Arama Logo

Vedat Muriqi'nin Fenerbahçe'ye dönüşü an meselesi

Lazio'da ikinci sezonunda da beklentileri karşılayamayan Vedat Muriqi'nin Fenerbahçe'ye dönüşü artık an meselesi. Lazio, Bodo/Glimt'in forveti Erik Botheim'in transferini bitirmek üzere. İmzalar atılınca, Muriqi'nin ayrılışına onay verileceği öğrenildi.
5
FENERBAHÇE'NİN ÖNCELİĞİ FORVET

Fenerbahçe'nin ocak ayındaki transfer önceliği forvet hattını güçlendirmek.

4
YAKIN TAKİP

Son vuruşlardaki sıkıntıyı yeni bir golcüyle çözmek isteyen yönetim ve teknik ekip, Vedat Muriqi konusunda yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyordu. Lazio, geçen sezon 20 milyon Euro'ya yakın bonservis ödediği Kosovalı oyuncudan hemen vazgeçmek istemedi.

3
İTALYAN BASINI YAZDI

Sezon başında Muriqi takımda tutulurken, Caicedo ile yollar ayrıldı. Ancak İtalyan basınında geçen hafta yer alan haberlerde, Muriqi'nin gözden çıkartıldığı, yerine bir oyuncu alınınca gitmesine izin verileceği kaydedilmişti.

2
MURIQO YERİNE GOLCÜ

Lazio’nun, bu sezon Bodo/Glimt'teki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Erik Botheim'in transferi için 21 yaşındaki forvet ve kulübü ile büyük ölçüde anlaşmaya vardığı kaydedildi.

1
TEK PÜRÜZ OPSİYONDA

İtalyan basını, bu gelişmenin ardından artık Muriqi'nin kiralık olarak Fenerbahçe'ye dönebileceğini yazdı. Lazio, kiralık sözleşmede zorunlu satın alma opsiyonu bulunmasını istiyor. Yönetim, Avrupa'dan talipleri bulunan Min-jae Kim, Attila Szalai ve Altay Bayındır'dan birini yüksek bir bedelle satarsa, Muriqi'nin bonservisini almak istiyor. Ancak satış yapılmazsa, Kosovalı'nın maliyetini karşılamak çok zor olacak. Sarı- Lacivertliler bu nedenle opsiyonun zorunlu olmaması için bastırıyor. (Fanatik)