Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Rıdvan Dilmen: "Sanchez gelebilirim demiş"
10
RIDVAN DİLMEN'İN SÖZLERİ

Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Antalyaspor'u deplasmanda mağlup ettiği karşılaşmayı TV8,5'da değerlendirdi.

9
"GALATASARAY'I HAVAYA SOKAR"

Futbol takım oyunudur. Tutan atan büyük avantajlıdır. Muslera tuttu, Gomis attı. Antalyaspor çok özgüvenli oynuyor. Nuri hoca kaybedersem de edeyim demiştir. Okan Buruk, kaybetseydi de ciddi bir kayıp değil derdim. Bugünkü şartlarda Antalya'yı ancak böyle yenersiniz. Okan Hoca da Nuri Hoca da oyunu 0-0'a götürmeye başladılar. Bu şartlarda Galatasaray için müthiş bir 3 puan. Büyük kulüplerin iyi başlaması takımları havaya sokar.

8
"OKAN HOCA HAFİF GELMEDİ"

Okan Hoca taraftarın desteğiyle geldi. Okan hoca ciddi bir serüven yaşadı, Galatasaray'a hafif gelmedi. Başakşehir'de şampiyon oldu. Okan hoca başarılarıyla Galatasaray'ın başına geldi. Okan Buruk istedi ve ben hakediyorum bunu ben dedi. Transferde de geç kalındı. Baya bir oyuncu şarttı. Bu alınan tipteki oyuncular uçağa atla gel olmuyor.

7
"BÜYÜK TAKIMLAR CEZAYI KESER"

Güven sizi havaya sokmayacak. Bir anlık dalgınlıkta büyük takımlar cezayı keser. Galatasaray iyi oynamadı ama kazanamaz anlamına gelmez bu. Rakibiniz çok farklıdır. Rakibinizin büyük olduğunu maçın hiçbir dakikasında unutmayacaksınız. Muslera Galatasaray olduğu için orada. Antalya'da onu tutamazsınız. Muslera gibi kaleciler olduğu zaman takımda arkasındaki oyuncular paslanıyor. Torreira'nın stiline baktığımız zaman çok çabuk toplayacak bir oyuncu. Bu takım için büyük bir moral kaynağı oldu.

6
"ÇİFT FORVETE GEÇECEK"

Seferovic transferi önemliydi. Bu maç kötü de olsa doğru stratejiyle kadrosuna kattı. Bugün artık bütün oyuncular savunma arkasına dikkat edelim diyecek. Galatasaray'da bu oyunla ilk 20 dakikayı hayal edemiyorum. Yunus çok faydalı olacak Galatasaray'a. Mertens'i Yunus'un kanadında oynatacağını düşünüyorum. Önümüzdeki hafta Sefrovic ile Gomis'i 11'de oynatacağını düşünürum. Yabancı sınırına takılmazsa ben çift santrfor başlayacağını düşünüyorum.

5
"ŞANSI KENDİ YARATTI"

Yeni transferler nerede oynayacak. Torreira, kısa boylu ama çok kuvvetli bir oyuncu. 4-4-2'yi bu oyuncuyla çok iyi oynarsın. Kerem normal standartının altında kaldı ama çok agresif bir Antalyaspor vardı. Galatasaray şansı bugün kendi yarattı. İyi oynamamış olabilir ama gol yememek de önemlidir. Böyle bir galibiyet, içerideki 4-0'lık galibiyetten iyidir.

4
"OYUNCULARIN PARASINI YATIRIN OYNARLAR"

Muslera olmasa Galatasaray mağlup olurdu. Oyuna baktığımızda Antalyaspor galibiyete daha yakındı. Uyku koçları iyidir ama Gomis çıkar bir atar biter iş. Taç antrönörü iyi olabilir ama önemli olan saha içindeki oyuncuların bulunduğu konumlardır. Sen oyuncuların parasını yatır onlar oynarlar başka şeye gerek yok. Gomis'in attığı golde tecrübe koşusu vardı. Gomis oynamadığı zaman problem çıkartabilecek bir oyuncu. Önümüzdeki hafta Gomis ile Haris birlikte başlar.

3
"BEN OLSAM TÜRKİYE'YE GELİRİM"

Hem Gomis hem de Muslera'dan dönüş alınması önemli. Maça damga vuran ikiliden bahsediyoruz. Arsenal gözden çıkardıysa beni ben İtalya'da daha düşük bir takımda oynayacağıma Türkiye'de gelir 4 büyüklerde oynarım. Kadrolara baktığımızda fizik kalite olarak en önde olan takım Beşiktaş olur ama kaliteyi artırması lazım. Başakşehir'de şampiyonluk Galatasaray'da olmaktan çok daha zordur. Bu yıl Beşiktaş'ı 7-8.sırada zor görürüz. Bu sene şampiyonluk yarışında 4 büyükler olacaktır.

2
"SANCHEZ GELEBİLİRİM DEMİŞ"

Erden Timur ve Arda Turan ile birlikte gitmişler İtalya'ya. Galatasaray ciddi bir şekilde teklif yapmış. Alexis Sanchez gelebileceğini söylemiş ama Marsilya'da istiyormuş oyuncuyu. Galatasaray bu oyunculardan kesinlikle verim alır. Özellikle Mertens. Ayak içini çok iyi kullanan bir isim. Ceza sahası içinde topla buluştu mu yüzde 80 gol atıyor.

1
"LİGİN EN ÖNEMLİ TRANSFERİ"

Torreira'yı ligimizin en önemli transferi olarak görüyorum. Bizim bir hocamız vardı "Top neredeyse oraya gidin" derdi. İşte Torreira öyle bir isim. Her sistemde oynar. Galatasaray'ın bir forvet alacağını düşünüyorum. Ve almalı da. Daha hazır ve iyi bir forvete ihtiyacı var.