Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Sergen Yalçın ve efsane sözleri

Sergen Yalçın attığı goller, kaldırdığı kupalar kadar lafı gediğine oturttuğu sözleriyle de bilinir. İşte Sergen Yalçın ve efsane sözü...
52
SERGEN YALÇIN'IN SÖZLERİ...
Sergen Yalçın'ın Türk futboluna kazınan sözlerine göz atıyoruz.
51
Haftaya yerime oynarsın
Ankaragücü maçının ardından… Muhabir: Sergen bugün performansın iyi değildi ne diyeceksin? Sergen: O zaman haftaya yerime oynarsın derim.
50
Hatırlayamadım...
Tümer Metin: "Trabzon'a kaybettin, Bursa'ya gittin kaybettin. Sonra kimle oynuyorsunuz? Hatırlayamadım..."
Sergen Yalçın: "Ondan sonra evdeyim. İstanbul'dayım. Ondan sonra kimseyle oynayamayız zaten..."
49
Sigaramı yakıp keyif yapardım
"Barcelona’da hocalık yapmak çok kolay. Orada hoca olsam kulübede sigaramı yakıp keyif yapardım"
48
'En başarılı Türk hocalar...'
"Mustafa Denizli ve Fatih Terim, Türkiye’nin en iyi hocalarıdır. Genel olarak bakıldığında Lucescu gerçekten çok iyiydi."
47
Kerim Frei için bunları söylemişti
Teknik direktörlüğünü yaptığı Kayserispor'a Kerim Frei'in transferini isteyen Sergen Yalçın yorumculuk yaptığı dönemde; "Ben Kerim Frei'ın ne oynadığını nasıl bir oyuncu olduğunu çözemedim halı saha oyuncusu gibi geliyor. Ne olduğunu çözemedim. Halı sahada oynatırım, orada 6'ya 6oynar. çabuk diye vıdı vıdı bir şeyler yapıyor ama derbide falan Kerim ile oynanmaz" dedi
46
En iyisi Bruma
Türkiye'de şu anda büyük oyuncu yok. En iyisi de bence Bruma. Çok etkili. Başka oyuncu sorarsanız; Lens de faydalı, Volkan Şen de, Mehmet Topal öyle. Talisca'yı beğeniyorum
45
Oğuzhan'ı o kadar abartmayın
Oğuzhan iyi bir oyuncu ama abartıyoruz çok büyütüyoruz büyüttüğümüz kadar değil. Sadece iyi oyuncu büyük maçlarda da ortada yok. Büyük maçlarda etkili olması lazım. Şampiyonlar Ligi gibi. Bizim kafamızdaki gibi yıldız bir oyuncu değil
 
44
Van Persie transferi sonrası ima
"Türkiye'ye gelen futbolcuların açık söyleyeyim çok yıldız olduğunu düşünmüyorum. Çok büyük yıldızlar olduklarını düşünmüyorum. Normal seviyedeki futbolcular. Avrupa'da normal seviyedeki oyuncular bize geldikleri zaman çok büyük yıldız diye lanse ediliyor. Beklentiye cevap veremeyince de bu oyuncularla doğal olarak sıkıntı yaşanıyor.
43
Bu kadarını ben bile yapmadım
Batuhan Ferrari’siyle İstanbul’a 35 dakikada gittiğini söyleyince… Sergen: Valla Batuhan, bu kadarını ben bile yapmadım.
42
Sergen'den Alex kıyası

"Hagi mi, Alex mi sorusu da bence çok farklı. İkisi de koşmuyor diyorlar Hagi, Alex ve ben... Kim daha çok koşuyordu mesela? Hagi mesela hiç koşmuyordu. 3. sırada, en az o. En çok koşan da bendim, Koşmuyor diyorlardır ama yüzde yüz bendim. Koşmayan Sergen bir şehir efsanesidir. Bu kadar gol, asist koşmadan yapılır mı? Belli seviyede koşacaksın. Koşmadan futbol oynanmaz. Hep koşmuyor diyorlar hayatım boyunca sıyrılamam ben bundan. Büyük yeteneksin ama harcadın diyorlar

41
Sergen Yalçın
Muhabir:Atatürk ben sporcunun zeki,çevik ve ahlaklı olanını severim ...

Sergen:Valla iyi güzel demiş de ben çevik değilimki. 
40
Ben de atarım
Selçuk İnan, büyük maçların hiçbirinde piyasada yok. İddia ediyorum Fatih Terim yarın beni milli takıma çağırsın, Estonya ve Andorra gibi takımlara karşı gol atmazsam gel bana istediğini söyle.
39
Çok eskilerden başlangıç...
Muhabir: "Sergen, Uruguay'la hazırlık maçımız hakkında ne düşünüyorsun?"
Sergen: "Uruguay kim ya Avrupa'da ne başarısı var?
38
Sen çekileceksin...
Beşiktaş frikik kazanır, topun başına Ahmet Dursun ve Sergen gelir… Ahmet: Ne yapacağız abi? Sergen: Ne yapacağıızı mı var Ahmet, sen çekileceksin ben vuracağım.
37
Bayern München istemişti
Profesyonel futbolcuların disiplinsiz hareketleri üzerine bir örnek verir: Sergen: Mesela beni zamanında Bayern München istemişti. Adamlar bir araştırdı…Almadılar.
36
Eto'o transferi...
Son zamanlarda yapılan transferler maalesef Türkiye'de bütçenin biraz yukarı çıkmasını sağladı. Özellikle Eto gibi transferlerin ülke için çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum (24 Temmuz)
35
25 sene olamaz
"Trabzonspor, bu kadroyla 25 sene yan yana oynasın, yine de şampiyon olamaz"