Arama Logo

Şenol Güneş'ten flaş açıklamalar
9
ŞENOL GÜNEŞ'İN SÖZLERİ!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Sivasspor'a mağlup oldukları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

8
"DÜŞÜNDÜĞÜMÜZÜN ALTINDA"

Düşündüğümüzün altında bir konsantrasyonla oynadık. Saha, alan, koşullar, rakibin oyununu biliyorduk. İlk dakikada bir atak yaptık. Sonra oyunu rakibe verdik. Rakibin uzun toplarına karşı uzun topla oynadık. Kısa paslar yapmamız gerekiyordu. Oyun gitgele döndü ve bağlantı koptu. Taç atışından yediğimiz gol, takımı paniğe soktu.

7
"YETERLİ DEĞİLDİ"

Aynı oyuncularla daha iyi oynayabileceğimizi düşünmemize rağmen gerekli pozisyonları bulamadık. Rakip golden sonra daha disiplinli oynadı. Oyun kontrolü bizdeydi, istediğimiz şutlar, ortalar, baskılar yeterli değildi. Bizi kontrol ederek oynadılar. Rakip bizim hatalarımızdan faydalandı. 0-0'da yaptıkları oyunu, 1-0'da daha iyi yaptılar. Motivasyon seviyemiz, kazanmaya yetmedi.

6
"KOPMALAR YAŞADIK"

Oyunun belli bölümlerinde kopmalar var. Rakibin direncini, temposunu düşerek daha tempolu oynamalıydık. Taç atıldığı zaman rakibi kontrol etmek gerekirken gol yedik. Ayağımızdaki topu rakibe verip döndük geriye. Oyunumuz, maçı kazanmaya yetmedi. Rakip de iyi kullandı. Takım oyunu oynadılar. Bizim takım oyunumuzun kopması formatı tamamen kopardı. Yeterli pozisyonumuz yoktu.

5
SAKATLIKLAR İÇİN AÇIKLAMA

Sakatlıklar, cezalar bunlar doğal. Cenk de olmak üzere sakatlanan tüm oyuncular için üzgünüm. Rachid'i koyalım, koymayalım mı soru işaretleri vardı. Cenk bizim için önemli tabii. Sahadaki tüm oyuncular önemli. İnşallah önemli bir şeyi yoktur.

4
"KONSANTRE OLAMADIK"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçta istediklerini yapamadıklarını belirterek, "Oyunun ilk pozisyonunda atağa kalktığımız pozisyonda iyi konsantre olduğumuzu hissettiğimiz, sonrasında hem saha hem rakibe göre teslim olduğumuz bir oyun oldu. Ama biz de çok rahatken geriden uzun top atınca düşündüğümüz oyuna devam etmeliydik. Taç pozisyonunda yediğimiz gol rakibin oyun anlayışını güçlendirdi, bizi de panikletti. Oyun kurgusunda orta sahaya sahip olup alanı daraltamadık. Kendi oyunumuzun altında oynadık. Bütün şartlara uyum sağlamadan bitirdik. Son bölümlerde oyuna hakim olduk, değişiklikler yaptık ama öne geçsek daha rahat oynayabileceğimiz bir maçtı. Maça yeterince konsantre olamadık, rakip bu konuda bizden daha istekliydi. Onları tebrik ediyoruz" dedi.

3
ABOUBAKAR'IN HENÜZ GOL ATAMAMASI

Aboubakar'ın 4'üncü maçında henüz gol katkısı yapamadığının hatırlatması üzerine Güneş, "Bir transfer dönemi oldu. Ayrı çalışmalar, az çalışmalar. Takımda adaptasyon sorunları var, ilk maçta diri görünmesine rağmen bunu sürdüremedi. Biz bugün hücumda yeterince etkili olamadık. Aboubakar'ın bundan daha iyi olduğunu biliyoruz. Bazı oyuncularımızın kendi seviyesinin altında oynaması da bizim için olumsuz. Tamamına baktığınızda yeterli değildi" diye konuştu.

2
"BULUNDUĞUMUZ DURUMDAN MEMNUN DEĞİLİZ"

Henüz takım olamadıklarını ifade eden Şenol Güneş, "Hedefimiz, geldiğimizden beri takım oluşturmaktı ama onu henüz oluşturamadık. Fazla olan oyuncular var, eksik olanlar var. Orta sahada değişiklik yapmak zorunda kaldık. Özellikle merkez orta sahayı düşünürsek, bugün dirençli orta saha ile başlayıp değişiklik yapacakken yediğimiz gol bunu alt üst etti. İyi oyuncular var ama şartlar... Dele sonradan girdi ama sakatlığı vardı, gribal sorunu vardı. Rachid konusunda tereddütümüz vardı. Kasığında gerilme olmuştu. Koymak zorunda kaldık. Gelmeyen orta saha da dahil takım oluşturma sıkıntımız var. 2 maçtaki 5 puan kaybı bizim ve takım üzerinde moralsizlik yaratacak. Şampiyonluk yarışında yara aldığımız bir gerçek. Geriden gelmemize rağmen iyi bir gidişimiz vardı. Her maç final. Yediğiniz golden sonra maçtan kopmak doğru değil. Bugün bulunduğumuz durumdan memnun değiliz. Yapacak tek şey bu takımı ayakta tutup yarış içinde olmak. Hem bu sene için iyi bir takım olmak, seneye iyi bir kadro oluşturmak. Teslim olmak, bırakmak gibi bir durum olsa zaten bunun gereği yok" dedi.

1
"MAĞLUBİYET VARSA SORUMLUSU BENİM"

Kanat oyuncularından yeterli verim alıp alınamadığı sorusuna ise tecrübel teknik adam şöyle cevap verdi: "Sadece kanat değil, bekler de hücuma destek olur. Karagümrük maçında tempo düşüktü. İki bekimiz de hücuma katılabilir. Kenardan gidip, orta yapabilecek oyuncularımız var. Ortadan gelip şut atarken sıkıntılarımız var, bugün o da tamamen olumsuz. Bunu etkileyen durumun da saha olduğunu düşünüyorum. Pas yüzdesinden çok, arkaya atılacak toplarla gitmeye çalıştık. Konsantrasyon ve motivasyonumuz düşük bir maç oynadık. Saha koşulları da bunu etkiledi" dedi. Güneş, taraftarların yönetime istifa çağrısıyla ilgili de, "Burada bir mağlubiyet varsa, sorumlusu benim."