Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

"Weghorst'un yapabilecekleri sınırsız"
8
DEV GOLCÜ WEGHORST

Beşiktaş'ın transferini KAP'a bildirdiği Hollandalı golcü Wout Weghorst'un belki göz kamaştıran bir kariyeri yok ama devasa fiziği ve istikrarı onu ön plana çıkartıyor. Kariyerinde çıktığı 396 maçta 163 gol atan Hollandalı'nın bu maçlarda 47 asiste imza atması da bir başka önemli ayrıntı.

7
HEM GOLCÜ HEM ASİSTÇİ

Maç başına 0.41 gol ortalamasıyla oynayan Wout Weghorst'un asist ortalaması ise bir golcü için son derece iyi denebilecek düzeyde. 0.11 asist ortalamasıyla Hollandalı'nın sadece atmadığını, aynı zamanda gol de attırdığını görüyoruz.

6
KİŞİSEL ANTRENÖR FAKTÖRÜ
Weghorst'un bu başarılı kariyerinin arkasında çalışan bir ekibi de var. Uzun yıllardır onunla beraber olan ve onu en yakından tanıyan kişilerden biri de kuşkusuz fiziksel antrenör Richard van Beek.
5
WEGHORST'UN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ
Weghorst nereye giderse Beek de onunla birlikte gitmiş ve Hollandalı golcünün önemli özelliklerini AD'ye verdiği söyleşide şöyle anlatıyor:
4
"MUAZZAM BİR DAYANIKLILIĞA SAHİP"
"En yükseğe ulaşmak istiyorsan, çok şey gerekiyor. Her gün daha iyi olmayı istemek zorundasın. Wout'u buna göre şekillendiriyoruz. Zaten muazzam bir dayanıklılığa sahip. Son dönemde kas ve dayanıklılık çalışması yapıyoruz. Onun yapabileceklerinin sınırı yok.
3
"ÇOK DİSİPLİNLİ YAŞAR"
1.97 boyunda ve 82 kilodaydı ve yağ oranı 12-13 dolayındaydı. Şimdi 10 kilo daha aldı ama yağ oranı sadece yüzde 7 düzeyinde. Bunun altına inmemeli. Bunun için de her gün 3 bin 500-4 bin kalori tüketmek durumunda. Çok disiplinli bir yaşamı var.
2
"WESLEY SNEIJDER'E BAKIN"

Antrenman, yemek, antrenman, yemek, antrenman ve dinlenme. Çalışmaktan arta kalan zamanlarını ise eşi ve iki kızıyla geçirir. Zirveye ulaşmak için yetenek tek başına yetmiyor. Wesley Sneijder'e bakın.

1
"HER ZAMAN DAHA FAZLASI VAR"
Harika futbolcuydu, daha fazlasını yapabilirlerdi ama olmadı. Wout Weghorst için her zaman daha fazlası var. Bunu başarmak için de çalışmaya devam ediyor." (AKŞAM)