtiyacı var. Ancak Marcao'nun dönüşü G.Saray'ın oyununun iyiye gideceğine işarettir. Avrupa'daki maçlara bakınca başarılı oyunun şifresinin Marcao olduğunu söyleyebilirim."

3
KAÇAN GOL, TERİM'İ KURTARDI

GÜRCAN BİLGİÇ: "Önemli olan kazanmak" cümlesi, sadece memnuniyetsizliğin üstünü örtmektir. Konya maçında, önceki karşılaşmalardan farklı değildi. Sayıca eşitsiniz, kendi sahanızdasınız ve top yüzde 70 rakipte. Bunun adı 'taktik' değil, yetersizliktir. G.Saray buna çare üretemiyorsa, bundan sonraki sorunları da çözemez. Konyaspor'un boş kaleye kaçırdığı gol, aslında Fatih Terim'i kurtardı."

2
G.SARAY'DA MÜTHİŞ ŞANS VAR

AHMET ÇAKAR: "G.Saray müthiş bir şansla son iki maçını kazandı. Rize'de penaltı gol olsa, Rize maçı kazanacaktı. Gol olmadı, uzatmanın da uzatmasında mutlak bir hakem hatasıyla maçı kazandılar. Pazar günü de İstanbul'da çok kötü oynadılar. Özellikle ikinci yarıda ortaya koydukları, daha doğrusu koyamadıkları futbol içler acısıydı. Puan kaybedebilirlerdi ama yine kazandılar. G.Saray asla iyi futbol oynamıyor."

1
BÜYÜK TAKIM KİMLİĞİNDEN UZAK

İSKENDER GÜNEN: "G.Saray, büyük takım kimliğinden uzak. Konyaspor maçında, özellikle karşılaşmanın ikinci yarısında top eğer yüzde 70 Konya'daysa herhalde konuşacak bir şey yok. Yeni transferlerden kendilerinden çok şey beklenen Rumen Cicaldau ve de Morutan sıradan oyuncular görünümünde. Saha içi organizasyonunda sorunları olan G.Saray'ın bu görüntü içinde hedefe ulaşabilmesi çok zor."