Arama Logo

Yazarlardan Beşiktaş yorumu: "Moral şokuna ihtiyacı var"

Sabah Spor yazarları, Beşiktaş'ın ligdeki ve Avrupada'ki gidişatını değerlendirdi.
7
YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ YORUMU

Süper Lig’de geride kalan haftayı mercek altına alan Sabah Spor yazarları, Beşiktaş'ın ligdeki ve Avrupada'ki gidişatını değerlendirdi.

6
"MORAL ŞOKUNA İHTİYACI VAR"

SORU: Beşiktaş bugün Avrupa'da önemli bir maça çıkacak. Takımda bir geriye gidiş var sanki! Sergen Yalçın nasıl bir reçete yazmalı?

FATİH DOĞAN: Sakatlıklar ve değişen kadro, takımın ritmini bozdu. O yüzden beklentilerin gerisinde futbol oynuyor. Beşiktaş'ın toparlanmak için bir moral şokuna ihtiyacı var. Sporting maçı fırsat olabilir. Zor bir karşılaşma ama Beşiktaş sağlam bir galibiyetle toparlanacak ve tekrar yarışa güçlü bir şekilde ağırlığını koyacaktır.

5
"BEŞİKTAŞ'IN EN BÜYÜK RAKİBİ KENDİSİ"

FATİH DOĞAN: Beşiktaş'ın bu yarıştaki en büyük rakibi kendisi. Geçen seneki şampiyonluğa olan açlık, çifte kupanın getirdiği fazla öz güvene dönüşen gurur, gevşeme riskini taşıyor. 'Biz en iyisini biliriz' tavrı Beşiktaş'ın bu yoldaki en büyük rakibidir.

4
"KRİZLER BİTECEK GİBİ DEĞİL"

GÜRCAN BİLGİÇ: Önemli oyuncularının sezon başındaki form grafikleriyle Beşiktaş sorunsuz devam etti. Ancak sakatlık süreçlerinden sonra aynı durumda değiller. Beşiktaş zor anlarda hep takımdan sürpriz bir kurtarıcı çıkardı, şimdi Atiba'yı bile oyundan almak durumundalar. Birlikte istikrarlı oynamaya başladıklarında, muhtemelen tempoyu yakalayacaklar. Yine de Şampiyonlar Ligi maçları sonrasındaki krizler bitecek gibi değil.

3
"SEYİRCİ DESTEĞİYLE SPORTING'İ YENER"

LEVENT TÜZEMEN: Beşiktaş'ın seyirci desteğiyle Portekiz ekibini yeneceğine inanıyorum. Başakşehir yenilgisi Sergen hocanın tercihlerinin sonucudur. Eğer 2. yarıda oyuna aldığı oyuncularla maça başlasaydı kaybetmezdi.

2
"TARAFTARLA BÜTÜNLEŞİNCE FARKLI OLUR"

İSKENDER GÜNEN: Başakşehir maçında ilk 45 dakikada Beşiktaş'ın temposuz bir oyun ortaya koyması, mağlubiyeti getiren en büyük etkendi. İkinci yarı ise yapılan oyuncu değişikliklerinden sonra rakip alanda daha fazla olan, atak sürekliliğinin sağlandığı bir takım haline geldiler ama sorunları final yetersizliği ve atak sonuçlandıramamak olarak ortaya çıktı. Bu maçta kendi sahasında oynamanın avantajı ve taraftarıyla bütünleştiğinde daha farklı ve rakibi baskı altında tutan bir yapı içinde olacaklarını tahmin ediyorum.

1
"BENCE DEVLER LİGİ BİTTİ AMA LİGİN AĞIR FAVORİSİ"

AHMET ÇAKAR: Beşiktaş için bence Şampiyonlar Ligi bitti. Sporting'i yenemezlerse Avrupa da bitebilir. Ama belki de daha hayırlı olacak. Her iki kulvarda ilerleyebilmek sadece Türk takımları için değil her takım için zor. Ama kadro kalitesi açısından Beşiktaş şartlar ne olursa olsun, ligin ağır favorilerinden biri. Mutlaka toparlayacaklardır.