Arama Logo

Yazarlardan Galatasaray yorumu: "Krize dönüşmez"
6
YAZARLARDAN G.SARAY YORUMU

Hürriyet Yazarları Fırat Aydınus, Güntekin Onay, Uğur Meleke ve Mehmet Arslan, Futbol Konseyi'nde Galatasaray'ı masaya yatırdı.

5
YENİLGİ NASIL YORUMLANMALI?

1-G.Saray’ın galibiyet serisi Konya’da bitti. Bu yenilgiyi nasıl yorumlamalı? Bir yol kazası mı yoksa oyundaki gerilemenin sonucu mu?

4
"HAZIRLIK MAÇI O KAYBI TELAFİ ETMEZ"

UĞUR MELEKE: "Futbolun basit kaidelerinden biri de şu: Yeterince müsabaka oynamadan ritim tutturmak zor. Ne kadar mental çalışma yaparsanız yapın, 25 kişilik bir kadroyu canlı tutmanın tek yolu hepsini az ya da çok sahaya çıkarabilmek. Galatasaray, şubat ayında sadece 2 resmi maça çıktı. Mart ayını da şu anda 3 resmi müsabakayla tamamladı. Birkaç hazırlık maçı yaptılar ama bunların resmi müsabakaların yerini tutması mümkün değil. 2 ayda sadece 5 maç, Galatasaray’a ritim kaybettirdi."

3
"BU İŞ KRİZE DÖNÜŞMEZ"

MEHMET ARSLAN: "Hiç kaybetmeyen takım var mı? Galatasaray da bir gün kaybedecekti. Bu normal. Ama normal olmayan Galatasaray’ın kapasitesinin çok altında bir performans sergilemesiydi. Bu bir haftalık bir performans düşüklüğü mü, yoksa ligin ilk haftalarında mükemmel oynayan Fenerbahçe’nin yaşamaya başladığı gibi bir kriz mi, zaman gösterecek. Ben Galatasaray’ın bir kriz yaşayacağı ihtimalini çok düşük görüyorum. Kaliteli ve tecrübeli oyuncu sayısı rakiplerine göre çok daha fazla. Hâlâ ligin favorisi onlar."

2
"YOKLUĞU BÜYÜK PROBLEM"

FIRAT AYDINUS: "Yaşanan deprem felaketleri sonrası verilen aranın ardından Kasımpaşa ve Konya maçlarına çıkan Galatasaray, her iki karşılaşmada da oyun olarak taraftarını tatmin etmedi. Önceki maçlarda izlediğimiz arzulu, baskılı ve oyunu domine eden Galatasaray’ı bu maçlarda göremedik. Bu düşüşün en önemli nedenlerinden biri, belli bir yükseliş trendi yakalamış takımın uzun süren bir ekstra arada maç ritmini kaybetmiş olması. Ayrıca Kasımpaşa ve Konyaspor maçları gösterdi ki, Galatasaray’ı hızını ve ritmini ayarlayan oyuncu Dries Mertens. Böylesine tecrübeli ve klas bir oyuncunun yokluğu Mauro Icardi’yi de olumsuz etkiledi."

1
"MAURO ICARDI GERİYE GİTMİŞ"

GÜNTEKİN ONAY: "Deprem felaketi nedeniyle lige verilen ara, formda ve ritmini bulmuş bir takımı olumsuz etkileyebilir. Bu gayet doğal. Ancak Okan Buruk’un son bölümde savunma güvenliğinden uzak, orta sahayı rakibe bırakan abartılı ofansif hamleleri Konyaspor’un çok pozisyon bulmasına yol açtı. Kötü oynadığın bu tip maçları kazanamıyorsan puansız kapatma. Ayrıca ara öncesinde Icardi çok formdaydı ancak şu an o da fiziksel anlamda geriye gitmiş."