Arama Logo

Uğur Meleke: "Galatasaray'da kaptan olabilir"
6
UĞUR MELEKE YORUMLADI
Uğur Meleke, Galatasaray'ın Marsilya karşısında aldığı 4-2'lik galibiyeti değerlendirdi. Yazının tamamını Hürriyet Gazetesi'ni satın alarak okuyabilirsiniz. İşte Meleke'nin değerlendirmeleri...
5
HEPSİNİ MÜKEMMEL OYNADI

Jorge Sampaoli gibi inovatif bir hocayla 180 dakika baş etmek ve istediğini almak kolay değil. Ama Galatasaray 180 dakikanın neredeyse hepsini mükemmele yakın oynadı Marsilya’ya karşı.

4
CICALDAU'YU ÖZGÜRLEŞTİRDİLER
Dün ilk 11’de Berkan-Taylan’ı bir arada görünce Galatasaray’ın tutucu bir top oynayıp beraberliği hedefleyeceğini düşünmüş olabilirsiniz. Ancak sahadaki uygulama hiç öyle değildi doğrusu. Berkan-Taylan, dinamizmleriylehem Galatasaray’ın önde baskısını sertleştirdiler, hem de Cicaldau’yu özgürleştirdiler.
3
KARİYER MAÇINI OYNADI
Fenerbahçe karşısında da son yarım saatte Terim merkezde Berkan-Taylan’a dönünce Cicaldau iki net pozisyona girmiş, değerlendirememişti. Dün Marsilya karşısında belki de kariyer maçını oynadı Rumen orta saha. Gelecekte daha fazlasını yapacağının güçlü sinyallerini de verdi kesinlikle.
2
MUSLERA SONRASI KAPTAN OLABİLİR

Cicaldau ile ilgili en sevdiğim detaylardan biri de lider nüvesi. Rumen orta saha bence Muslera sonrası dönem kaptanlık için de en güçlü aday.

1
BAHARDAN KALMA BİR GECE
Bahardan kalma bir gece... Bundan 33 sene önce Galatasaray, Neuchatel Xamax’ı yenip Avrupa’da kazanacağı büyük başarıların temelini attığında ilk kez duymuştuk bu tabiri. Maçı radyoda anlatan Levent Özçelik, ‘bahardan kalma bir gün’ diye tanımlamıştı o güneşli Kasım zaferini. Galatasaray’ın dünkü galibiyeti de “bahardan kalma bir gece” hissi yaşattı bana. Bu genç ve dinamik takımın daha fazla baharlar vaat ettiğini söyleyebiliriz rahatlıkla Avrupa’da.