Arama Logo

Şansal Büyüka: "Burak Elmas haklı ama çaresiz"
10
BÜYÜKA: "HAKLISINIZ BAŞKAN AMA YETER Mİ?"

Milliyet köşe yazarı Şansal Büyüka, Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın basın toplantısındaki sözlerini değerlendirdi. Büyüka'nın yazısının tamamını Milliyet gazetesini satın alarak okuyabilirsiniz.

9
"DİKKATLİ DİNLEDİM"

Galatasaray Başkanı Burak Elmas kısa aralıklarla iki ayrıntılı açıklama yaptı ve önemli şeyler söyledi. Dikkatli dinledim, son derece dikkatli okudum. Başkan Elmas’ın önce kendisi ile ilgili değerlendirmesinden başlayayım.

8
"5'TEN DAHA FAZLASI"

- Sayın Başkan dedi ki: Ben yaptıklarımla, yapamadıklarımla, kendime 10 üzerinden 5 veriyorum.

Ben de diyorum ki: Sayın Başkan, kendinize haksızlık etmeyin. 5’ten çok daha fazlasını hak ediyorsunuz.

7
"KENDİ YANLIŞLARIYLA DA YÜZLEŞMELİ"

- Başkan Burak Elmas diyor ki: Aramızdaki 14 puanlık fark, sadece hakem yanlışlarıyla açıklanamaz.

Ben de diyorum ki: Başkan süper haklı... Galatasaray bu puan farkı için sadece hakemleri eleştirmek yerine kendi yanlışlarıyla da yüzleşmeli...

6
"HAKLISINIZ BAŞKAN"

-Başkan Burak Elmas diyor ki: Dönem dönem üstümüzde baskılar var, transfer olsun, başka konular olsun. Boyun eğmeyeceğiz...

Ben de diyorum ki: Haklısınız başkan... Kulüpleri, başkanlar ve adı üstünde seçilen yönetim kurulları yönetir.

5
"GÜCÜNÜZ YETECEK Mİ?"

- Başkan diyor ki: Hakem atamalarını yapanlar, disiplin cezalarını verenler değişse de sorunlar baki kalıyor. Liyakatsiz kişilerin görev alması bunu doğruluyor.

Ben de diyorum ki: Sayın Başkan maalesef burada da haklı... Liyakatsiz insanlar ülkede süper prim yaparken, siz bu liyakatsiz insanları Futbol Federasyonu’ndan nasıl temizleyeceksiniz? Gücünüz yetecek mi?

4
"YÜZDE YÜZ HAKLISINIZ"

- Burak Başkan diyor ki: TFF’yi istifaya davet etmiyorum, bu bir mecburiyet... Kulüplerin iradesine rağmen bu görevi sürdürüyorlar.

Ben de diyorum ki: Sayın Başkan yüzde yüz haklısınız. Peki, yeni bir TFF Başkanı, yönetimi, ilgili kurulların seçiminde iradenizi gösterebilecek misiniz? Siyaset-ticaret-menfaat karışmadan, “ahbap-çavuş” ilişkileri olmadan, hemşerilik ve çıkar duyguları öne çıkmadan yeni bir futbol düzeni kurabilecek misiniz? İradeniz, gücünüz buna yetecek mi?

3
"HAKLI OLMAK YETMİYOR"

Sadece kendi adına değil, çoğu konuda bütün kulüpler adına konuşan Galatasaray Başkanı Burak Elmas çok haklı... Ama haklı olmak yetmiyor. Gerçeği kabul edelim: Haklı ama çaresiz... Bu düzen, yeni bir düzene izin vermez. Bunu değiştirmeye kulüplerin de Burak Elmas başkanın da gücü yetmez.

2
"NE OYNADIK Kİ..."

A Spor’da Levent Tüzemen anlattı. Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın sohbet toplantısında, “Malatya maçında penaltı pozisyonu için neden itiraz etmediniz?” diye sormuş, Başkan Elmas, “Ne oynadık ki, niye itiraz edeceğiz” cevabını vermiş. Başkan aynı toplantıda, “14 puan fark sadece hakem hataları ile açıklanamaz” ifadesini de kullanmıştı.

1
"TAKIMINDAN DA MEMNUN DEĞİL"

Başkan Burak Elmas belli ki, sadece TFF’den, MHK’den, hakemlerden değil, takımın oynadığı futboldan ve oraya koyduğu performanstan da mutlu değil...