Arama Logo

Yazarlardan Fenerbahçe yorumu: "Maçı kaybetti ama inancını kazandı"

Sabah Spor yazarları, zirve yarışını ve Fenerbahçe'nin performansını yorumladı.
7
YAZARLARDAN FENERBAHÇE YORUMU

Süper Lig’de geride kalan haftayı mercek altına alan Sabah Spor yazarları, zirve yarışını ve Fenerbahçe'nin performansını değerlendirdi.

6
"HAKEMİN TAKDİR HAKKI ALEYHİNE OLMASAYDI..."

SORU: F.Bahçe, zorlu Trabzon deplasmanında zirveyi kaptırdı. Bu yenilgi takımı nasıl etkiler?

GÜRCAN BİLGİÇ: Bu maçta görüldü ki F.Bahçe 11'e 11 oynadığı tüm rakipleri karşısında kazanma şansına sahip. Zor bir deplasmanda bile golü bulmayı başardı, kalesini iyi savundu, rakibe zorluk çıkardı, hakemin takdir hakkı aleyhine olmasaydı en az bir puanla ve lider olarak İstanbul'a dönecekti.

5
"MAÇI KAYBETTİ AMA İNANCINI KAZANDI"

GÜRCAN BİLGİÇ: Bu maç oyunculara da, camiaya da şampiyonluk inancını perçinleten bir sonuç aslında. Bazen kaybederken kazanırsınız. Maçı kaybetti ama inancını kazandı.

4
"KAYBETTİ AMA EZİLMEDİ"

LEVENT TÜZEMEN: F.Bahçe kaybetti ama 10 kişi kaldığı dönemde bile oyun olarak Trabzon'a ezilmedi. Ben bu yenilginin oyuncuları çok olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum.

3
"11'E 11 OLSAYDI KAYBETMEZDİ"

LEVENT TÜZEMEN: Sadece Pereira'nın ısrarla üçlü savunma oynamasına ara vermesi gerektiğini düşünüyorum. Her maçın ayrı bir hikâyesi vardır. Maç 11'e 11 oynansaydı F.Bahçe kaybetmezdi.

2
"FENERBAHÇE'NİN ZAMANI YOK"

FATİH DOĞAN: Pereira'nın niyeti iyi. F.Bahçe'yi ofansif oynatmaya çalışıyor, iyiyi bulma yönünde arayışı var. Ama F.Bahçe'nin zamanı yok.

1
"BİR YENİLGİ FENERBAHÇE'Yİ SARSMAZ"

FATİH DOĞAN: Pereira'nın Trabzon'da önemli bir hatası vardı. 3-4-3 sisteminde solda oynatması gereken Novak'ı ısrarla sağ stoper oynatıyor ve birçok maçta dikkat edin, ters ayakla yakalanıyor. F.Bahçe 3-4-3'ü iyi oynar ama orta sahanın sağı ve solu, savunmayı ve hücumu aynı ölçüde yapabilen oyuncular olmadığı müddetçe Fenerbahçe sıkıntı yaşamaya devam eder. Herkes stoperlerin adam kaçırmasına odaklanıyor, aslında esas sorun onların açığını kapatacak hızlı kanat orta sahaların olmaması. Bir yenilgi Fenerbahçe'yi sarsmaz.