Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Spor yazarlarından Fenerbahçe - Karagümrük maçı değerlendirmesi
13
YAZARLARDAN MAÇ DEĞERLENDİRMESİ

Spor yazarları, Fenerbahçe'nin Kadıköy'de Fatih Karargümrük ile 0-0 berabere kaldığı maçı değerlendirdi. Yazar görüşlerinin tamamını paragraf sonunda ismi verilen gazeteyi satın alarak okuyabilirsiniz.

12
"BERABERLİK BİZE YETER"

Üst üste maçlar... Biri bitiyor biri başlıyor. Kalite yine yok. Heyecan eh işte!.. Her şey belli... İkincilik hikayesi var. Onda da Fenerbahçe futbolcular 'beraberlik bize yeter, ne olur ne olmaz' deyip sağlama oynuyor. Ama seyirci memnun olmuyor! Tabii burada da futbolcular haklı... Hücuma gidersin bir kontra yersin, yanarsın. Hedefe ulaşıyorsan skoru koruyacaksın. Bu sonuçtan sonra Fenerbahçe'nin de ikinciliği kesinleşti. Haftaya da 3 ve 4. belli olacak. Tuhaf bir ligi bitiriyoruz. Federasyonuyla, kulüp yöneticileriyle, teknik direktörleriyle, futbolcularıyla ve özelikle hakemleriyle... Maalesef ama maalesef seneye yine aynı aktörleri seyredeceksiniz. Bu seneden iyi olacağını zannetmiyorum. (ERMAN TOROĞLU/SABAH)

11
"MERT VE CRESPO'YU ARADILAR"

Kim, Mert Hakan ve Crespo’yu arıyorlar. Bu oyuncuların ikameleri onların işlerini yapamadılar tam anlamıyla. Fenerbahçe’nin dün en büyük problemi bağlantı oyunuydu. Birinci-ikinci ve ikinci-üçüncü bölge geçişlerinde önceki haftalardaki kadar akışkan değillerdi. Özellikle ilk 70 dakikada yavaşlardı. Ve tahmin edilebilir bir oyun oynadılar. Bu noktada hem Mert, hem de Crespo’nun eksikliklerini hissettiklerini düşünüyorum. (UĞUR MELEKE/HÜRRİYET)

10
"İBRETLİK BİR HİKAYE"

Hani, “her eve lazım” denilen şeyler vardır ya… İsmail Kartal da onlardan biri! Her kulübe lazım bir İsmail Kartal. Fenerbahçe son düzlükte nal toplarken geldi. Ön guruptakilerin hepsini geçti, uzak ara olana yetişemedi, o kadar. Yeterli mesafe yoktu çünkü. Oyuncu kalabalığını takım yapmakla kalmadı, Başkan’ı bile kurtardı tribünlerin “istifa” talebinden. Şimdi şapkasını alıp giderek yolu açacağı günü sayıyor… Heves te düşüyor tabi. Kapalı gişe maçta Kadıköy’den gitti bile. Malatya’dan doğru evine! Arkasında aralık bir Şampiyonlar Ligi kapısı bıraktı. Olanca sessiz, sakin, çelebiliği ile. Neden?.. “Büyük projede ona yer yok”!.. Bu alemde kimi yol verilmiş hocalar tazminat için adliyeyi arşınlarken, kimi beceriksiz başkanlar Bizans oyunlarıyla koltukta oturmaya uğraşırken, ibretlik bir hikayedir Kartal’ınki. (ERCAN GÜVEN/MİLLİYET)

9
"GEREKSİZ KARTLAR GÖSTERİYOR"

Fenerbahçe daha hakim oynamasına rağmen Karagümrük'ün de önemli atakları var. Hele son dakikalarda Pesiç kafayı iyi vursa Fenerbahçe dün gece kaybederdi. Sonuca baktığımızda F.Bahçe için ikincilik sadece bir maç kadar uzakta. Halil Umut Meler genelde iyi ama bazen gereksiz kartlar gösteriyor. Mesela son dakikada Osayi'ye gösterdiği gibi. Kesin yanlış... Yine ikinci yarıda İrfan Can'a bir faul var, itiraz etti diye sarı kart çıkardı. Ama yine de Türkiye'nin en kalburüstü hakemlerinden biri. (AHMET ÇAKAR/SABAH)

8
"F.BAHÇE TRİBÜNLERİ YENİDEN HIRSINA KAVUŞTU"

İsmail Kartal'ın kısıtlı hamle şansı vardı. 75. dakikada Valencia ile taktik, Sosa ile de mecburi değişiklikler yaptı. Sürekli rakip savunmada gedik aradılar, hemen hepsinde bunu bekleyen, önlemini almış bir defans gördüler. 50 bin seyirci, dişe diş, son ana kadar heyecanını eksiltmeyen 90 dakika seyrettiler. Haftanın belki de en şanslılarıydı. Sezon bitiyor ama Fenerbahçe tribünleri "yeniden" hırsına kavuştu. (GÜRCAN BİLGİÇ/SABAH)

7
"İKİSİNİ DE KEYİFLE İZLEDİM"

F.Bahçe'nin dün çok etkili olamamasının tabii ki önemli bir nedeni vardı. Takımın temel direği Crespo'ya bir de fiziki açıdan iyi olan Mert Hakan'ın yokluğu eklenince son haftalardaki alışılmış orta saha dinamizmi doğal olarak kayboldu. 60 dakika Emre Mor ile Ferdi'nin aynı kulvardaki mücadelesini keyifle izledim. Emre Mor, büyük yeteneklerine ihanet eden bir genç. Ama galiba Volkan Demirel ona biraz iyi geldi. (ÖMER ÜRÜNDÜL/SABAH)

6
"ŞİMDİLİK GÜLE GÜLE"

Oyunun son bölümünde iki taraf da uzaktan şutlarla golü aradı ama bulamadı. Sonuç olarak kazanan çıkmadı. Yine de Türk futbolu adına güzel görüntüler vardı. Fenerbahçe'den çıkan İsmail Kartal ve Volkan Demirel'in başarısı beni mutlu etti. İsmail Kartal içinse şunları söylemek istiyorum: "Alkışlarımla, güle güle İsmail. Tabii şimdilik. (ENGİN VEREL/AKŞAM)

5
"CRESPO'YU ARIYOR"

Fenerbahçe ne zaman tempoyu artırsa pozisyonlar buldu. Şu bir gerçek ki orta sahada Crespo'nun yokluğu Fenerbahçe'yi olumsuz etkiliyor. Gustavo ile Zajc ikilisi özellikle hücumda bekleneni ortaya koyamıyorlar. Serdar Dursun ne kadar iyi niyetli olursa olsun Valencia'nın gerisinde bir oyuncu İsmail hocanın Valencia'ya daha fazla süre vermesi gerekirdi. Sonuçta Fenerbahçe kazanamadı ama yenilmezlik serisini de 13 maça çıkardı. Bu da gecenin kârıydı. (İLKER YAĞCIOĞLU/TAKVİM)

4
"ETKİLİ SANTRAFORA İHTİYAÇ VAR"

Hücumda kötü de oynamamış olmasına rağmen İrfan Can, Zajc şapkadan tavşan çıkarmazsa, Serdar Dursun bazen ekstra oynadı ve golü buldu. Fenerbahçe'nin etkili bir santrafora ihtiyacı var. Bu maçlar çözemedin mi kilidi, santrafor çıkıyor bir tane atıyor sana bambaşka bir şey oluyor skor değişince. (TÜMER METİN)

3
"FENERBAHÇE JESUS'U GETİRECEKTİR"

Fenerbahçe'nin İsmail Kartal'la en etkisiz oyununu izledik iç sahada özellikle. Bence ligin sonuna da geldikten sonra Fenerbahçe'nin ikinciliği vereceğini düşünmüyorum. Fenerbahçe taraftarı şampiyonluğu ister tabii ki ama İsmail Kartal'la birlikte ikincilikte kalmayı sevdi Fenerbahçe. Bu noktaya da bu takımı İsmail Kartal getirdi. Kabul edelim ki dünya piyasasında bilinen biri. Onun isminin konuşulması önemli. İsmail hoca görevini yaptı, sonuna kadar ama bu nedenle kalsın demek de çok doğru değil, kalabilir de bu ayrı. Nasıl kalır, mali yapılar veya bazı parametreler de girerse devam edebilirsiniz. Jesus'u getireceğini düşünüyorum Fenerbahçe'nin çünkü hedefleri var. (METİN TEKİN)

2
"ÇOK ÖNEMLİ BİR PUAN"

İsmail hoca son derece başarılı bir performans ortaya koydu. Genelde düşüşteyken gelir böyle camianın yetiştirdiği teknik adamlar. İsmail hocaya da öyle geldi. Fenerbahçe erime noktasındayken, moraller bozulmuşken, tribünler ümidi kesmişken geldi. Daha önce de böyle şeyler oldu. Son 13 maç 10 galibiyet 3 beraberlik 33 puan demektir ve bu çok önemli bir puan. (ÖNDER ÖZEN)

1
"LİG BİTTİ"

Bugün itibarıyla ligin bittiğini düşünüyorum. Şampiyon belli, düşenler belli, Fenerbahçe'de o averaj farkıyla ikinciliği kaybetmeyecektir. (RIDVAN DİLMEN)