Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

THY EuroLeague finali öncesi iki takımın artı ve eksileri!
5
ANADOLU EFES vs. REAL MADRID

Anadolu Efes ile Real Madrid arasında oynanacak dev THY EuroLeague finali öncesi pozisyon pozisyon karşılaştırma yapıyoruz.

4
POTA ALTI

Real Madrid'in en kuvvetli olduğu yer Walter Tavares ve Vincent Poirier ile pota altı. İki uzun ve sert pivotun yanı sıra forvette Gabriel Deck ve Guerschon Yabusele gibi dış şutu alan, boyalı alan ve pas meziyetleri olan iki oyuncusu var. Bu 4 oyuncu ribauntlarda da çok etkili. Anadolu Efes ise kuvvete ve uzunluğa cevap verebilecek oyuncuları var. Bryant Dunston ve Tibor Pleiss ile çeşitliliğe sahip. Adrien Moerman ve Chris Singleton ise Deck ve Yabusele'ye cevap verebilecek yeteneğe sahip.

3
KISALAR

Anadolu Efes'in bu alanda EuroLeague tarihine geçen ve şimdiden efsaneleşen iki oyuncusu var; Vasilije Micic ve Shane Larkin. Simon'un yokluğu ve Beaubois'in sakatlık sonrası zorlandığı dönemde Elijah Bryant, bu ikiliyi harika tamamladı. Real Madrid ise basketbol kariyerlerinin son dönemindeki Sergio Llull ve Rudy Fernandez'e sahip. Fabien Causeuer de özellikle Belgrad'daki Final Four'da harikaydı.

2
YEDEK KUVVET

Simon'un yokluğu, Beaubois'nın sınırlı bir şekilde olması nedeniyle burada daralan seçeneklere sahip. Real Madrid'de ise Alberto Abalde, Carlos Alocen, Jeff Taylor öne çıkan isimler. Williams-Goss'un yokluğu sonrası Heurtel de sürpriz bir performans gösterebilir.

1
ANTRENÖRLER

He iki antrenörün de zorlu maçlarda çok fazla tecrübesi var. Ergin Ataman'ın üst üste üçüncü, Pablo Laso'nun ise toplamda beşinci final maçı. Her iki antrenör de pozisyonu ve maçı nasıl çevireceğini iyi bilir.