Arama Logo

Şansal Büyüka'dan derbi yorumu: "Gençlik değil tecrübe"
10
ŞANSAL BÜYÜKA YAZDI

Spor yazarlarından Şansal Büyüka, Beşiktaş'ın Galatasaray'ı 2-1 mağlup ettiği derbi mücadelesini Milliyet'teki köşesinde yorumladı.

9
USTALARIN KARIŞIMI İLE MÜTHİŞ BAŞLANGIÇ

Baskılı oyna... Rakibini bunalt... Savunmasından çıkartma... Atak üstüne atak yap... Golü bulamıyorsan hepsi yalan rüzgârı... Kazanacaksan golü atacaksın. Beşiktaş, ustaların karışımı ile müthiş başlangıç yaptı. Galatasaray gençlerinin dinamizmi ile ayakta kalmaya çalıştı.

8
AVINI KAPAMADAN HAVALANAN KARTAL GİBİ...

Beşiktaş özellikle ilk çeyrekte Galatasaray ceza alanı içinde adeta dans etti. Ama kenarlardan gelen, savunmanın arkasına atılan her topa bir adım uzak kaldılar. Bu görüntü ile avını kapmak için dalış yapan, ama kapamadan havalanmak zorunda kalan Kartal gibiydiler.

7
UMUT SAĞLAMSA YAZILACAK İLK ADAM OLUR

Umut Meraş, ne oldu da Başiktaş’ta tam 10 hafta kenarda oturdu, meraktayım. Umut sağlamsa, sol beke yazılacak ilk adam olur. Elbette Kerem... Türk futbolunun en hızlı oyuncusu... Son Lokomotiv maçındaki gibi, Avrupa maçlarında bir-iki deparlı gol daha atarsa, kimse tutamaz. Kaparlar, alır götürürler.

6
HAKEMLER BUNU YAPMALI

İlk yarıda Fırat Aydınus’un bir hareketine bayıldım. İkili mücadelede Alex Teixiera’nın eli, Taylan’ın yüzüne ya değdi, ya değmedi... Taylan, “Yandım Allah” diye yatıp kıvranmaya başladı. Fırat Aydınus oralı olmayınca Taylan kalkıp koşmaya başladı. Hakemler bunu yapmalı... Temaslı, dirsekli, sert darbeler tamam da, okşamalarda bile yerde kıvranan futbolculara prim vermemeli...

5
G.SARAY DA MODAYA UYDU

Bizim takımlar, korner atışlarında ön direkten aşırılan toplara çare bulamıyorlar ve arka direğin oradan golleri yiyorlar. Beşiktaş, Sporting’den iki golü böyle yedi... Fenerbahçe, Alanya’dan ikinci golü böyle yedi. Bu modaya Galatasaray da uydu. Beşiktaş’ın kullandığı kornerde Necip topu ön direkten arkaya aşırınca, uzak direkte Larin’e boş kaleye vurmak kaldı.

4
LARIN FAZLA MESAİ YAPTI

Marcao, Beşiktaş’ın ele-avuca sığmayan, balık gibi kayıp giden golcüsü Batshuayi’ye adım attırmadı, nefes aldırmadı, oltaya taktı, bırakmadı. Ama Galatasaray’da Larin’i kimse hesaba katmadı. Pjaniç sadece frikik atışlarında göründü. Alex Teixeira her topa geç kaldı. Beşiktaş’ta “ağır abi”lerin bir anlamda izinde olduğu maçta, Larin fazla mesai yaptı.

3
ERSİN MAÇIN KADERİNİ BELİRLEDİ

Elbette, bitime 10 dakika kala kurtardığı penaltı ile kaleci Ersin maçın kaderini belirledi. Bir anlamda ilk golde büyük hata yapan Vida’yı, bu kez de yaptığı penaltı yanlışından kurtardı.

2
SUYUN AKIŞINI DEĞİŞTİRECEK OYUNCU YOK

Galatasaray’da Kerem’i ayırıp bir tarafa koyuyorum. Takımda gençlik var, dinamizm var ama oyuna ağırlığını koyacak, maçın kaderini etkileyecek, suyun akışını değiştirecek bir oyuncu yok. Bu gençler buraya kadar, bundan daha fazlası olur mu, görüntü “olmaz” diyor.

1
FUTBOLUN KURALI BU...

Bu seviyeye gelmiş takımlar yetiştirme-geliştirme yeri değil, yarıştırma yeri... Galatasaray’ın gençleri dinamizmini ortaya koydu, buna rağmen Beşiktaş’taki ustaların karışımına, hem de o ustalardan çoğu iyi oynamadığı halde dişini geçiremedi. Hep söylerim: Büyük takımlarda büyük oyuncular oynar. Büyük oyuncuların, iyi golcülerin varsa korkma, kazanırsın. Futbolun kuralı bu...