Arama Logo

Uğur Meleke: "Galatasaray'a tek devre yetmedi"




8
UĞUR MELEKE'DEN YORUMLAR
Spor yazarı Uğur Meleke, Galatasaray'ın Yeni Malatyaspor ile 0-0 berabere kaldığı maçı Hürriyet'teki köşesinde değerlendirdi.
7
"KARMAŞIK BİR HAFTA SONU"
Avrupa kupalarında mücadele eden 96 takım için, özellikle de perşembeleri oynayan 64’ü için karmaşık bir hafta sonuydu bu. Hafta içinde Avrupa’da sezonun kaderini belirleyecek maçlar oynuyorsunuz, en yüksek vitese çıkmaya çalışıyorsunuz, üzülüyorsunuz ya da seviniyorsunuz. Ama yoruluyorsunuz kesinlikle. Sonra hafta sonu kendi liginize dönüyor ve yine kazanmak istiyorsunuz.
6
"YIPRANMA VE SAKATLIK RİSKİ"
Teknik adamınız aynı 11’le sahaya çıksa, yıpranma ve sakatlık riski var. Alternatif oyunculara yöneldiğinde de oyunu aksayabiliyor. Galatasaray’ın dün ilk devrede yaşadığı tam olarak buydu zaten.
5
"BUNU YAPMA LÜKSÜ YOK"
Fatih Terim, Marsilya maçının üç yıldızı Cicaldau, Kerem ve Feghouli’nin üçünü birden dinlendirmeye kalktı Malatya’da. Ancak Galatasaray’ın bence bu üç oyuncuyu bir arada dinlendirme lüksü yok.
4
"BU ÜÇ ADAMA BAĞLI"
Galatasaray’ın yaratıcılığı, ikinci üçüncü bölge geçişi bu üç adama bağımlı. Taylan-Berkan çalışkan, Barış koşucu, Babel kurnaz Emre yürekli. Ama hiçbiri yeterince yaratıcı değil.
3
"KUSURSUZ İŞLEMESİ OLASI DEĞİL"
Galatasaray’ın oyun aklının, Cicaldau-Kerem Feghouli’nin üçünün birden sahada olmadığı bir maçta kusursuz işlemesi pek olası görünmüyor.
2
"46'DA CANLANDI"
İşlemedi de zaten. Fatih Terim (elbette kurmayları yoluyla) önce 46’da Kerem-Cicaldau’yu oyuna sürüp ekibini Marsilya 11’ine yakınlaştırdı. İlk 45’te Babel’in uzaydan vurdukları hariç şutu olmayan, rakip ceza alanında sadece 7 kez topla buluşan Galatasaray 46’da canlandı.
1
"İLK YARI TAMAMEN BOŞA GİTTİ"
46-65 arası beş şut fırsatı, iki de net pozisyon buldu. Terim, 65’te de bu kez Konya ilk ve Göztepe ikinci devresinde denediği başardığı ayarlarına döndü. Bir ön liberosunu çıkardı, santrforlarını ikiledi. Galatasaray son yarım saati ceza alanında çok daha kalabalıklaşarak oynadı. Ancak yetmedi. Galatasaray, ilk yarıyı tamamıyla boşa harcadı zira.