Arama Logo

Sinan Vardar: "Galatasaray, derbide 1 puan almak ister"
12
SİNAN VARDAR YAZDI
Spor yazarı Sinan Vardar, Süper Lig'in 10. haftasında oynanacak olan Beşiktaş - Galatasaray derbisi hakkında Fotomaç Gazetesi'ndeki köşesinde yorumlarda bulundu.
11
"ŞANSSIZLIKLAR ARDI ARDINA GELDİ"
Beşiktaş'ın Avrupa kupalarında başarılı olacağına can-ı gönülden inanıyordum. Sayın Başkan Ahmet Çebi ve yöneticilerin büyük özveriyle yaptığı önemli transferlerin takıma olumlu yansıyacağını düşünüyordum. Hala da umudumu yitirmedim. Kağıt üzerinde gözüken başarısızlıkta, sezon başından bu yana bir takımın başına gelebilecek bütün şanssızlıkların ardı ardına gelmesi en büyük etkendi.
10
"HATALARI GÖRMEZDEN GELEMEYİZ"
Sakatlıklar maalesef Beşiktaş'ın kimyasına zarar verdi. Tabii Beşiktaş iyi oynarken savunma kurgusunda yapılan hataları göz ardı edemeyiz. Futbol hatalar oyunudur. Ama yapılan bireysel ve kurgusal hatalar göze çarptı. Bunlar teknik kadro tarafından masaya yatırılmalıdır.
9
"FUTBOLUMUZUN HALİ ORTADA"
Ben geniş pencereden bakma taraftarıyım. Olaya Beşiktaş acısından bakanlardan değilim. Bakın son üç ayda milli takımımız Hollanda'dan 6, F.Bahçe kendi sahasında Olympiakos'tan 3, G.Saray PSV'den 5 gol yedi. Bugün futbolumuzun hali apaçık ortada. Tabi ki çözüm altyapıda, doğru projelendirme ve yapılandırmada...
8
"ÖZ KAYNAKTA ÜRETİM"
Öz kaynakta üretim olmazsa, kulüplerin kaynakları har vurup harman savrulursa vay halimize, bu çark böyle devam eder durur! Üzülen takımlarımızın vefakar taraftarlarına olur.
7
"ARTILAR VE EKSİLER ORTAYA KONMALI"
Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde 3 maça çıktı, başarısız sonuçlar aldı ama 3 maçta da kötü oynadı diyemeyiz. Ama sonuç olarak şu anda takımın artı yönlerinden daha çok eksi yönleri konuşuluyor. Ben bu algıya da karşıyım. Artılar ve eksiler ortaya apaçık ortaya konmalıdır.
6
"SERDAR VE BERKAY AKLIMA GELDİ"
Beşiktaş'ın son oynadığı Sporting maçında tribünler haklı olarak; Welinton, N'Sakala ve Gökhan Töre'yi ıslıkladı. Önceki günkü maç yazımda belirttim; Töre, Welinton, N'Sakala, Kenan bu takımın oyuncuları değil. Sporting maçını izlerken Ajax deplasmanından başı dik ayrılan Serdar Saatçı, Berkay Vardar aklıma geldi. Sporting karşısında Rıdvan Yılmaz'la birlikte bu gençler forma giyseydi daha mı kötü olurdu; tabii ki hayır!
5
"HEMEN GERÇEKLERE DÖNMELİ"
Beşiktaş'ın özverili bir yönetimi ve iyi bir teknik ekibi var. Taraftarların Sporting maçı sonrası Sergen Hoca'ya gösterdikleri destek çok anlamlı bir mesajdı. 118 yıllık köklü çınarın her şeyden önce iyi günde, kötü günde takıma tam destek veren müthiş bir taraftar kitlesi var. Beşiktaş hemen gerçeklere dönmeli.
4
"TÜRKİYE'NİN EN İYİ TAKIMI"
Önümüzdeki pazartesi günü oynanacak G.Saray derbisi bu sezonun gidişatı açısından çok ama çok önemli bir hale geldi. Bu maç kazanılırsa Beşiktaş lige ağırlığını koyar. Bugün Türkiye'nin en iyi takımı Beşiktaş.. Son haftalarda savunma iyi sinyaller vermiyor. Galatasaray derbisinde Sergen Yalçın'ın savunma düzeninde gerekli hamleleri yapacağını düşünüyorum.
3
"EN BÜYÜK KOZLAR..."
Beşiktaş'ın G.Saray derbisinde en büyük kozları, Sporting karşılaşmasında çok beğendiğim Pjanic ve Teixeira olacak. Son maçta çok gol kaçıran Batshuayi'nin de G.Saray'a karşı patlama yapması sürpriz olmaz.
2
"G.SARAY 1 PUAN İSTEYECEK"
G.Saray bu sezon yaş ortalamasını aşağıya çekti. Fatih Hoca'nın ekibinin Dolmabahçe'de öncelikle 1 puanı hedefleyeceğini düşünüyorum. Onlar da Beşiktaş derbisini çıkış maçı olarak değerlendirmek isteyeceklerdir.
1
"UMARIM HARİKA BİR DERBİ OLUR"
Tabii benim kalbimden Beşiktaş'ın kazanması geçiyor. Umarım ismine yakışan, hakemin konuşulmadığı fair-play çerçevesi içinde geçen harika bir derbi izleriz.