Arama Logo

Şansal Büyüka: "Arda'nın gençliği kusur mu?"
7
ŞANSAL BÜYÜKA YAZDI

Milliyet yazarı Şansal Büyüka, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İşte o satırlar...

6
"HIRVATİSTAN, ERMENİSTAN GİBİ DEĞİL"

Ermenistan, futbol dünyasının “küçük balığı”... Oltaya kolay takarsın.. Rahat “ham” yaparsın. Ama Hırvatistan öyle değil... Futbol dünyasının büyük balıklarından biri... Oltaya, ağa kolay takılmaz, kolay “ham” yapılmaz, kılçığı boğazınıza takılır. Ermenistan’ı “çok kötü” bir oyunla yenebilirsiniz. Hırvatistan’ı sıradan bir futbolla asla mağlup edemezsiniz. Onun için yarın Hırvatistan önünde, yüksek performanslı, kalitemizi ortaya koyan bir futbol oynamak zorundayız.

5
"KALİTEMİZİ ORTAYA ÇIKARMALIYIZ"

- Orta sahada daha sert, rakibi daha iyi karşılayan, daha markajlı bir mücadele ortaya koymalıyız.
- Kenarları iyi kapatmalı, rakibin fazlaca orta yapmasına engel olmalıyız.
- Göbekte hava toplarını rakibe fırsat vermeden karşılamalıyız.
- Hücumda fırsat zenginliği yaratmalı ve bunları kullanmalıyız.
- Kalitemizi açık biçimde ortaya çıkarmalıyız.

4
"MAALESEF HENÜZ GÖREMEDİK"

Yani; Inter’de harikalar yaratan Hakan Çalhanoğlu, İspanya‘yı ayağa kaldıran Enes, uluslararası şöhretimiz Cengiz Ünder, Hollanda Lig’inin en iyisi Orkun, İtalya Lig’inin sayılı stoperlerinden Merih Demiral, diğer iki Avrupalı stoperimiz Ozan Kabak ve Çağlar Söyüncü, süper kalitelerini milli takıma da yansıtmalı... Maalesef henüz bunu göremedik. Avrupalı yıldızlarımız, kulüplerinde ortaya koydukları gerçek kaliteyi, milli takım forması ile yakalayabilmiş değiller.

3
"KILÇIĞI BOĞAZIMIZA TAKILMASIN"

Ermenistan küçük balık, yakalamak kolay... Ama Hırvatistan öyle değil; dikkat edelim, kılçığı boğazımıza takılmasın.

2
"ORTADA BİR BAŞ AĞRISI VAR AMA..."

Abdülkerim Bardakcı, baş ağrısı nedeniyle milli takım kadrosundan çıkarıldı. Milli takım doktorları, Abdulkerim‘in “nörolojik” durumunun iki hafta sürebileceğini söyledi. Galatasaray Kulübü, Abdülkerim’i kendi anlaşmalı hastanesinde kontrolden geçirdi, Abdülkerim bir gece hastanede yattı ve “sağlam” raporu ile birlikte takımıyla birlikte Karabağ maçına gitti. Doğru, ortada bir baş ağrısı var ama; kimin, neyin sebep olduğu belli değil...

1
"ARDA'NIN GENÇLİĞİ KUSUR MU?"

Arda Güler, Fenerbahçe’de hak ettiği süreyi bugüne kadar alamadı. Milli takım, Ermenistan maçında “berbat” oynadı, buna rağmen Arda Güler yine şans bulamadı. Sadece futbolda değil, her alanda, Türkiye’nin dışında, “gençliğin kusur” olduğu bir başka ülke var mı acaba?