Arama Logo

Spor yazarlarından Galatasaray yorumları
6
YAZARLARIN GALATASARAY YORUMU

Hürriyet Spor yazarları, Manchester United maçı öncesi Galatasaray'ı değerlendirdi. İşte yazarların Galatasaray için verdikleri cevaplar...

YAZARLARIN GALATASARAY YORUMU
5
GALATASARAY'I NASIL BULDUNUZ?

Galatasaray, Bayern, Hatayspor yenilgileriyle girdiği milli aradan coşkulu galibiyetle çıktı. Manchester United maçı öncesi Ndombele, Kaan ve Mertens’li sarı kırmızılıları nasıl buldunuz?

GALATASARAY'I NASIL BULDUNUZ?
4
"MESELENiN ÖZÜ iSiMLER DEĞiL ESASINDA"

UĞUR MELEKE: "Ndombele biraz kıpırdadı. Kaan’a çok iş düşmedi. Mertens harikaydı. Ama bence meselenin özü isimler değil. Galatasaray’ın bu maçtaki esas kazancı nihayet kadro genişliğinden faydalanılması. Üzerine çok yük binen oyuncuların biraz oturması ve forma bekleyenlerin oynaması. Okan Buruk’un iki sezondur tonla doğruları var ama son 1 ayda bence kadrosunu yeterince döndürmedi. Aynı oyunculara aşırı yük binmişti milli maç arası öncesinde. Bu maçla birlikte 12-13 kişinin değil, 19-20 oyuncunun yarışacağı bir süreci başlatmış olmalı Okan Hoca."

\
3
"GALATASARAY BÖYLE MAÇLARI SEVER"

FIRAT AYDINUS: "Abdülkerim’in yokluğunda yapılan rotasyonda, Ndombele beklentilerin altında performans sergiledi. Kaan tam bir joker. Sahanın yıldızı Mertens iyi gününde olduğunda tek başına maçı kotaracak kalitede olduğunu tekrar gösterdi. Manchester United karşılaşması tabii ki daha stresli ve zor geçecek ama Galatasaray bu tür maçları sever."

\
2
"BAYERN MÜNiH’E KARŞI OYNADIĞI GiBi OYNAMALI"

GÜNTEKİN ONAY: "Mertens ve Icardi’nin ligin üzerindeki kaliteleri Alanyaspor karşısında fark yaratmaya yetti. Ancak kabul etmek gerekir ki Alanya takımı ligde en sorunlu ekiplerden birisi. Okan Buruk, Manchester United maçı öncesi bazı oyuncularını dinlendirme fırsatı buldu. Ndombele fiziksel olarak hâlâ istenen düzeyde değil, tecrübesi ve tekniği ile idare ettiğini söyleyebiliriz. Kaan çok yönlü ve kullanışlı bir futbolcu olduğunu bir kez daha gösterdi. Galatasaray’ın gol arzusunu ve ofansif oyununu beğendim. Galatasaray, Bayern Münih ile İstanbul’da oynanan maçtaki yoğun presi tekrarlayabilir ise Manchester United’ı zor durumlara düşürür. Ancak yakalanan fırsatların sonuçlandırılması şart."

\
1
"OYUN FELSEFESi DEĞiŞMiYOR"

MEHMET ARSLAN: "En büyük dezavantajı gol dağılımının sadece Icardi’de yoğunlaşması" demiştim Galatasaray için. Ama onları özellikle son haftalarda Fenerbahçe’den ayıran özellik, kim oynarsa oynasın oyun felsefesinin aynen devam etmesi. Özellikle son haftalarda seyrine doyum olmaz bir performansları var. Evet kaliteli bir kadrosu var ama her şeyden önce oyuncuya bağlı olmayan bir sistemleri var. Bu da onları Manchester United maçında bile favori olarak görmemizi sağlıyor."

\