Arama Logo

Vitor Pereira'nın isteği: Çok yönlü Fenerbahçe

Pereira, rakibe, maça ve sonuca göre sarı-lacivertlilerde farklı dizilişler uygulayacak. Bunun için de futbolcularını tek bir pozisyona göre değil, farklı işlevlere alıştırmak için çalışacak.
6
PEREIRA'NIN OYUNCULARINDAN İSTEĞİ

Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira’nın göreve gelmesinin ardından ciddi değişimler yaşanırken, Portekizli teknik adam da, oyuncularından çok yönlü olmalarını istedi.

5
RAKİBE, MAÇA VE SONUCA GÖRE DİZİLİŞ...

Ana sistem olarak 3-4-3 taktiğini belirleyen Pereira, bu sistem dışında rakibe, maça ve sonuca göre farklı dizilişlerle de takımını sahada tutacak. Sarı-lacivertli takımın bu geçişleri yapabilmesi için oyuncuların tek bir pozisyon dışında, farklı bölgelerde de oynayabilmesi gerekiyor.

4
KASIMPAŞA ÖRNEĞİ

Mevcut kadronun bunu yapabilecek seviyede olduğu belirtildi. Buna örnek olarak da Kasımpaşa ile oynanan hazırlık maçı gösterildi. Takımın önemli orta saha oyuncularından Gustavo üçlü savunmanın merkezinde yer aldı. Novak sol stoper olarak sahada yer alırken, bir diğer sol bek olan Caner de Novak’ın önünde orta sahada kanadı etkili kullandı. Caner, hücuma çıktığında Novak savunmayı kapadı.

3
EN ETKİLİ HÜCUMCULAR

Benzer şekilde orta sahada İrfan ve Mesut başta olmak üzere birçok oyuncu yer değiştirecek. Bu iki isim, takımın en etkili hücum oyuncuları olarak dikkat çekiyor. Kimi zaman forvet arkası kimi zaman kanat bölgesinde oynayacak bu iki futbolcunun yer değiştirmesi ve maç içinde birbirine destek vermesi büyük önem taşıyor.

2
PEREIRA RAPORU VERDİ

Oyuncuların farklı pozisyonlarda oynaması ve yer değiştirmeleri, rakibi hazırlıksız yakalayabilmek için de önemli... Portekizli teknik adam, teklifi kabul etmeden önce takımı incelemiş ve başkan Ali Koç’a bir rapor vermişti. Pereira ilk kamp döneminin ardından verdiği diğer bir raporda da takımı beğendiğini ifade etti.

1
OYUNCULARINDAN MEMNUN

Futbolcuların yetenekleri, kapasitelerinin yanı sıra, çalışma temposuna ayak uydurmaları ve istekleri de Portekizli çalıştırıcıyı memnun eden en önemli unsur oldu. (Milliyet)