Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Yazarlardan Galatasaray değerlendirmesi
14
YAZARLAR YORUMLADI
Spor yazarları, Galatasaray'ın 3-1 kaybettiği Kasımpaşa mücadelesini değerlendirdi. Yazıların tamamını paragraf sonunda adı geçen gazeteleri satın alarak okuyabilirsiniz. İşte Galatasaray için yapılan yorumlar...
13
TÜRKİYE'NİN EN KÖTÜSÜ

AHMET ÇAKAR: Başta Burak Elmas ve avaneleri sonra da Taksim Meydanı'nda Mehter Takımı'nı izleyen İspanyol turist gibi davranan Torrent efendi... Birkaç hafta öncesine kadar düşme ihtimali çok yüksek Kasımpaşa ile Galatasaray arasındaki puan farkı şu an sadece 3... Galatasaray ufak ufak düşme potasına yürüyor. Şurası bir gerçek ki gerek takım gerek bireysel savunmada Türkiye'nin en kötüsü Galatasaray. Yedikleri gollere bakın. Kenarda Torrent diye bir hoca var. Galatasaray gol atıyor, suni hafif bir sevinme, maç boyu poker face suratıyla hiçbir reaksiyon göstermeyen kifayetsiz işi kafasında ve ruhunda bitirmiş bir adam. İşte Burak Elmas ve yöneticilerinin eseri bu. (Sabah)

12
ANCAK U19'DA OYNAR

GÜNTEKİN ONAY: Torrent’in beklenen önde baskılı, rakip yarı sahadaki oyununu göremedik. Dün orta alanın merkezinde oynayan Van Aanholt pozisyonunu fazla yadırgamadı ve sarı kırmızıların iyilerinden biriydi. Ancak büyük umutlarla transfer edilen Morutan ve Cicaldau bir kez daha görüldü ki Galatasaray seviyesinde futbolcular kesinlikle değil. Özellikle Morutan bu fizik kalitesiyle ancak U19’da oynar. Sezon başından beri yazıyorum-söylüyorum; "Bu kadro kalitesi şampiyonluğa oynamaz" diye. Fatih Terim, derin tecrübesiyle en azından daha dengeli bir futbol oynatmaya çalışıyordu. Galatasaray’da kötü gidişat tüm hızıyla devam ediyor ve fikstürde bundan sonraki maçlar daha da zor. Hafta sonu Trabzonspor karşılaşması var. Sarı kırmızılılar, lidere de kaybettiği takdirde içinden çıkması çok zor bir depresyonla yüzleşmek durumunda kalır. Domenec Torrent ve ekibi de takımı bu bunalımdan çıkartacak deneyime sahip değil. (Hürriyet)

11
GİDİŞAT TEK KELİMEYLE; FECİ!

SERKAN KORKMAZ: Galatasaray, golü ancak kontradan ya da duran toptan bulabilirdi. Galatasaray, orta sahada, stoperde sanki eli çok bolmuşçasına, umarsızca gönderdiği Donk'un golüyle skor 1-1'e geldi. Kerem'in direkten dönen şutunun ardından her fırsatta Galatasaraylı olduğunu söyleyen Umut Bozok (''Ölümüne Galatasaray'' diye bir tweet'i bile var) Kasımpaşa'yı öne geçirdi. Bence sarı kırmızılılar, "transfer sihirbazı" Campos'a değil de muhtemelen kaybedilecek Trabzon maçının ardından lige verilecek mini arada sıkı bir kamp yapmaya yoğunlaşsınlar. Keza; dibe doğru hızla seyreden gidişat tek kelimeyle; feci!.. (Fotomaç)

10
TRANSFER OLMAZSA KAYBETMEYE DEVAM EDER

LEVENT TÜZEMEN: Gençleştirme popülizmi ile kurulan Galatasaray kadrosunun fiyasko hale geldiğini izlemeye devam ediyoruz. Kadro mühendisliği konusunda yaşanan fiyaskoyu sadece Fatih Terim'e yüklemek ve yönetimi dışarda tutmak haksızlık olur. Çünkü yönetimin desteğiyle bu oyuncular alındı. Bu takım nokta transfer yapılmaz ise kaybetmeye devam eder. Bu işler Domenec'i hoca yaparak, futbolcu sihirbazı denilen Campos'u getirerek çözümlenmez. İspanyol hoca kararları kendi verdiyse Kasımpaşa'ya karşı maceracı bir kadro çıkardı. Teknik becerisi oyuncularla geriden pas yaparak oyunu başlatmak hele hele kalede İsmail Çipe varken ısrar etmek komediydi. Aanholt-Alpaslan- Cicaldau üçlüsünden kurulan orta sıfır verimle oynadı. Galatasaray adına alkışı tek başına hakeden kişi Kerem oldu. (Fotomaç)

9
SERBEST DÜŞÜŞÜ DEVAM EDİYOR

EBRU KILIÇOĞLU: Galatasaray çabalayan ama sonuç alamayan kronik havasına bürünüyor. İlk yarıda bulduğu tek pozisyon 39. dakikada geliyor: Morutan’ın pasıyla hareketlenen Halil, iki kişiyi çalımlayarak güzel bir gol atıyor. Bu mutluluk uzun sürmüyor. 45+3’te duran topla başlayan bir pozisyonu Donk tamamlıyor. Seyircisi önünde oynamak, puan tablosundaki yer, kulübün içinde bulunduğu kaotik durum sahadaki kimsenin pek de umurunda değil. Zira skordaki eşitlik sahaya bir reaksiyon olarak yansımıyor. Galatasaray’ın zayıf çabaları sonuç vermiyor. Buna bir de 56’da Kerem’in direkten dönen topuyla şanssızlık ekleniyor. Kasımpaşa, 60’ta benzer bir pozisyonda çok daha şanslı (ya da becerikli) nitekim Umut’la ikinci golünü buluyor. Kasımpaşa son golünü de Varga ile 90+3’te atıyor. 3 golle giden 3 puanla Galatasaray’ın dibe doğru kontrolsüz serbest düşüşü devam ediyor. Sadece sahada, puan tablosunda değil, hafta içi yaşanan tüm kaosa rağmen hâlâ gösterilmeyen yönetim yetersizliğiyle de... (Cumhuriyet)

8
AVRUPA'DA ÖRNEĞİ YOK

REHA KAPSAL: Galatasaray'ın bu hale nasıl geldiği irdelenmeli. Geçen sene averajla şampiyonluğu kaçıran takımın, bir anda bu kadar geniş çaplı kabuk değiştirmesi bir futbol takımı için doğru değildi. Avrupa'da da bunun örnekleri çok yok. Takımın yalnızca saha içi problemi yok, saha dışında da başka sıkıntılar görülüyor. En önemli eksikliklerden biri de bu sıkıntıyı giderecek liderlerin ve arkadaşlık ortamının iyi olmadığı da gözlemleniyor. Bu içinden çıkılmaz kötü durumda Galatasaray'ın teknik heyeti, futbolcusu ve yönetimin bu soruları kendi içinde acımasızca birbirlerine yöneltip cevapları da bir an önce bulması gerekir. Bunu da uygulamaya geçirmesi lazım. (Fotomaç)

7
KIRK YIL DÜŞÜNSEM AKLIMA GELMEZ

ÖMER ÜRÜNDÜL: Dün gece karşılıklı hataların olduğu, kopuk kopuk bir futbol izledik. Galatasaraylı futbolcular hırslıydı. Kötü gidişe son vermek istiyorlardı. Ancak garip orta saha kurgusu ile oyunu domine etmeleri ve organize olmaları mümkün değildi. Kırk yıl düşünsem Van Aanholt-Alpaslan-Cicaldau'dan bir orta saha oluşturmak aklımın ucuna bile gelmezdi. Hem takım hem yönetim hem taraftar için zor günler başlıyor. İspanyol teknik direktör de eğer böyle kadroda ve taktikte harakiri tipi maceralara devam ederse kaostan kurtulmak daha da zor olur. (Sabah)

6
TRAVMATİK BİR SEZON

ÖNDER ÖZEN: Galatasaray için çok zor bir sezon olacağı artık görünüyor çünkü Galatasaray'ın en büyük silahı dolu tribündeki taraftarlarıydı. Bu travmatik dönemi atlatmak için bütünlüğe ihtiyaçları olduğu dönemde de bu bütünlüğün ortaya konulamadığını görüyoruz. Takımla, yönetimle tribünler arasında bir uyumsuzluk veya bir mesafe var. 4 gollü bir mağlubiyeti takiben sadece 3 gün sonra, yeni bir teknik adam olduğu için taktik ve strateji çalışması da olmayan bir periyodta 22. hafta itibariyle Galatasaray'ın kendi sahasında 4 tane maç kaybediyorsa bu hakikaten travmatik bir sezondur. Oyuncuların performanslarının önünde psikolojik engeller var. Bu gayet doğaldır ama tek sorun bu olsa çözülebilir. Ben Galatasaraylı futbolcuların fiziksel sorunları da olduğunu görüyorum.

5
GALATASARAY'IN TEDAVİSİNİ BULAMADILAR

ÜMİT KARAN: Kovidin bile tedavisini buldular ama Galatasaray'ın tedavisini bulamadılar. Yeni bir teknik direktör geldi, gençlere önem veriyor dendi ama bu teknik direktör Türkiye ligini ne kadar hızlı tanıyabilir? Rakipteki futbolcuları ne kadar kısa sürede analiz edebilir bilmiyorum. Bu takım çok iyi oyun kuramıyor. Kuramayınca topu kalenden uzakta tutman lazım. İsmail oyun kurmaya çalışıyor önünde duruyor stoperler. O zaman ne yaparsın, uzaklaştırırsın topu ikinci bölgede topu kazanmak için daha çok çaba sarf edersin. Basit çözümlerle oynaması lazım Galatasaray'ın. Oyun liderin de yok. Van Aanholt göbekte nasıl oynayabilir? Bir tek Marcao oyun kuruyor. Onun önüne de iki adam koydu bitti iş zaten.

4
İSYAN EDEN OYUNCU YOK

NİHAT KAHVECİ: Birazcık Kerem istekliydi. İşin içine biraz da Cicaldau girdi. Sahanın içinde lider yok, konuşan, isyan eden bir oyuncu tarzı yok takımda. Galatasaray takım olarak gençleşirken taraftarlar yaşlanıyor. Orta saha olan oyuncuyu oynatmayı Van Aanholt'u oynatıyorsun orada. Torrent'e gelelim, istesek çok eleştirebiliriz, yerden yere vurabiliriz. İsmail'deyken top bir şeyler yapalım oyuna öyle başlayalım diye konuşmuş takımla. Nelsson ve Marcao'yu açıyor. Bekleri öne atıyor, İsmail oyuna bir başla diyor, Guardiola tarzı. İsmail bir vuruyor taça çıkıyor, İsmail bir vuruyor diğer taraftan taça çıkıyor. Sen bir şey isteyebilirsin de oyuncu onu oynayabilir mi? Sen geliyorsun 2 maçta 7 gol yiyorsun. Fatih hocanın son döneminde takım çok kötüydü, Torrent geldikten sonra bir ivme beklerdim yeni hoca geldikten sonra ama şimdi dibin de dibini gördüler

3
BU TAKIM FATİH TERİM'İ YEDİ

OSMAN ŞENHER: Bakın, bu takım Fatih Terim’i yedi. İspanyol hocanın da ömrü uzun olmaz. Çünkü ne defansı, ne orta sahası, ne forveti maçı koparacak kalitede değil. Hele orta saha evlere şenlik. Berkan ile Taylan oynuyor, bu çocukları eleştiriyoruz. Dün gece Alpaslan ile Van Aanholt göbekte oynadı. Bu sefer Berkan ile Taylan’ı aradık. Yani bir türlü dikiş tutmuyor. Esas zorluklar şimdi başlıyor. Bu hafta Trabzonspor, daha sonra Alanyaspor deplasmanı. Bu takıma en az iki kaliteli futbolcu alınmazsa, korkarım Galatasaray çok kötü durumlara düşer. (Milliyet)

2
GEREKENİ YAP BAŞKAN

ERCAN TANER: Maç başlamadan, Fatih Terim maskesi takıp stada gelen seyircileri gördüm. Haklılar. Terim, Galatasaray tarihinde önemli bir yere sahip. Unutulmaz. Tribünler griye dönerken Kerem golü atsa ne olurdu? Bilemem. Ama futbolun gerçeği, atamadın ve yedin. Gelelim dün akşama: 1981 yılında, ligi on birinci sırada bitiren dönemi mi yaşayacağız? Gidişat kötü. Perşembe buz gibi havada, tribünlere gelen taraftarları düşün Sayın Burak Elmas. Gerekeni yap! (Sözcü)

1
ARTIK DÜŞMEMEYE OYNAR!

LEMİ ÇELİK: Çok değerli Torrent hocam sende kabahat yok seni getirenlerde kabahat. Acemi yönetim ve başkan Galatasaray'ın başına daha neler açacak! Guardiola ile çalışabilirsin, dünyanın en iyi hocası da olabilirsin. Başka bir ülkeye gidiyorsun ve başka bir takım çalıştırıyorsun. Acemi yönetim ve başkan teknik kadroyu komple değiştiriyor. İnsan en azından geçmişteki teknik kadrodan bir kişi tutar. Yeni getirdiğin hocan da hem bireysel performans hem de takım performansı adına sağlıklı bilgiler alır. Bunları yapmazsanız darmadağın olursunuz. Sonuç olarak Galatasaray'ın bu oyuncu kadrosuyla ile ligde bırakın şampiyonluğu artık düşmemeye oynar. Futbolcu kadrosu Malatya ve Rize gibi takımların kadrosundan farksız. Fatih Terim'in gidişi Galatasaray'a katkı sağlamaz aksine Galatasaray'ın çöküşünü hızlandırır. (Sözcü)