Arama Logo

Yazarlardan 3 büyükler için değerlendirme
11
YAZARLARIN DEĞERLENDİRMESİ

Büyük heyecan öncesi Sabah Spor yazarları; Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'la ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

YAZARLARIN DEĞERLENDİRMESİ
10
"BEŞİKTAŞ'I UÇURUMA SÜRÜKLER"

SORU: Beşiktaş'ta Rıdvan gitti, Emirhan gitmek üzere ve Josef 2 ay yok. Tartışılan bir sistem var. Neler yapar Beşiktaş bu sezon ligde?

FATİH DOĞAN: "Beşiktaş'ta giden herkesin yeri bir şekilde dolar. Bir tek Josef de Souza'nın yeri dolmazsa zorlanır. Josef'in dönüşü için iki ay deniyor ancak nasıl döneceği net değil. Bu yüzden yerine 6-8 karışımı yeni bir takviyeye ihtiyaç var. Beşiktaş, Weghorst, Cenk ve Muleka ile hücuma büyük dokunuşlar yaptı. Bu üçlüyü destekleyecek 8 hatta 10 numara özelliklerini de taşıyan ofansif bir orta saha alınmalı."

\
9
"BU DEFANS HATTIYLA OLMAZ"

"Stoper konusunda baştan beri fikrim net. Beşiktaş bu defans hattıyla lige başlayamaz. Eğer İsmael, "Ben üçlü savunmayı Necip, Welinton, Montero, Emrecan ve Saiss ile oynarım" diyorsa, ben de oynayamaz diyorum. Bu oyuncu grubu ile savunma hattı Beşiktaş'ı uçuruma sürükler. Sol bek Masuaku'yu izledim. Bir oyuncuyu kendi takımında ürettiği gol, asist, kademe sayısına bakarak değerlendirmek lazım. Büyük bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum."

\
8
"BEŞİKTAŞ'TA ARTIK SİSTEM NETLEŞMELİ"

ALİ GÜLTİKEN: "Sıkıntılar her takım için geçerli. Herkes kendi ölçeğinde bunların üstünden gelebilmeli. Lig her zaman büyük bir motivasyon. Başlangıçta görünen bu sıkıntıları aşabilme adına da önemli bir ilaç."

\
7
"EN BELİRSİZ DURUM"
"Beşiktaş forvet hattı dışında olan kadrosuyla devam ediyor. Bu da aslında beraber oynama alışkanlığı olan bir takım demek. Bunun da avantajları olabilir. Beşiktaş açısından şu anda en belirsiz durum, sistem konusu. Valerien İsmael'in de bu konuda artık netleşmesi hem kendisi hem de takım için önemli."
\
6
"FENERBAHÇE İKİ KERE ŞAMPİYON OLUR"

SORU: Fenerbahçe'de tek hedef şampiyonluk. Bu hedefe bu kadro ile varabilir mi?


GÜRCAN BİLGİÇ: "F.Bahçe'nin kadrosu iki kere şampiyon olacak kalitede. İhtiyacı olan tek şey; arkasında sağlam duran bir taraftar-tribün ve geçen sezonlardaki gibi hakem kararlarıyla katledilmemek. Doğru bir hoca getirdiler, iyi oyuncular transfer ettiler. Projeden vazgeçip tek hedefe yöneldiler. Bunu gerçekleştirmek adına yeni bir takım kurdular."

\
5
"YAPILAN HER ŞEY BOŞA GİDER"

"İşi şansa bırakmak istemeyen ve teknik adamın her istediğini yapan bir başkan var. Her şeyden öte sistem ve teknik direktör takımı oldular. Hazırlık maçları itibarıyla rakiplerinin de önündeler. Kazanmasını bilen bir teknik adamla problemleri çabuk aşacaklarını düşünüyorum. Ama F.Bahçe'nin diğer takımlardan farkı taraftarıyla koşmasıdır. Eğer tribünler eskisi gibi çabuk mırın-kırın etmeye başlar, genç oyuncuları desteklemezse yapılan her şey boşa gider."

\
4
"KISA SÜREDE OTURTMAK ÇOK ZOR"

ÖMER ÜRÜNDÜL: "Jorge Jesus kariyerli bir hoca. Mutlaka başarılı olabilmek için bütün birikimlerini kullanacaktır. Ancak benim kafamda ciddi bir soru işareti var. Bu kadar çok yeni oyuncular alınıp da ideal bir 11 kurmak ve de saha içi sistemini kısa sürede oturtmak günümüz futbolundaki en zor olaylardan bir tanesi."

\
3
"İŞLER TERS YÖNE GİDEBİLİR"

"Bu yüzden Fenerbahçe'nin sezon başında saha içi görüntüsü istenilen düzeyde olmasa da iyi neticeler alması lazım. Aksi takdirde bozulan moraller ve eleştiriler işleri ters yöne iter. Unutmamak gerekir ki bu sene Trabzonspor, G.Saray ve Beşiktaş da sezona iddialı giriyor."

\
2
"KEREM&YUNUS'A BAĞLI"

SORU: G.Saray'ın kadrosu şekilleniyor. Bir 11 var mı kafanızda? Takım şampiyonluğa oynar mı?

LEVENT TÜZEMEN: "Dursun Özbek ve yönetimi, Erden Timur'un önderliğinde iki yıl üst üste şampiyon olan kadronun benzerini oluşturuyor. Dubois, Abdülkerim, Oliveira, Midtsjö ve Seferovic nokta transferler. Ayrıca bu oyuncular hazır olarak geldi. G.Saray, kanat ve 10 numara transferini bitirdikten sonra şampiyonluğa oynayacak kadro haline gelecek."

\
1
"11'İ ŞEKİLLENİYOR"

"Mevcut transferlere göre ideal 11 şöyle: Muslera-Dubois (Omar), Nelsson, Abdülkerim, Aanholt, Oliveira, Midtsjö, Yunus, Emre Akbaba, Kerem, Seferovic... Yönetim taraftarın sayacağı 11'i şekillendiriyor."

\