Sporx Extra Arama Logo

Sergen Yalçın: "Derbide şampiyonluğu ilan edelim"

Süper Lig'de son haftalara girilirken lider Beşiktaş şampiyon olmak için iki kritik maça çıkacak. Bugün zorlu rakibi Hatayspor'u konuk edecek olan Kara Kartal sahadan galip ayrılarak Galatasaray derbisine moralli çıkmak istiyor.
5
BEŞİKTAŞ HEDEFE KİLİTLENDİ

Süper Lig'in son 4 haftasına en yakın rakibi Fenerbahçe'nin 5 puan farkla önünde giren Beşiktaş hedefe kilitlendi.

4
HEDEF DERBİDE İLAN ETMEK

Teknik heyet ve futbolcular Hatayspor maçını kayıpsız geçerek, gelecek hafta oynanacak Galatasaray derbisinde şampiyonluğunu herkese ilan etmek istiyor.

3
RİZE MAÇI SONRASI SOYUNMA ODASINDA COŞKULU SEVİNÇ

Teknik direktör Sergen Yalçın, bu sezon çok alışık olunmayan bir şekilde Rize maçı sonrası soyunma odasında oyuncuların galibiyet sevincine katılmıştı. Mücadelenin hemen ardından Hatayspor müsabakasını kafasında oynamaya başlayan Yalçın, iki gününü bu maça konsantre olmuş şekilde geçirdi.

2
"KARA GÖRÜNDÜ, SONUNU GETİRELİM"

Rize maçı sonrası yaptığı açıklamalarla Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan'a 'Hodri meydan' diyen Yalçın, takımıyla yaptığı toplantıda iki noktaya dikkat çekerek şunları söyledi: "Hepiniz şampiyonluğu nasıl istediğinizi, hak ettiğinizi gösterdiniz. Ayrı ayrı tebrik ediyorum, gurur duyulacak işler yaptınız. Artık kara görünmüş durumda, şimdi sonunu getirip emeklerimizin karşılığını alacağız. 4 maç, 4 final kaldı. Her şey bizim elimizde. Fenerbahçe'nin de bizim gibi çok zorlu maçları var. Önlerindeki iki maçtan 6 puan çıkarma ihtimalleri düşük. Biz Hatay ve Galatasaray maçlarını kazanıp Türk Telekom Stadı'nda şampiyonluğumuzu ilan edelim."

1
BİZE KARŞI OLANLARA CEVAP VERELİM

"Rakiplerimize karşı ciddi avantajımız var ama matematiksel olarak lig bitmeden kimse rahatlığa düşmesin. Ayaklarımız yere sağlam bassın ve şampiyonluğu kazandığımızın ilanı olan son düdüğe kadar mücadelemizi bırakmayalım. Hatayspor da diğer rakiplerimiz kadar bize karşı motive olmuş durumda. Bu maçı kazanarak hem bize karşı olanlara cevap verelim hem de derbiye şampiyonluk için çıkalım." (Sabah)