Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Yazarlardan Galatasaray - Trabzonspor maçı yorumları
13
YAZARLARDAN G.SARAY-TRABZONSPOR YORUMLARI

Domenec Torrent yönetiminde çıktığı 2 maçı da kaybeden Galatasaray, ligdeki kötü gidişatı durdurmak için Trabzonspor'u yenmek istiyor. Lider durumda olan bordo-mavililer ise son 2 maçını kazanamadı ve puan kaybetmeye tahammülü yok. İki takımın da 3 puan için çıkacağı zorlu derbiyi Sabah Gazetesi'nin deneyimli kalemleri değerlendirdi.

12
"GALATASARAY KAZANIRSA AYAĞA KALKAR"

SORU: Galatasaray- Trabzonspor maçından nasıl bir sonuç çıkar?

LEVENT TÜZEMEN: G.Saraylı futbolcular dibe vurdular ve yeniden ayağa kalkmak için Trabzonspor maçını fırsat olarak göreceklerdir. Yönetimin Feghouli'yi Trabzonspor maçında oynaması için İstanbul'a acilen çağırması doğru. Çünkü G.Saray'ın onun gibi bir oyun liderine ihtiyacı var. G.Saray kazanırsa camia olarak ayağa kalkar. İki haftadır beraberlikler yaşayan Trabzonspor, kağıt üzerinde maçın favorisi. Ancak Avcı'nın öğrencileri ikinci yarıya iyi başlamadı. Trabzonspor, son iki maçta takılmasından sonra G.Saray engelini de geçemezse oyuncuların moral-motivasyonunda arızalar çıkar.

11
"BÜYÜK TAKIM EVİNDE FAVORİDİR"

GÜRCAN BİLGİÇ: Büyük takım, kendi sahasında oynadığı her maça favori başlar. Sonra maçın kendi hikâyesi başlar. Artık oturmuş düzeni ve oyunuyla Trabzonspor'un neler yapacağına bakacağız. Nwakaeme ile bazı sorunlar yaşandığını duydum. Yusuf Erdoğan transferi ile pansuman yaptılar. Son altı-yedi maçın ikinci yarılarında topu rakibe bırakıyorlar. Krizdeki iki takım oynayacak yani. Beraberlik en muhtemel sonuç.

10
"NWAKAEME VE HAMSIK ÖNEMLİ"

İSKENDER GÜNEN: Trabzonspor son haftalarda istenilen düzeyde olmasa da rakibine göre daha önde olan taraf. Nwakaeme ve Hamsik'in dönüşü büyük önem taşımakta. Çünkü bazı oyuncular var ki kadroda bulunmadıklarında son iki haftada olduğu gibi özellikle ofansif anlamda sorunlar ortaya çıkıyor. Fakat bir başka gerçek var ki büyük takımların aralarındaki karşılaşmalarda farklı sonuçlar olabiliyor. Maçın sonucuna etki edebilecek en önemli alan ise orta sahalarda yer alan oyuncuların performansları.

9
"KIRILMAMIŞ FAY HATTI GİBİ"

FATİH DOĞAN: Bu maç kırılmamış fay hattı gibi. Fay kırılırsa depremin nereye vuracağı, hangi şiddette vuracağı belli değil. Ben bu karşılaşmada favoriyi Trabzonspor olarak görüyorum. Trabzonspor, beklediğim gibi maçı kazanırsa G.Saray'da işler karışır. Tribünlerde daha şiddetli istifa çağrıları olur. Ancak G.Saray'ın kazanması halinde de 4 maçta 6 puan kaybeden Trabzonspor, ciddi bir psikolojik sarsıntı içine girebilir.

8
"GALATASARAY KABUSLAR İÇİNDE"

SORU: Galatasaray ateş içinde... Tribünler istifa istiyor. Torrent 'Gelişeceğiz' diyor. Takım çökmüş durumda. Galatasaray'ın hali ne olacak?

LEVENT TÜZEMEN: Öncelikle Galatasaray camiasının efsane başkanlarından Selahattin Beyazıt'a Allah'tan rahmet diliyorum. Galatasaray'a büyük hizmetler yapan, Riva'yı alan ve şampiyonluklar yaşatan rahmetli başkanın mekanı cennet olsun. Galatasaray sadece takım olarak değil yönetim olarak da büyük kriz yaşıyor. Camianın önemli isimlerine, 'Yönetim ne olur?' diye sordum. Mali kongreye kadar bir sıkıntı olmayacağını söylediler. Ayrıca yönetimin takıma takviye yapmak için yoğun çaba harcadığını anlattılar. Aldığım bilgiye göre bazı oyuncularla anlaşmalı şekilde yolların ayrılacağını duydum. Bu konularda da gerekli pazarlıklar yapılıyor. Size göre iyinin tarifi buysa, kötünün ne olduğunu bilmiyorsunuz. Sadece Trabzon değil ardından Alanya deplasmanı, Kayseri ve Göztepe maçları. Takımı ve rakipleri tanımayan Torrent'in bu tünelden çıkabilmesi çok zor. O kulübedeyken yukarıda tribünde Campos'un oturması ise sürreal bir tablo. G.Saray, kâbuslar içinde ama hayal dünyasında yaşayan bir yönetimi var.

7
"GALATASARAY'IN TÜNELİ KARANLIK"

FATİH DOĞAN: G.Saray eskiden rakiplerine karşı mücadele eder, genelde de galip gelirdi. Elmas-Terim döneminin sancılı bitişi gibi olaylar G.Saray'ı derinden sarsıyor, enerjisini tüketiyor, girdiği tüneli daha karanlık bir hale sokuyor. Torrent değişikliği ve farklı arayışlara girilmesi G.Saray'daki sorunlar yumağına bir yenisini daha ekledi. Özellikle avukat Rezan Epözdemir'in istifa ederken kullandığı suçlayıcı dil ve yaşanan kötü saha sonuçları G.Saray'da yeni kongrelerin sinyalini veriyor.

6
"YANLIŞ TRANSFERLERİN SONUCU"

İSKENDER GÜNEN: Galatasaray'ın bugün geldiği nokta sezon başı yanlış transferlerin sonucu aslında. Oyuncu transferlerinde büyük yanlışlar yapıldı. Avrupa kupalarındaki maçlarda alınan başarılı sonuçlar bu gerçeği göz ardı edemez. Yarın Trabzonspor'la oynayacakları maç ise kendileri açısından büyük önem taşımakta. Çünkü şu an bulunduğu durumu göz önüne getirdiğimizde istenilen sonuç ortaya çıkmazsa küme düşme hattına bir adım daha yaklaşmış olacaklar.

5
"TÜRKİYE'DE YOL, SONUÇLA ALINIR"

GÜRCAN BİLGİÇ: Kriz yaşamayan, çözümü de bulamaz. Torrent, hep iyi takımlarda, problem çözen oyuncularla birlikte çalıştı. Galatasaray'da Terim'in gidişi de aynı nedenle oldu; bu kez çözüm üreten yıldızı yoktu. En büyük hatası, kafasındaki sistemi hemen uygulamaya çalışmak istemesi. Halbuki Türkiye'de yol önce sonuçlarla alınır. Kasımpaşa yenilgisi de bu yetersizliklerden kaynaklandı. Kerem vuruyor, direkten dönüyor, önüne geliyor, boş kaleye atamıyor. Bir dakika sonra golü yediler. Hatay'da penaltıyı atsalar, yine başka olabilirdi. Bence Torrent'i eleştirirken, bu ayrıntılara da dikkat etmek gerekir.

4
"GÜVEN VERMİYORLAR"

SORU: F.Bahçe ve Beşiktaş gaza basarsa üst tarafta neler olabilir? İki takım gelecek adına umut veriyor mu?

GÜRCAN BİLGİÇ: En önemlisi sorudaki "gaza basarsa" vurgusu. Bu güveni vermiyorlar. Ama yeni hocaları ile bir ritim buldular. Türkiye'de sezon ikinci yarıda başlar. Üst tarafı sıkıştırmaları, Trabzonspor'u da strese sokacaktır. Ama Fenerbahçe ve Beşiktaş bu sezonu kendi ligleri yapabilir. Trabzonspor'un yalnız kalabileceği sezonda "paralel bir lig" de izleyebiliriz.

3
"GALATASARAY, TRABZONSPOR'U YENERSE..."

FATİH DOĞAN: Trabzonspor adeta heyecan arıyor! İki hafta öncesinde F.Bahçe'nin hocası yok, umudu yoktu. G.Saray'ın patronu gitmiş, onun depremi yaşanıyor. Beşiktaş, 'Önder Karaveli mi, başka bir hoca mı' belirsizliğini aşmamış ve Trabzonspor hem sahada hem psikolojik olarak şampiyonluk apoletini takmış, emin adımlarla yoluna giden bir takımdı. Trabzonspor, Başakşehir, Sivas ve Giresun maçlarında berabere kalarak Beşiktaş ve F.Bahçe'ye 'Ben tek başıma sıkılıyorum, ne olur siz de yarışa ortak olun' daveti yolladı. Eğer G.Saray, Trabzon'u yenerse davet mektubu yürürlüğe girer.

2
"BEŞİKTAŞ GAZA BASABİLİR"

LEVENT TÜZEMEN: F.Bahçe'nin vites yükseltecek durumu yok. Çünkü yeterli fizik güce sahip değiller. Altay'ı da İrfan Can'ın bireysel becerisiyle yendiler. Sivas'ta sadece rakiple değil soğukla ve zeminle de mücadele edecekler. Beşiktaş, Karaveli ile takım oyununu kazandı. Ancak sakatlıklar ve hastalıklar yüzünden sık değişen kadro, istikrarlı bir oyunu getirmedi. Beşiktaş gaza basabilir ancak şampiyonluk yürüyüşlerini derbi maçlarının neticeleri belirleyecektir.

1
"HER ŞEY TRABZONSPOR'A BAĞLI"

İSKENDER GÜNEN: Trabzonspor'un son iki maçta kaybettiği puanlar var. Ama diğer takımlarla aralarındaki puan farklarını düşündüğümüzde her şey Trabzonspor'a bağlı. Bordo-mavililerin puan kaybı yaptığı haftalarda Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin de puan kayıpları yaptıkları bir gerçek. Gerek Fenerbahçe gerekse Beşiktaş'ın istikrarlı bir yapıya kavuşabileceklerini düşünmüyorum. Trabzonspor'un ise önemli oyuncularının kadroda yer almasından sonra ligin ilk yarısında gösterdiği performansla aradaki puan farkını koruyabileceğini düşünüyorum.