Arama Logo

Rıdvan Dilmen'in yorumları
18
RIDVAN DİLMEN'İN YORUMLARI
Süper Lig'de Beşiktaş'ın Galatasaray'ı 2-1 yendiği maçı Rıdvan Dilmen değerlendirdi. İşte Rıdvan Dilmen'in yorumları...
17
YÜKSEK TEMPOLUYDU
İlk 20 dakika Beşiktaş çok etkili oldu. Ondan sonra oyun dengelendi. Sonra da Galatasaray golü buldu. Korakor maç oldu. Kalitesi bence çok yüksek değildi ama yüksek tempolu bir maç oldu. Hakem oynatmaya çalıştı.
16
G.SARAY STRESLİ...
Galatasaray'ı maçtan önce puan durumu strese sokmuş olabilir. Çünkü kaybettiğinde 7 puana çıkacaktı. Beşiktaş da iç sahada maç kazanamıyordu bir süredir.
15
UMUT VE NECİP ŞAŞIRTTI
Beşiktaş, ideale yakın ilk 11'iyle oynadı. Beşiktaş için iki sürpriz isim vardı; Umut ve Necip. İkisi de maçın en iyi oyuncularındandı. Umut'un bu kadar tempolu oynamasını beklemiyordum.
14
BATSHUAYI, GHEZZAL, ALEX...
Beşiktaş'ta Batshuayi, Ghezzal, Alex Teixeira şu an tam formlarında değil. Batshuayi'ye çok yük bindi, yorgunluk belli oluyor.
13
1 PUANA ÜZÜLMEZDİ, BEŞİKTAŞ...
Galatasaray'ın Lokomotiv Moskova deplasmanında attığı gol, derslik gol. Galatasaray, 1 puana hayır demezdi. Şampiyonluk yarışında derbi deplasmanlarında 1 puan kötü değildir diye düşünmüştür. Beşiktaş'ta ise Sergen Yalçın galibiyet dışındaki sonuçlara üzülürdü.
12
PJANIC'İN İLK KEZ...
İki takım da oyuncu değişikliği yapmakta geç kaldı. İlk yarı inanılmaz tempoda oynadı. Yorgunluk oldu, değişikliklerde geç kalındı. Psikolojik şartların çok daha önemli olduğu bir müsabakaydı. Beşiktaş, 4-2-3-1 oynadı. Pjanic, Josef'in yanında oynadı. Daha önce klasını gördük ama ilk kez mücadelesini gördük, efor sarfetti.
11
KEREM ŞIMARMASIN
Galatasaray, klasik 4-3-3, top rakipteyken 4-1-4-1'e döndü. Ben bugün Kerem'i beğendim daha çok gol attığı maçlar da vardı ama mesela bugün iyiydi. Kerem, 8 senedir Galatasaray'da oynuyormuş gibi rahat. Yeter ki şımarmasın. 3. Lig'den gelip, Galatasaray'da oynamak kolay değildir.
10
DIAGNE EKSİK OYNATTI
Diagne, Beşiktaş'ın işini gördü. Necip ve Vida'yı çok zorlamadı. Cicaldau papatya falı gibi bir var, bir yok. Savunma oyuncularını da beğendim Galatasaray'ın. Diagne'yi duran toplarda üstünlük sağlamak ve ileride top tutsun diye oynattı ama takımı eksik oynattı.
9
HALİL DAHA İYİYDİ
Halil Dervişoğlu, Beşiktaş savunmasını daha çok zorlardı. Sporting Lizbon'daki oyuncular gibi bir futbolcu.
8
PSİKOLOJİK OLARAK...
Sporting Lizbon maçının ardından bu maç Konyaspor ile oynansaydı ve Beşiktaş kaybetseydi, ıslıklanırdı. Psikolojik açıdan çok önemli bir maçtı bu maç.
7
G.SARAY'A 1 PUAN...
Kazanan haklıdır. Kaybeden için çok bir şey değildir ama çok önemli bir maçtı. Galatasaray için 1 puan fena olmazdı.
6
YERLİ KALECİLERİMİZ...
Bu gidişle yerli kalecilerimiz, yabancı teknik direktörlerden fazla olacak. Türkiye'nin her yerindeki kaleci antrenörlerini kutluyorum. Malatya'da Ertaç var, Uğurcan var, Altay var...
5
ERSİN'İ TAKİP EDİYORLAR
Ersin'i de mutlaka yabancı ekipler takip ediyorlardır. Sergen Yalçın'a da helal olsun, her babayiğidin harcı değildir geçen sezona Ersin ile başlamak. Ersin, sağ tarafı boş bıraktı biraz, zarf attı. Ortada durmadı. Ben Ersin'in sağ tarafına atlayacağını biliyordum.  
4
PENALTIDA İHLAL VARDI

Penaltı pozisyonunda her iki takım oyuncuları da ihlal yaptı. Necip'in ayağı çizgideydi mesela. Top Ersin'den döndükten sonra tehlikeli bölgeye düşseydi penaltı tekrarlanırdı.

3
GENÇLER ÇIKAMADI BASKIDAN

Fatih Terim, baskı yeriz, gençlerle çıkarız bu baskıdan falan dedi maçtan önce, öyle düşünmüş. Ama gençler 25 dakika çıkamadı baskıdan.

2
GÜNEŞ ELEŞTİRİLDİ AMA...

Şenol Güneş eleştirildi Umut Meraş'ı aldı diye ama haklıymış, çok iyi maç oynadı. İlk golde çok iyi orta kesti. Hoca özel olarak hazırlamış.

1
FATİH TERİM HAYAL ETMİŞTİR
Fatih Terim, Lokomotiv maçındaki golü bu maçta da hayal etmiştir. Ama bugün Beşiktaş'ın baskısından çıkamadılar. Teixeira, Pjanic falan da bastı.