Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Tümer Metin'in Galatasaray yorumları
11
TÜMER METİN'İN YORUMLARI
Tümer Metin, Tivibu Spor'da Galatasaray'ın Kasımpaşa'ya 3-1 mağlup olduğu maçı değerlendirdi.
10
"GALATASARAY'I AGRESİF BEKLİYORDUM"
"10 maçlık periyotlar büyük takımlar için ciddi sorunları beraber getirir galibiyet sıkıntısı yaşarsanız. Bu şartlar altında başladı maç, biraz daha agresif bekliyordum Galatasaray'ı ama Kasımpaşa sazı eline aldı."
9
"6 NUMARADA CICALDAU OLMASI GEREK"
"Galatasaray'ın 6 numaradaki eksikliği... Van Aanholt ile Alpaslan kullanılıyor ama ben hala Cicaldau'nun oynaması gerektiği tarafındayım. Diğer takımlar Galatasaray'ın 6 numarasına baskı yapıyor."
8
"ARKASINDA DURSAN ÇIKAMIYORLAR"
"İki ön libero Galatasaray'ın en problemli yeri rakiplerin iştahını kabaran yer. O bölge nakış nakış işlendi. Çok ısıran bir derecede de değil. Biraz Galatasaraylı oyuncunun arkasında dursan çıkamıyor zaten Galatasaray. Maçın en çok koşan oyuncusu Hajradinovic çıkmış."
7
"KALİTEDE ÇOK EKSİKLER"
"Büyük takım oyuncusu meziyetleri var, baş altı takımlarda da gözüm kapalı takımımda tutarım. Hajradinovic'in Kasımpaşa adına sahaya koyduğu kaliteyi Galatasaray'dan kimse koyamadı. Kerem'in çırpınışları dahil. Gençlik, planlar, projeler kulağa hoş gelir ama işin kalitesinde çok eksik Galatasaray."
6
"ÖNE GEÇİLEN MAÇTA NASIL KAZANILAMAZ?"
"Büyük takımlar öne geçtiği maçları nasıl kazanamazlar? Aklıma 2 şey geliyor. 1- Fiziki kaliten yetersizse. Torrent'in eğer doğruysa bunu biraz da sert bir şekilde dile getirdiğini okuduk gazetede. Ağzından çıktığını bilmediğimiz için teyide muhtaç bilgidir. 2- Akıl koyamıyorsan, bir oyun anlayışın yoksa kazanamazsın. Tam da böyle bir maç oldu. Öne geçmişken oyun seçemediler, ayakta kalamadılar"
5
"İNSAN REAKSİYON BEKLİYOR"
"Çok zor bu durumdaki büyük takımları yorumlamak. İster istemez bir reaksiyon, isyan bekliyorsun. Öyle de olmadı oyunun herhangi bir anında"
4
"KASIMPAŞA'NIN GOL BULACAĞI BELLİYDİ"
"Maçın başından itibaren Kasımpaşa'nın gol bulacağı belliydi. Donk bomboş... Maçın son atağı, son korner, top ceza sahası dışında olsa hakem maçı bitirecek. Bir kontrol ve bir pas var Galatasaray sahası içerisinde. Biraz oyuncu inisiyatif kullanır; dakikaya göre, fikstüre göre oynamak kullandığımız terminolojiler."
3
GALATASARAY BU DURUMDAN NASIL ÇIKMALI?
"Eskiye döneceksin, seni var eden şeye döneceksin. Kim olduğunu hatırlayacaksın. Ancak öyle geriye dönersin. Yapabildiğin iyi şeyleri yapabildiğin en iyi şekilde yapacaksın. Kimisi çok mücadele etmek diyebilir. Kim olduğunu hatırlamazsan buradan çıkman imkansız gibi bir şey. Büyük takımlarda rüzgar daha sert eser. Alışmadığın bir baskı altındasın. Buradan antrenmanla değil psikolojiyle çıkarsın."
2
"TRABZON MAÇI FIRSATTIR"
"Trabzonspor maçı oynayacaksın, fırsattır da aynı zamanda bu şartlar altında. Hatta Mart'ta oynayacağın maç için de ciddi provadır. Trabzonspor'un kazanmak istediğini biliyoruz. Bir engeli çok kolay bertaraf etmek için kazanman gerektiğini biliyoruz. Buradan basıp sıçrayabilirsin. Trabzonspor maçını olası bir mağlubiyetle kapatırlarsa işler çok daha zorlaşacak."
1
"SORUMLULUK HİSSETMEDEN GİDİYOR"
"Çok sık toplantı yapılması kanaatindeyim. Arda toplayacak, yeni nesil oyuncuları o toplantılarla bir araya getirmek kolay değil. Sorumluluk duygusunu bizim zamanımızdaki kadar hissetmeden gidiyor. Konuşmanın, sahaya bu bölüm için yardımcı olacağı kanaatindeyim."