Arama Logo

Sergen Yalçın için yorum: "Son kredisi Fenerbahçe maçı"

Sabah Gazetesi Spor Müdürü Murat Özbostan, Beşiktaş'taki son gelişmeleri değerlendirdi....
8
MURAT ÖZBOSTAN'DAN SERGEN YALÇIN YORUMU
Hem Süper Lig'de hem de Avrupa'da beklentilerin çok uzağında kalan Beşiktaş'ta işler yolunda gitmiyor. Zirvedeki Trabzonspor'un 13 puan gerisinde kalan siyah-beyazlılar, Şampiyonlar Ligi'nde de geride kalan dilimde henüz puanla tanışamadı. Sabah Gazetesi Spor Müdürü Murat Özbostan, Sergen Yalçın'ın son kredisi kaldığını ifade ederken, Fenerbahçe derbisine dikkat çekti. İşte Murat Özbostan'ın o yazısı...
7
"GÜZEL HİKAYELER YAZAMADI BEŞİKTAŞ"

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne havlu atarken çok şey kaybetti. Bunun farkında mı? Bütün Avrupa maçlarında dram ve gözyaşı vardı. Güzel hikâyeler yazamadı Beşiktaş. 'Artık lige döndük. Yeni bir hikâye yazalım' demek belki taraftarı tatmin eder ama maddi ve manevi kayıpların da büyük olduğu gerçeğini değiştirmez.

6
"YÖNETİMİN HİÇBİR SUÇU YOK"

Kuraların ardından Sergen Yalçın, "Bizim grup kebap gibi ise biz bu işten anlamıyoruz" dedi. Bir hedef çizmediği gibi takımın da motivasyonunu aşağı çekti. 5'te sıfır çekmenin sorumlusu Sergen Yalçın. Yönetimin hiçbir suçu yok.

5
"DAHA ÖNCE BÖYLE BİR HEDEFİ YOK MUYDU?"

Sergen Yalçın, "Ajax maçı öncesi ülke puanı ve prestij için sahaya çıkacağım" açıklaması yaptı. Beşiktaş'ın bundan önceki maçlarda böyle bir hedefi yok muydu? Ülke puanı önemli değil miydi? Ya da Beşiktaş Kulübü'nün prestiji!

4
"ÇOK BÜYÜK BİR GELİRDEN OLDU"

Beşiktaş yönetimi çok büyük bir gelirden oldu. 5 maçta sıfır puan alan Beşiktaş, bir maç kazansa 37 milyon TL kazanacaktı. Bir maçından 1 puan alsa 13 milyon TL alacaktı. Bu rakamlara kim az diyebilir! Takım için oldukça maliyetli transferler yapan ve büyük bir özveride bulunun başkan Ahmet Nur Çebi'nin büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını düşünüyorum.

3
"TRAVMASINI BEŞİKTAŞ YILLARCA YAŞAR"
Şampiyonlar Ligi'ne direkt giden son takımımız olan Beşiktaş, gruplar içinde sıfır puanı olan tek takım şu an. Artık geriye tek maç kaldı. Dortmund'tan 1 puan alınamazsa bu başarısızlığın travmasını Beşiktaş yıllarca yaşar. Unuttuk, gitti diyemezsiniz.
2
"ŞİMDİ BU ÜÇ YILDIZ NASIL AYAĞA KALKACAK?"

Batshuayi, Alex ve Pjanic Şampiyonlar Ligi için transfer edildi. Bu üç yıldız da Devler Ligi olduğu için Beşiktaş'ı tercih etti. Maliyetleri ağır. Sergen Yalçın, Alex için, 'Ondan memnun değiliz' dedi. Şimdi bu üç yıldız nasıl ayağa kalkacak. Lige konsantre olabilecekler mi?

1
"BU SON KREDİ"

Taraftar Sergen Yalçın'a büyük bir kredi açtı. Bunu kimse inkar edemez. Ajax maçı sonrası bunu net şekilde gördük. Ama bu son kredi! Takım Fenerbahçe maçına kadar tüm maçlarını kazanıp, derbiye çıkarsa güven tablosu devam eder. Aksi olursa...