Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Vasilije Micic: "O anı hiç unutamam!"
10
VASILIJE MICIC'TEN ÖZEL AÇIKLAMALAR

Anadolu Efes'in süper yıldızı Vasilije Micic, yeni sezon öncesi Sporx'ten Hakan Celep'e özel açıklamalar yaptı. İşte Vasa Micic'in açıklamaları:

9
"HER MAÇI TEK TEK DÜŞÜNÜYORUM"

Bu sezon EuroLeague'i bir kez daha kazanmak istiyorum ama yeni sezon öncesi bir tahminde bulunmak gerçekten çok zor. Son 2 sezonu harika geçirdik. İnanılmaz şeyler yaşadık. Geçen sezon özellikle inanılmazdı. Bu sezon en iyi dileğim, elimizden gelen her şeyi vermek ve üçüncü şampiyonluk için mücadele etmek. Tüm takımın bu yolda sonuna kadar savaşacağını biliyorum. Son 2 sezonu şampiyon bitirmemiz, bu yeni sezon öncesi bir anlam ifade etmiyor. Bu sezon her maçı tek tek ele almak ve kazanmak gerekiyor.

8
"HER ŞEY ÇOK İYİ GİDİYOR"

2018'de tüm kadro değişmişti. Sadece Krunoslav Simon ve birkaç Türk oyuncu eskiydi. Ergin Ataman kendi kadrosunu oluşturmuştu. 4 sezon birlikte oynadık. Hemen hemen tüm kupaları kazandık. Bence yönetim iyi iş çıkardı ve kadromuza harika oyuncular eklendi. Bu yıl daha farklı bir kadroyla sahaya çıkacağız ama şu ana kadar her şeyin çok iyi gittiğini söyleyebilirim.

7
"O ANI HAYATTA UNUTAMAM"

Son 2 şampiyonluktan ömür boyu aklımda kalacak olan, geçen sezon yarı finalde Olympiakos'a karşı attığım son saniye maç kazandıran üçlüktü. Ölene kadar unutmayacağım o anı. Çok çok özel bir andı.

6
"GERİSİ BİR ŞEKİLDE GELİR"

Final Four'da iki kez en değerli oyuncu (MVP) oldum ama bunun olabileceğini hiçbir zaman düşünmemiştim. Ben her sezona benzer düşünceyle başlarım. Henüz ekim ayındayız ve adım adım gitmemiz gerekiyor. Her zaman maç maç gitmeyi hedeflerim. Final Four MVP ödülünü 2 kez almak harika bir şey. Bu seviyeye nasıl geldiğimi de bilmiyorum. Her yıl en iyi performansımı vermek istedim. Önümde hala uzun bir kariyer var. Ben sağlıklı olayım, her maç en iyi performansımı vermeye çalışayım. Gerisi bence bir şekilde gelecek.

5
"HAYALLERİMİN DE ÖTESİNDEYİM"

Anadolu Efes'e ilk geldiğimde yeniden Final Four görmeyi hedefliyordum. Evet, hedeflerim büyüktü ama başardığımız şeyleri düşününce her çok şey enteresan geliyor. Büyük şeyleri hayal etmek çok güzel ama hep gerçekçi olmaya çalışırım. Hayalleri gerçekleştirebilmek için birçok faktörün bir arada olması gerekiyor. Bu hiç kolay değil. Kontrol edemediğiniz şeyler de var. Yapacak tek şey çok çalışmak ve çok çalışmak. Yine de Anadolu Efes'te geçirdiğim 4 yıl boyunca hayallerimin de ötesinde şeyler başardık.

4
"KUPAYI İSTİYORUZ"

Bir takım içerisindeki her oyuncunun hedefleri vardır. Bu sezon kadromuza katılan oyuncularla birlikte bir kez daha şampiyonluğu kazanabilir ve Jugoplastika'dan sonra 3 defa üst üste şampiyon olan takım olabiliriz. Ancak, kişisel olarak ben o kadar ileriyi düşünmüyorum. Benim için en önemli hedef EuroLeague'de oynayacağımız ilk maçı kazanmak. Belki bazı oyuncular daha uzun vadeli hedeflerle motive olabilir. Biz her maç kendimizi ispatlamayacağı çalışacağız, motivasyonumuz bu. Fakat, sezon sonunda yine kupayı alma isteğimizi de saklayacak değilim.

3
"HER DÖNEMİN BİR SONU VAR"

Her dönem bir gün biter. Geçen sezon bir dönemin sonuydu. Bazı oyuncularla vedalaşmak zorunda kaldık. Bazı oyuncular devam etti. Yönetim ve teknik heyet, çok iyi transferler yaptı. Kadrodaki her oyuncu üzerine düşeni yapacak ve katkı yapacaktır.

2
"ŞAMPİYONLUK ADAYI ÇOK"

Bu sezon EuroLeague'de çok fazla şampiyonluk adayı olan takım var. Herhangi bir takımı unutmak istemem. Milan harika bir takım oldu. Real Madrid takımı tazeledi, çok iyi göründüler. Barcelona'nın inanılmaz bir kadrosu var. Monaco çok yetenekli bir takım. Fenerbahçe'nin harika oyuncuları var. Sezon çok uzun. Sırp takımlarını da beğendim. Partizan'ın gerçekten çok çok iyi kadrosu var. Modern basketbola çok uygunlar. Koç Obradovic ile yeni bir döneme başladılar. Kızılyıldız da yeni oyuncular var. Bence kimin daha iyi olduğunu görmek için 1-2 aya ihtiyacımız var.

1
"TARAFTARLARIMIZ HARİKA"

Anadolu Efes'e geldiğimde taraftarlar ile ilgili birçok şey söylemişlerdi bana. Hiç biri doğru çıkmadı. Basketbolu sevmezler, ateşli değiller. Hepsi yanlış çıktı. Harika taraftarlarımız var. Çok eğlenceliler, çok ateşliler. Basketboldan çok iyi anlıyorlar. Hangi anda, hangi reaksiyonu vermeleri gerektiğini biliyorlar. Onların önünde oynamak bana gurur veriyor. Tribünlerimiz sürekli dolu ve bundan keyif alıyoruz.