Arama Logo

Ozan Tufan: "Premier Lig'de top taca çıksın diye dua ediyorum"
10
OZAN TUFAN'DAN AÇIKLAMALAR
İngiltere Premier Lig takımlarından Watford'da forma giyen milli futbolcumuz Ozan Tufan, S Sport'a özel açıklamalarda bulundu.
9
"GELDİĞİMDEN BERİ ARIYORLAR"
Buraya geldiğimden beri Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Mesut Abi, bizim Fenerbahçe'den İrfan arıyor. Yalnız hissettirmemeye çalışıyorlar.
8
"KING'LE ARAM İYİ"
Joshua King'le aram iyi. Daha çok yemeğe çıkıyoruz, vakit geçiriyoruz onunla. Geliyor alıyor, sağ olsun.
7
"RANIERI BENİMLE İLGİLENİYOR"
Çok iyi bir insan Ranieri, ben çok seviyorum. Çok sıcakkanlı. Bize henüz bir şey ısmarlamadı. Hot dog ya da başka bir şey görmedik. Kalbi temiz, taktik anlamında çok başarılı bir teknisyen. Çok ilgileniyor benimle. Bunun meyvelerini yiyoruz. Zor maçlarımızı hep yüksek skorlarla bitiriyoruz. Everton'ı 5-2 yendik, United'ı 4-1 yendik. Kolay değil ama atabildiğimiz kadar atıyoruz. Hocanın payı çok büyük.
6
"ORTA SAHA KALABALIKLAŞTI"
Başlarda orta sahada bu kadar kalabalık değildik. Bir anda kalabalıklaşma oldu. Hocanın işi zor. Herkes çok iyi çalışıyor, ligi bilen oyuncular var. Ben de iyi bir yerden geldiğimi düşünüyorum. Belli bir kalitem olmasa burada yerim olmazdı. Beni de katarsanız orta sahada bir büyüklük var. Hoca da kafasında düzeni oturtamadı.
5
"TOP TACA ÇIKSIN DİYE DUA EDİYORUM"
Türkiye Ligi'nde futbol biraz duruyor sahada. Yere yatan futbolcular, zaman geçirmeler... Premier Lig'e geldiğim günden beri top taca çıksın diye bazen dua ediyorum nefes almak adına. Saliselik taç atışları var. Pozisyon alalım, dinlenelim, nefes alalım yok. Birkaç haftadan sonra ben de alıştım. Premier Lig'de bazı maçlarda durunca benim de garibime gidiyor. Niye duruyor bu futbol diyorum. Türkiye Ligi'ni izliyorum, beğenmemeye başlıyorum. GÖzümüz alıştı Premier Lig'in futboluna.
4
"ÇAĞLARLARI YENMELİYİZ"
Leicester'ın çok iyi kadrosu var ama 3 kulvarda birden gitmek çok zor. En büyük örneklerinden biri de Beşiktaş. Götürmek gerçekten çok zor. Çağlarları bu hafta inşallah biz yeneriz sonra onlar toparlar inşallah.
3
"ASLANLAR GİBİ OYNAYACAĞIZ"
Dünya Kupası'nda olmak istiyoruz ama play-off'a kalan takımlar da daha önce oynadığımız zorlu takımlar. Yenilebilirler mi yenilebilirler. Ancak biz de yenilebiliriz. Aslanlar gibi çıkıp oynayacağız.
2
"MÜMKÜN DEĞİL"
2 tane play-off maçı oynayacağız. Örneğin İtalya'yla oynuyorsunuz, geçtiniz diyelim, yine 1. torbadan Portekiz gelebilir. Bu biraz zor. Biz zoru severiz. Hollanda'yı 4-2 yeniyoruz, deplasmanda 6-1 yeniliyoruz. Vay aman neden böyle oldu, milli futbolcular oynamak istemiyor deniyor. Böyle bir şeyin olması mümkün değil.
1
"İMKANSIZDAN GELDİK"
Bütün başarılarımız zorluklarla geliyor. Hollanda yenilse az kalsın 1. oluyorduk. İmkansızdan geldik.