Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Tümer Metin'in Antalyaspor - Galatasaray değerlendirmesi
14
TÜMER METİN'İN YORUMLARI
Tümer Metin, Tivibuspor ekranlarında Antalyaspor - Galatasaray maçının ardından iki takımın sezon değerlendirmesini yaptı.
13
"İKİ HOCA DA AYNI ZAMANLARDA GELDİ!"
"Maçın yorumlanacak bir tarafı yok. Şampiyon ve küme düşenler belliyken. Galatasaray ve Antalyaspor'un sezon değerlendirmelerini yapmak daha doğru olacak. Nuri hocanın gelişiyle Torrent'in Galatasaray'ın başına geçtiği zamanlar aynı olabilir. Birinin olağanüstü işler yaptığını gördük, nokta atışı transferleriyle bireysel performansları yukarı çekişiyle sahneyi iyi terk etmesiyle Nuri hocanın hakkını verelim"
12
"BU ORTA SAHA NASIL ÖNE GÖTÜRSÜN?"
"Torrent'in çerçevesinden aynı şeyleri söylemek imkansız. Bu tablo neden oluştu, sezon boyunca söylediğimiz kadro mühendisliğinin olmayışıyla. Taylan Berkan Pulgar orta sahası seni nasıl öne götürebilir bunu sorguluyoruz. Santraforun 9 kez topla buluşmuş gol yok, Gomis için diyorum. Zaten bunlar olsaydı daha farklı şeyler konuşacaktık Galatasaray için"
11
"HOCA DOKUNUŞU GÖRMEK İSTERİM"
"2-3 doğru transfer yaparak takımı düzelten, kadro mühendisliği yanlış yapılan bir takım gördük, Antalyaspor. Hoca dokunuşunu görmek isterim ben. Bazı oyuncuların performansı yukarı çıktı mı mesela, bence çıkmadı. Berkan istikrarlı mesela ama Galatasaraylı herkes Berkan oynadığı zaman saç baş yoldurdu dediler. İstikrarlı ama yeterli değildi kısaca."
10
"TEKNİK ADAMLIK MEZİYETİNİ NEREDE GÖRECEĞİZ?"
"Oyun anlamında Torrent bir şey kattı mı? Fatih hocadan sonra Galatsaray oyununa bir şey katıldı mı, orada da yeller esiyor. Bu takım bu kadar de, bu takım içi boşaltılmış dedi kendisi. Takımın yapabilitesi bu kadar diyor o zaman teknik adamlık meziyetlerinizi nerenizden okuyacağız onu soruyorum ben de o zaman"
9
"BEN BUNU NEYLE ANLATAYIM"
"Giden hocanın ardından en ufak bir gelişim göstermemiş, şapkadan tavşan çıkaran bir performans da göremedik. Ben, hoca değiştiği zaman oynamayan oyuncuların silkelendiğini gördüm hep. Kendini ispat etme sevdasıyla. Maçın bitmesine 1 dakika varken Barış Alper Yılmaz'ı oyuna attı. Bunu neyle anlatayım ben."
8
"CEZA BANA KESİLMEZ DEDİ"
"Düzen böyleyse deyip Torrent de saldı işi. Mevcut buysa ben de böyle devam ederim dedi, benden önce böyleydi madem, ceza da bana kesilmez diye düşündü"
7
"ŞAHİN ÖVÜLÜYORSA TORRENT'İ ELEŞTİRECEĞİZ"
"Nuri Şahin övgüyü hak ediyorsa Torrent'i eleştireceğiz. Nuri hoca transferleriyle, kadro seçimiyle, duruşuyla, takımı idare edişiyle her şeyiyle iyi bir sezon geçirdi"
6
"TAYLAN 10'DAN 6'YA GEÇEMEMİŞ"
"Normalde 10 numara oynayan oyuncu ensesinde oyuncu vardır sürekli markajda. Daha önceden pozisyon alman gerekir. Böyle oynarken 6 oynarsan biraz daha rahatlarsın mesela. Hamsik 10 numaraydı Lyon'da, Trabzonspor'a geldiğinde nasıl bir 6 numara mesela. Taylan 10 numara oynarken 6'ya geçişi hiç yapamamış"
5
"G.SARAY'IN ÜÇLÜSÜNDE HİÇBİRİ YOK"
"Çok koşmak demek iyi mücadele ediyor demek değildir. Ben oynasam 10 numarada karşımda Taylan, Pulgar veya Berkan oynasın isterim. Suat Kaya mesela nasıl o bölgeyi kapatıyordu, çıkıp golünü de atıyordu, pas arasını kapatıyordu. Galatasaray'ın üçlüsünden bunlardan hiçbiri yok"
4
"O ZAMAN HER ŞEY KOLAY OLURDU"
"Topu getirirsen Gomis'e ceza sahası içine o yapabilir ama oyuncu bir destek, bir çoğalma bir ince iş ister orada. Taylan, Pulgar, Berkan sezonun tamamını oynadılar, olmaz. Çok kolay olurdu o zaman her şey."
3
"ATLETİZM ÇOK ÖNEMLİ EKSİKLİK"
"Galatasaray'ın en önemli eksikliği atletizm eksikliğiydi. Bir tek rakip arkası koşu yapabilen Kerem, Gomis, Taylan, Berkan, Cicaldau, Halil hepsi ayağına topu isteyen oyuncular. Bu kadar ayağına istersen, Manchester City gibi rakibi yaslayacaksın ki, ona göre oynarsın."
2
"TÜRKİYE'DE ÖYLE ŞAMPİYON OLAMAZSINIZ"
"Galatasaray Avrupa maçlarında, özellikle Nou Camp'ta blok halinde hareket edip rakip ataklarında savunulacak bölgeyi daraltmak üzerine kurdu düzeni. Türkiye liginde bu taktikle şampiyon olamazsınız."
1
"BOEY'E BİR TEK BEN ÇALIM ATMADIM"
"Sacha Boey'e bir tek ben çalım atmadım. Haji Wright bugün içinden geçti, Trezeguet içinden geçti geçen maçlarda. Doğru savunma yapmak, topun arkasına geçmek çok büyük marifet değil. Stoperin sen hücumdayken rakip santraforun neresinde duruyor mesela, sıkıntılar burada"