Arama Logo

Yazarlardan Galatasaray yorumları
10
YAZARLARIN GALATASARAY YORUMLARI
Spor yazarları, Galatasaray'ın sahasında Ankaragücü'nü 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi. Yazıların tamamına paragraf sonunda adı verilen gazeteden ulaşabilirsiniz.
YAZARLARIN GALATASARAY YORUMLARI
9
''OLD TRAFFORD İÇİN UMUT VEREN GECE''
UĞUR MELEKE: "Galatasaray’da tamamlanamayan atakların dönüşünde müthiş müdahaleleriyle göz dolduran Davinson Sanchez’in yanı sıra ilk kez ilk 11’de oynayan Zaha’ya da ayrı bir parantez açmak lazım. Kerem Aktürkoğlu’nun merkezde, Zaha’nın sol kanatta başladığı bu maçta Fildişili süperstar, Crystal Palace’taki şaşaalı günlerinden pasajlar sergiledi. Üç farklı pozisyonda iki kişinin arasından sihirle çıktı adeta. İyi futbolunu tescilli bir Zaha golüyle de süsledi. Hem Davinson’un hem Zaha’nın Salı akşamı Manchester United’a karşı başlayacaklarını düşünüyorum ben. Salı gecesi verilecek Old Trafford sınavı için umut vaat eden bir performans vardı sahada" (Hürriyet)
''OLD TRAFFORD İÇİN UMUT VEREN GECE''
8
''ZENGİNLİK''
ERMAN TOROĞLU: ''Bu tip maçlar tehlikelidir, yani 1 farklı skorlar! Her an bir hata yaparsın ve maçı berabere bitirirsin. Ankaragücü'nün de çok önemli iki adamı eksikti, bunu da unutmamak lazım. Ama tabiiki Galatasaray, Ankaragücü'nün rakibi değil. Onlar kendi rakipleriyle oynayacağı maçlara baksınlar. Galatasaray ile Fenerbahçe'nin kadro zenginliği çok takımda yok. Böyle giderse de bu ikili yukarda rakipleri olmadan ellerini kollarını sallaya sallaya şampiyonluk için mücadele edecekler gibi görünüyor.'' (Fotomaç)
''ZENGİNLİK''
7
''BURAM BURAM KALİTE KOKUYOR''

AHMET ÇAKAR: ''Galatasaray, sezonun en iyi maçlarından birini oynadı ama çok zor bir galibiyet aldı. Bunun tek sebebiyse Ankaragücü'nün kalecisi Bahadır… Mükemmel ve muhteşemden öte bir performans sergiledi. Eğer vasat oynasaydı, maç 7-1 biterdi. Çok iyi oynasaydı 4-1 biterdi. Olağanüstü oynadı skor 2-1 oldu. Önce şunu söyleyelim; sakat olmadıkları takdirde Zaha ve Sanchez Galatasaray'ın değişmez yıldızları olur. Zaha öyle bir potansiyele sahip ki 10 metrekarede 3-4 rakip oyuncuyu ekarte edebilecek yeteneği var. Attığı beraberlik golünde de topu alıyor, düzeltip vurması buram buram kallte kokuyor.'' (Sabah)

''BURAM BURAM KALİTE KOKUYOR''
6
''ADALET YERİNİ BULDU''
LEVENT TÜZEMEN: ''Galatasaray, Ankaragücü'ne kaybetseydi futbolun adaleti büyük haksızlık yapmış olacaktı. Çünkü maç Galatasaray hücum oyuncularıyla kaleci Bahadır arasında geçti. Ankaragücü kalecisi büyü mü yaptı bilmem ama hayatının maçını oynadı. Her türlü şutu kurtardı. İcardi'nin 4 vuruşunu çıkardı, Tete'ye, Zaha'ya, Kerem'e gol izni vermedi. Ankaragücü'nün kalesinde Bahadır olmasaydı herhalde Galatasaray tarihi bir gol rekoru kırardı. Galatasaray iyi oynadı, akıllı hücum etti. Sadece 2 oyuncu başta Tete etkisiz kaldı, çok çalışmasına çok koşmasına iyi mücadele etmesine rağmen Kerem Aktürkoğlu ciddi top kayıpları yaptı.'' (Fotomaç)
''ADALET YERİNİ BULDU''
5
''GURUR YAŞAYABİLİR''
ENGİN VEREL: ''Ankaragücü 'Ava giden avlanır' sözünün gerçekleştiği bir golle öne geçti ikinci yarıda. Ama Galatasaray'da Zaha klasına ve mücadeleye yakışır bir golle eşitledi. Golden önceki pozisyonda Mert Çetin'e faul yapılıp, yapılmadığı çok tartışılacak ancak Boey'in çizgiyi geçen topunun tartışılacak bir yanı yok. A.Gücü kalecisi Bahadır dün gece belki puan kazanamadı ama Icardi'ye 'Dur' demeyi başardığı için gurur yaşayabilir. Gerçekten çok zor toplar çıkardı.'' (Akşam)
''GURUR YAŞAYABİLİR''
4
''ELİNİ KOLUNU SALLAYIP GALİP DÖNER''
OSMAN ŞENHER: ''Salı günü oynanacak Manchester United maçı öncesi takım olarak Muslera ile Zaha başta olmak üzere iyi sinyaller verdiler. Hatta eminim o maçta dün geceki futbollarının da ötesine çıkacaklar. Old Trafford’da üç puanla dönmeleri hiç de sürpriz olmayacak. En önemli beklenen futbolcuların başında Ziyech geliyor. Okan hoca Ankaragücü maçının kadrosuna almadı, bu yıldız futbolcuyu Machester United maçına sakladı. Ziyech de Zaha gibi iyi bir dönüş yaparsa Galatasaray elini kolunu sallayarak Londra’dan galibiyetle döner.'' (Milliyet)
''ELİNİ KOLUNU SALLAYIP GALİP DÖNER''
3
''SANCHEZ, KAAN İKİLİSİ''
TUGAY KERİMOĞLU: ''Kazanmak önemli, bugün diğer maçlardan ayıran özellikle şu. Sanchez ve Kaan'a ayrı bir parantez açmak istiyorum. Galatasaray rakip yarı sahaya yerleştiği zaman pas oyununu oynamaya çalışan bir ekip. Bugün Sanchez ve Kaan'a özellikle baktığımda şu var. Baskıyı doğru yapmak, rakibe zaman tanımamak, topu hemen kazanıp hemen sete dönmek, bunları fazlasıyla yapıyor.'' (TRT Spor)
''SANCHEZ, KAAN İKİLİSİ''
2
''ZAHA'YA ŞARKI LAZIM''
İLKER YAĞCIOĞLU:''Galatasaray taraftarının Zaha ile ilgili şarkı bulması lazım. Yakında ona da bir şarkı gider. Çok özel bir oyuncu. Hakikaten futbolcu olduğunu hissettiriyor. Topu ayağına aldığında diyorsun ki diğerlerinden bir farkı var. Attığı golde topu alışı, dönüşü, vurduğu yer... Özel taraftarı olacak bir oyuncu.'' (TRT Spor)
 
''ZAHA'YA ŞARKI LAZIM''
1
''KARŞILARINDA DUVAR VARDI''
MEHMET ÖZDİLEK: ''Bazen pas yaparsın nefesleneyim falan dersin ama öyle bir maç oldu ki Ankaragücü oyuncuları top sadece taca çıktığında nefeslendi. O kadar yüksek baskı yediler ki çıkamadılar. Karşılarında bir duvar vardı.'' (TRT Spor)
''KARŞILARINDA DUVAR VARDI''