Arama Logo

Uğur Meleke: "Jesus, sonunda hatırladı"
5
YAZARLARDAN F.BAHÇE DEĞERLENDİRMESİ

Hürriyet yazarları, Fenerbahçe'nin gündemine dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. İşte yazarların sözleri...

YAZARLARDAN F.BAHÇE DEĞERLENDİRMESİ
4
"JESUS UNUTTUĞU BAZI İSİMLERİ TEKRAR HATIRLADI"

3-F.Bahçe, Alanya’da kazandı ve zirve yarışında umutlandı. Avrupa macerasının bitmesi F.Bahçe’nin ligdeki şansını artırır mı?

UĞUR MELEKE: Fenerbahçe enteresan bir şekilde bu sezonki en iyi dönemini Perşembe-Pazar maç yaparken yaşadı. Jesus iki cepheyi bir arada götürürken farkını ortaya koymuş, 25 oyuncunun tamamından verim almıştı. Dikkat edin, ne zaman Avrupa Ligi grup maçları bitti, müsabaka yoğunluğu azaldı, Fenerbahçe’nin de form grafiği inişe geçti. Ancak Jesus’un bazı unuttuğu oyuncuları son 10 günde tekrar hatırlaması ve onları devreye sokması olumlu. Fenerbahçe şüphesiz ki yarışın içinde.

\
3
"LİG İÇİN AVANTAJ OLABİLİR"

FIRAT AYDINUS: Sevilla karşısında iyi oynamasına rağmen elenen F.Bahçe için Alanya maçı, G.Saray’ın Konya’dan mağlup dönmesiyle dönüm noktası haline geldi. Avrupa’dan elenmenin yol açtığı hayal kırıklığından çabuk sıyrılabilmesi için bir fırsat oldu. Ancak futbolcular ilk yarıda bunun bilincinde değildi. İkinci yarı alınan riskler ve Alanya’nın oyun anlayışı F.Bahçe’ye üç puan kazandırdı. Bu galibiyetle lider ile aradaki puan farkının kâğıt üzerinde 6’ya inmesi, Avrupa defterini kapatan F.Bahçe’nin tamamen lige konsantre olması için bir avantaj olabilir.

\
2
"BU 11’LE ALANYA MAÇINI ŞANSA KAZANDI"

MEHMET ARSLAN: Açıkçası Jesus konusunda bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Tempolu, üreten, baskın bir Fenerbahçe gitti, yerine durağan bir takım geldi. Ve Jesus bu krizi hâlâ ezberlediği oyuncularla aşmaya çalışıyor. King ve Pedro gibi. Sevilla karşısında mükemmel oynayan, takımın en yaratıcı oyuncusu Arda Güler, Alanya maçında kulübede bekliyor! Pes... Alanya maçı sahaya sürdüğü bu 11 ile şansa kazanılmış bir maçtır. Fenerbahçe’nin iddiasını sürdürmesi için Avrupa macerasının bitmesi yetmez, Jesus’un ezberini bozması da gerekir.

\
1
"VALENCİA VE FERDİ DIŞINDAKİLER İSTİKRARSIZ"

GÜNTEKİN ONAY: Fenerbahçe’de Valencia ve Ferdi dışındaki oyuncuların istikrar problemi var. Saha içi organizasyonu ve fiziksel güç bakımından ligin en iyisi. Jesus’un oyunu efor talep ediyor. Haftada 1 maç yapacak olmaları da bu yüzden bir avantaj. Ancak hücumda hemen hemen her şeyi sadece Valencia yapıyor. Ekvadorlu golcünün sakatlığı zorluk düzeyi yüksek maçlarda zaten gol sorunu yaşayan Fenerbahçe’yi olumsuz etkileyecek.

\