Arama Logo

Şansal Büyüka'dan Fenerbahçe yorumu
9
ŞANSAL BÜYÜKA'DAN FENERBAHÇE YORUMU

Milliyet yazarı Şansal Büyüka, Fenerbahçe'nin Sevilla karşısındaki tur ihtimalini değerlendirdi. İşte o satırlar...

ŞANSAL BÜYÜKA'DAN FENERBAHÇE YORUMU
8
"İNANANLARIN SAYISI AZ DEĞİL"

Fenerbahçe, perşembe günü Kadıköy cehenneminde oynayacağı Sevilla maçında, 2-0 yenilginin altından kalkıp rakibini eleyebilir mi, yeni bir tarih yazabilir mi? Fenerbahçe’nin 2-0’ın altından kalkacağına inananların sayısı az değil... İyi bu... Umutlu olmak, başlangıç için son derece yararlı bir adımdır.

\
7
"SEVILLA'NIN GENLERİNDE VAR"

Ancak unutulmasın; Avrupa kupalarında turları geçmek, o kupayı kazanmak Sevilla’nın genlerinde var. Görüyoruz ki, liginde tehlike bölgesinde sıkıntılar içinde yürüyen, Avrupa’da gözünü yeniden zirveye diken bir rakip var.

\
6
"YEDİKLERİNİ KİMSE KONUŞMUYOR"

Fenerbahçe için hep “Bu iki golün altından kalkar” hesapları var, kabul... Fenerbahçe’nin iki golden fazla atabilmesi bir mucize değil... Ama Fenerbahçe’nin kendi sahasında yediklerini kimse konuşmuyor, hesaba katmıyor.

\
5
"HOVARDACA HARCAMAMALI"

Fenerbahçe, Kadıköy’de Rennes’e üç gol attı ama ilk yarım saatte tam üç gol yedi. Fenerbahçe’nin kendi sahasında oynadığı lig maçlarında gol yemediği maç sayısı sadece 6... Yani maçların yüzde 50’sinde gol yiyor Fenerbahçe...
Fenerbahçe’nin turu geçebilmesi için, önce kalesini kapatması, sonra ilk Sevilla maçında olduğu gibi, girdiği pozisyonları hovardaca harcamaması gerekiyor.

\
4
"İLK YARIDA 5 ATARDI"

Fenerbahçe, Sevilla’da ilk yarıda 5 atardı, sıfır çekti. Sevilla ikinci yarıda yarımşar pozisyondan toplam bir pozisyon bulup, 2 gol attı. Fenerbahçe tur için önce kendi kalesini kapatacak, sonra rakip kaleyi açacak. Tabi golcüler, ilk maçta olduğu gibi saç-baş yoldurmayacak. Tur için kaçınılmaz gerçek bu...

\
3
JESUS'A SORULAR

- Sezon başı kendisinin parlattığı İsmail Yüksek’i ne oldu da paslanmaya terk etti?
- İlk maçların süper adamı Osayi Samuel niçin ortada yok?
- Bu kadar eleştirilen İrfan Can’da ısrar niye?
- Sağ kenarda geride Osayi, önde Ferdi oynasa daha etkili olmaz mı?
- Sol bekte Oosterwolde oynamayacaksa, bu dar zamanda 6 milyonu euroyu aşan para neden ödendi?
- Vursan yıkılmayan Crespo’ya ne oldu da böyle elden-ayaktan kesildi?
- Mert Hakan ne oldu?
- Ferdi ile Valencia parlarken, diğer oyuncular niye ya yerinde sayıyor, ya da geriye gidiyor?

JESUS'A SORULAR
2
"İRFAN CAN BU..."

Fenerbahçe seyircisi İrfan Can’a takmış durumda... Haklı olarak daha fazlasını bekliyorlar. İrfan Can’a tepki koyanlara şunu hatırlatmak isterim. İrfan Can bu... Senede toplasan 5 maç oynar. Başakşehir’de böyleydi, Fenerbahçe’ye geldi, şimdi onu da oynamıyor.

\
1
"PEK YARAR SAĞLAMADI"

Başkan Ali Koç’un İrfan’ı Galatasaray’ın elinden kapması, transfer döneminde bir moral üstünlük sağladı ama İrfan Can’ın varlığı Fenerbahçe’ye pek de yarar sağlamadı.

\