Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Süleyman Hurma: "Hakemler kötüyse de suçlu biziz"
8
SÜLEYMAN HURMA'NIN AÇIKLAMALARI
Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, TV100'de Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulundu. Hurma, maçın hakemini Halil Umut Meler'in gri pozisyonlardaki kararlarını eleştirirken protokol tribününde yaşanan kısa süreli gerilimin de detaylarını anlattı. İşte o sözler...
7
"GRİ POZİSYONLARA BAKSINLAR"
"Futbol kamuoyu hakem iyi mi kötü mü yönetti diye bakabilmesi için yanlış karar verip vermediğine değil, gri pozisyonlara bakılması lazım. İyi niyetli mi kötü niyetli mi diye oradan anlarsın. Penaltı verilir verilmez onlar değil, gri pozisyonlarda 30-40 topu rakibe veriyorsanız orada görürsünüz. Bugünkü maçın hakemi kaç puan alacak bakalım ben de merakla bekliyorum"
6
"HAKEMLER KÖTÜYSE DE BİZİM SUÇUMUZ"
"Ben bir Türk vatandaşı olarak kendi insanıma güvenmiyorum diyemem, onlar da bizim çocuklarımız. Kötüyseler de bunları biz yetiştirdik, suçu kendimizde aramalıyız. Benim bugün içim yandı haftalardır. Gaziantep'de Alanya'da Kayseri'de canımız yandı. O puanlar sıralamada çok şeyi değiştiriyor. Futbol kamuoyu biz bu oyunu adil oynamak istiyor muyuz ona bakmalı. Hakeme güvensizlik var ise, zaman zaman bunların yapılabildiğini biliyorsak ona bakmalıyız. 50 bin kişi bir maçta hakemi baskı altına alıyorsa, bir taçı 1 saat konuşup katledilen bir takımdan bahsetmiyorsak demek ki bu kötülükleri biz istiyoruz"
5
"HAKEMİN KAFASININ RAHAT OLMASI LAZIM"
"Volkan hoca bir karara itiraz ederken sarı kart gördü. İkinci sarı kartta da penaltı pozisyonunda şişeye vurduğu için kırmızı kart görmüş. Futbolun doğasında bunlar var diyebilmek için hakemin maçı yönetirken kafasının da rahat olması lazım. Milan - Spezia maçını izledim. Orada avantajı oynatmadı diye Milan'ın golü verilmedi. Maçtan sonra hakemin oyuncudan özür dilediğini izledik. Orada hakemin niyetini görebiliyorsunuz sahada veya maçın sonunda"
4
"GÜÇLÜ TARAFTA HİÇ OLAMADIM"
"Kariyerim boyunca şampiyonluğu, Türkiye Kupası'nı Avrupa kupasına katılmayı kaybettim. Güçlü tarafta hiç olamadım. Bugüne kadar gördüğüm biz temiz oynamak istemiyoruz diyebilirim. Biz gücümüzü başka türlü göstermek istiyoruz. Bu güç de aklımızı karıştırıyor demek ki bazen"
3
"OLAY YAŞANDI, SONRA EL SIKIŞTIK"

"Protokol tribününde üzücü bir olay yaşandı. Yaşanmaması gereken bir şey yaşandı. Beşiktaşlı bir yönetici uygunsuz bir söz kullandı, oğlumla tartışmışlar. Sonra ben de geldim, uygunsuz bir söz ettim. Biz orada ev sahibiyiz, orada biz de böyle davranmamalıydık. Böyle bir şey yaşanması hoş olmadı. Çok uzun sürmedi zaten. Sonrasında karşılıklı özür diledik. Beşiktaşlılar da çok üzüldü. Sağduyu çabuk araya girdi ve hallettik. Sonunda da el sıkıştık evimizden öyle uğurladık onları, herhangi bir sorun yok"

2
"HER ZAMAN İYİ TAKIM KAZANMAZ"
"Bir takım kazanmışsa galibiyeti hak etmiştir. Her zaman iyi takım da kazanmaz. Bugün biz kaybettik, Beşiktaş kazandı. Onlar da diğer takımlar da arzu ve isteklerinde umarım buluşur."
1
"MİNİMUM 2 TRANSFER DAHA GELİYOR"
"Minimum 2 oyuncu daha transfer edeceğiz. İyi bir takımız daha da iyi olmak istiyoruz. Yeni transferlerimiz takıma eklendi onlar da iyi gidiyor"