Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Tümer Metin: "Bu bir yol kazası değil"
10
TÜMER METİN'İN SÖZLERİ

Tümer Metin, Fenerbahçe'nin Ümraniyespor ile 3-3 berabere kaldığı maçı Tivibu Spor'da değerlendirdi.

9
"TAKIM ARDA GÜLER'E GELEBİLİR"

Bir futbolsever olarak müthiş bir akşamdı. Fenerbahçeliler aynı şeyi söylemiyorlardır. Sezon başları sancılı olur. İster istemez bizlerde yeni gelen hocaların neler yapabileceğini analiz ediyor. Bu takım Zajc'a, Arda Güler'e, İrfan Can'a gelebilir. Sancılı dönemi sonuçlarla atlatırsınız. Galibiyetlerle aşılır adaptasyon süreci falan.

8
"KALİTENİ KONUŞTURMAN LAZIM"

Futbol sonuçla tamamen ilişkilidir. Büyük takımlar her ne kadar sancılı olsa da içerde alt ligden gelen bir takıma karşı önce kalitenle başlıyorsun. İki defa öne geçtiğin maçı kaybediyorsun. Alt ligden gelen bir takıma karşı kaliteni konuşturman lazımdı. Nasıl olsa kazanırız ya da oyuncular ciddiye mi almadı bilmem ama fişi çekemedi Fenerbahçe. Fenerbahçe'nin sahada lideri yok. Emre Mor istekli ama patron değil.

7
"OYUNCULAR SONUCA GEBEDİR"

Yeni oluşan takımlarda bu tür sıkıntılar olur. Oyuncular sonuca gebedir. Sonucu alamadığında tedirginlik başlar. O tedirginlik senelerdir var. Seyirci biz bu maçı rahat rahat kazanırız diyemiyor. Zajc geçen senenin en kritik adamıydı. Transferler diyor ki: "Biz Fenerbahçe'ye geldik, lig çok uzun. Kazanrız" Kazanamazsın. Öyle bir dünya yok. Bir büyük takım iki defa öne geçtiği maçı bir şekilde bitirmeli.

6
"FORVET ALINMASI LAZIM"

Geçiş oyunlarını doğru yapan ama seti oynayamayan bir takım olarak görüyorum Fenerbahçe'yi. Fenerbahçe'de bu kadar transfere gerek varmıydı tartışılır. Fenerbahçe'ye gönül verenler kusura bakmasın ama Fenerbahçe bir forvet alamazsa bu tablo çok sık tekrarlanır. Bu kadar transfer yerine kadroyu koruyup bir iki transferle o ritim bozulmamalıydı. Bugün Kim Min-Jae olsaydı Fenerbahçe 3 gol yemezdi.

5
"KALİTELER TARTIŞILIR"

Büyük takımlar tek ön liberolu oynamalı diye düşünüyorum. King, Lincoln, Bruma ve hatta Emre Mor Fenerbahçe'nin ön tarafı bunlar Fenerbahçe'nin kalitesinde oyuncular mı tartışılır. 3-2'den sonra karakter devreye girer artık. Formasyon diye bir şey olmaz artık.

4
"JESUS'UN ŞANSIZLIĞI..."

Erol hocanın, İsmail hocanın kadrosu bu kadrodan daha iyiydi. Jesus'un şansızlığı bence bu. Oyuncu form tutar daha farklı yere gelir bir şey diyemem. Bu takıma acil forvet lazım. Oynayamazsın. Fenerbahçe'nin yeni bir takıma ihtiyacı yoktu. Çok basit iki transferle devam edilebilirdi. Bu 2 puanlık kayıp yeni takım olmanın verdiği kayıp değil. Golcüsü yok, lideri yok. Arda kadroda ama oyuna alınmıyor.

3
"FORVET ALINMASI ŞART"

Anladığım kadarıyla fırsat transferi bekleniyor. Sayın başkanın söylediklerinden anlaşılıyor. Bu kadar oyuncu alınacağına bir forvet alınsaydı. Baba santrfor almak zor ama Dinamo Kiev maçında bir santrfor ile oynasan bambaşka bir görüntü olacak. Biz Şampiyonlar Ligi'ne gittikten sonra yatırım yapıyoruz. Gitmek için yatırım yapılsa... 

2
"BİR BABA FORVET YETERDİ"
Fırsat transferi çıkar mı bilmiyorum. Senenin bu zamanında Fenerbahçe'nin hayal ettiği bir forvet bulabileceğini zannetmiyorum. Sörloth diyorlardı ne oldu? Aboubacar da olabilir. Ligi bilen isimler bunlar. Bu şekilde de hareket edilebilir. Alınan oyunculara verilen bonservis ücretleriyle bir baba forvet alırdın. Bu kadar transfer yapılacağına iyi bir forvet alsaydın yeterdi.
1
"BU BİR YOL KAZASI DEĞİL"

Sayın başkan bunu hayra yordu. Doğru bir yaklaşımdır. Umarım öyledir ama bana Fenerbahçe'nin bir yol kazası gibi gelmedi görüntüsü. Sanki bu oyuncular mevcutu bir tık yukarı çıkarabilecek mi orası soru işareti olarak kaldı kafamda.