Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Uğurcan Çakır: "Artık ayrılmak istiyorum"
32
UĞURCAN ÇAKIR'DAN AÇIKLAMALAR
Trabzonspor'un başarılı kalecisi Uğurcan Çakır, şampiyonluk sonrası A Spor'a açıklamalarda bulundu.
31
"ŞAMPİYONLUK HAYALİMDİ"
"Şampiyon olmayı hayal ediyordum. Çocukluğumdan bu yana Trabzonspor'luyum. Burada kaptan olmak ve şampiyonluk olmak nasip olmak. Onur verici bir şey. Burada oynadıktan sonra hayal değil, hedef olmuştu şampiyonluk. Hedefimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Tüm camianın çok emeği var. Mutlu sona ulaştık, mutlu ve gururluyuz. Dediğim gibi hayaldi şampiyonluk, burada oynamaya başladıktan sonra hedef oldu. Hedefimi başardığım için çok mutluyum."
30
"ALTYAPININ EMEĞİ BÜYÜK"
"Altyapıdan itibaren çok hoca ile çalıştım. Hepsi benim potansiyelimi gördü. Hepsi beni çok sevdi. Hepsiyle görüşüyorum. Altyapı hocalarımın emeği çok büyük. Altyapıda 2 sene oynadım, 1461'e gittim kiralık. Bunlar bana tecrübe kazandırdı. Çalıştığım tüm hocaların üzerimde emeği var. Önümde oynayan kalecilerden de bir şey kazanmaya çalıştım. Hepsinin bende çok emeği var."
29
"KIRILMA ANI FENERBAHÇE MAÇIYDI"

Kırılma Anı?

"Onur Ağabey, problem yaşadı. Bir Fenerbahçe maçında kaleyi aldım. Hazır olmasam bu kadar iyi olabileceğimi düşünmüyorum. Bence o maç kırılma maçıydı. Hem o maçta, hem sezon boyunca iyi performans sergiledim. O maç kırılma anıydı."

28
"GEÇEN SENE TEKLİFLER GELDİ"
"Geçen seneden beri iyi bir ivme yakaladık. Abdullah hocayı tanıyorduk ama Trabzonspor'un başına geçince yaptıkları, çalıştırdıkları hedefe inandırdı. Yönetim de çok çalıştı. Transferler kampa yetişti, bana da teklifler geldi geçen sene. Onu görmüştüm, geçen seneden hissetmiştim. Burada kalıp şampiyonluk yaşayacağımı hissetmiştim. Trabzonspor'un şampiyonluğu benim için her şeyden, transferden daha değerli. Abdullah hoca geldikten sonra ben ona inanmıştım."
27
"İLK 3'E GİRMEM GEREKİYOR"
"Dünyanın en iyi 3 kalecisinden biri olmam gerekiyor. Onun bilincinde çalışıyorum. İnşallah olurum."
26
"AYRILMAK İSTİYORUM"
"Trabzonspor'da oynadığımdan beri çok fedakarlık yaptım, kulüp de yaptı. Hedeflerim arasında Avrupa'ya gitmek var. Bana uygun bir teklif gelirse gitmek istiyorum. Trabzonspor'da artık 3 kupam var. Gidersem bana kızmazlar artık. Mantıklı bir teklif olursa gitmek istiyorum."
25
"DAHA ÖNCE KULÜBÜ KIRMADIM"
"Daha önce de teklif oldu ama ben hep ortada kaldım. Kulüp ne derse onu yapmak istedim. Çok fedakarlık yaptım, onlar da biliyor. Mantıklı bir teklif olursa bu sezon gitmek istiyorum artık."
24
"GİTMEK İÇİN GİTMEYECEĞİM"
"Tekliflerin hangi takımdan geldiği de önemli. Gitmek için gitmek istemiyorum. Hedeflerim doğrultusunda çok iyi bir basamak olacak kulüp tercihim. Lig tercihi değil. Gideceğim takımdan daha büyük takımlara gitmek istiyorum, böyle bir tercih yapmak istiyorum."
23
"BİZİ ABDULLAH HOCA İNANDIRDI"
"Kampa başladığımızda, Abdullah Hoca şampiyon olacağımızı söyledi. Hedef oydu. Abdullah Hoca, bizi buna inandırdı. Geçen sene de iyi bir süreç yaşadık. O takıma iyi transferler geldi. Geçen seneden de öz güvenimiz yüksekti. Abdullah Hoca, kampın başından itibaren bizi şampiyonluğa inandırdı. Bir aile olduk. Bu da şampiyonluğa giden yolda en büyük etken. Abdullah Avcı'ya çok teşekkür ediyorum, bana hayalimi yaşattı."
22
"HOCANIN İLETİŞİMİ ÇOK İYİ"
"Abdullah Hoca, çok saygı duyduğum biriydi. Buraya geldikten sonra, çok babacan bir tavrı vardı. İletişimi harika olan hoca. Bir taraftar olarak, kaptan olarak değil, hoca burada 10 sene kalsa mutlu olurum. Öyle seviyorum kendisini, çok çalışkan ve harika insanlardan kurulu bir ekibi var. Siz tahmin edin, ne kadar sevdiğimi, saygı duyduğumu."
21
SEZONUN KIRILMA ANI

Sezonun kırılma anı?

"Her maçımız finaldi. Kırılma anı çok oldu. İçerideki Fenerbahçe, dışarıda Beşiktaş maçı. Bunlar takımı kenetleyen maçlar oldu. Çok kırılma maçı vardı. Ama takım arkadaşlarım o kadar birbirine güveniyor, hiçbir zaman dağılma olmadı. Bu da birbirini ne kadar tanıyan ve seven takım olduğumuzu gösteriyor. Abdullah Hoca, her maçımız final diyordu, ne zaman bitecek diyorduk, Antalya maçıyla bitti."

20
ZORLANILAN MAÇLAR
"Deplasmandaki Göztepe ve içerideki Adana Demirspor maçlarında çok zorlandık. Bazen istenilen oyun olmuyor. Ama işte o arkadaşlığı bulunca, herkes birbirinin açığını kapatmaya çalışıyor. Bu sene öyle bir takımdık, seneye öyle bir takım oluruz inşallah."
19
"ŞAMPİYONLUK SÖYLEMLERİNDEN ETKİLENMEDİK"

Haftalar öncesinden şampiyonluk söylemleri?

"Hiç etkilenmedik. Görünen bir şey vardı, biliyorduk. Bu bizi rehavete sokmadı. İster istemez bir baskı oluyor. Abdullah hoca ve biz futbolcular çok iyi yönettik o süreci. Çok sallanmadık. Son haftalarda tabii ki performans düşebilir. Hedefe yaklaşmışken baskı daha fazla oluyor. Bu da oyuna yansıyor. Kaygı arttıkça performans veremiyorsunuz. Yolun sonu şampiyonluk oldu. Çok mutluyuz."

18
"1 SAAT AĞLADIM"

Antalyaspor maçındaki son düdük?

"Maç bitmeden seyirciler girdi, ben de çıkarmaya çalıştım. Onlar girince ben anladım. Maç bitince direkt soyunma odasına koştum ve koridorda ağlamaya başladım. Benim çocukluk hayalimdi, bir taraftar olarak onu derinde hissettim. Soyunma odasında bir saat ağladım. O kadar duygulandım."

17
"PENALTIYI KURTARACAĞIMDAN EMİNDİM"
Antalyaspor maçındaki penaltı?

"Pozisyonda penaltı oldu. Kurtaracağıma emindim. Siopis'le konuştum, sıkıntı olmayacak diye. Kurtaracağımı hissettim. Çok kritik bir zamanda görev düştü, en iyisini yapmak istedim. Tabii penaltı biraz şans, oraya vuracağını hissettim. Ben oraya uçtum ve kurtardım, biz geri döndük dedim. Bu iş bu kadar, bugün bitireceğiz dedim."
16
"TARAFTARLARIMIZ İNANILMAZDI"
"Taraftarlarımız, her sene olduğu gibi bu sene de inanılmazdı. Onlara çok teşekkür ediyorum. İç sahada inanılmaz bir baskı ve destek. Gittiğimiz her yerde bizi karşıladılar."
15
"EURO 2020 ÇOK ZORDU"
"EURO 2020 ülkemiz adına çok zorlu oldu. Bizi destekleyen insanları istemeyerek üzdük. Anlık performanslar bazen, 3 maç oynuyorsunuz, anlık performanslar sonucu etkiliyor. İşimi yaparken, vicdanım rahattı. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Yazılanları okumadım, sahada her şeyimi verdiğimi düşünüyorum. O formayı giymek için çok çalıştım. Oraya giderken ve ondan sonra da vicdanım çok rahat. Kimse istemezdi ama takım olarak kötü performans sergiledi. Ders çıkartıp daha iyi olmaya çalışacağız. Psikolojik destek tabii ki alıyorum, ekibim var. Vicdanım çok rahat."