Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Osman Şenher: "Yeni Galatasaray güven veriyor"

Galatasaray'da başkanlık görevine Dursun Özbek'in seçilmesinin ardından yeni bir yapılanmaya gidildi. Sarı-kırmızılılarda yeni sezon öncesi yapılan transferler ve hazırlık maçlarında gösterilen performansı Milliyet Gazetesi Yazarı Osman Şenher değerlendirdi.
7
OSMAN ŞENHER YAZDI

Dursun Özbek'in başkan seçilmesinin ardından Galatasaray'da kurmaylar Okan Buruk'la teknik direktörlük görevi için anlaşma sağladı. Sarı kırmızılılarda Okan Buruk'un raporunun ardından yıldız isimler takıma dahil edildi. Sarı-kırmızılıların yeni sezon öncesi yeni yapılanmasını Milliyet Gazetesi Yazarı Osman Şenher yorumladı. İşte Osman Şenher'in yazısındaki o bölüm...

6
"NEFES ALDIRMAYAN BASKILI OYUNU..."

Geçen sezon oynanan futbol, yapılan transferlerin başarısızlığı, Türkiye Kupası’nda Denizlispor’a elenilmesi ve bilhassa orta sahadati futbolcuların çok başarısız olması, Galatasaray taraftarında epey bir yara açtı. Bu sezon ise Başkan Dursun Özbek ve ekibinin camiadaki kavgaları bitirip, kulübe pozitif bir enerji getirmesi, Okan Buruk’un özellikle Fiorentina karşısında takıma 60 dakika oynattığı o müthiş ilerde basan, rakibe nefes aldırmayan baskılı oyunu, taraftarı şu an ayrı bir dünyaya getirdi. 30 milyon taraftar hocasına, yapılan transferlere ve başkanına güveniyor.

5
"SEFEROVİC GOL ATIYOR, ATTIRIYOR"

Takıma kazandırılan isimlere baktığımız zaman; Seferovic müthiş bir istasyon santrfor görevi yapıyor. Gol atıyor, attırıyor; biraz daha ileri gideyim gol attırmayı atmaktan daha çok seviyor. Tam bir takım oyuncusu... Orta sahaya yardıma gidiyor, defansa geliyor, tam nokta transfer.

4
"TORREİRA TRANSFERİ DE GERÇEKLEŞİRSE..."

Oliveira orta sahanın beyni olacak kapasitede bir futbolcu. Gol pası veriyor aynı zamanda orta sahada organizatörlük yapıyor. Midtsjö için bir sürü şey söyleniyor. Çok iyi araştırdım bu futbolcuyu. 6 numara değil ama bihassa rakip ataklarda takım hücuma çıkarken çok büyük bir güç, bitmez tükenmez bir enerjisi var. Norveçli ikinci bölgede takımının bütün boşluklarını doldurup, rakip hücumları kesip defansını rahatlatacak birinci isim. Şayet 6 numara olarak Torreira transferi de gerçekleşirse muhteşem bir Galatasaray’ı seyredecek taraftarlar.

3
"GOL REKORU KIRABİLİR"

Yunus Akgün kiralık olarak gittiği Adana Demirspor’dan yıldız olarak döndü. Emre Akbaba kiralık gittiği Alanyaspor’dan Yunus gibi kendini yenileyip, futbol çizgisini yükselterek geri geldi. Kerem de her hafta yavaş yavaş toparlanıyor. Seferovic ile beraber bu blok gol rekoru kırabilir.

2
"OKAN BURUK POZİTİF FUTBOL OYNATIYOR"

Her şeyden önemlisi Okan Buruk pozitif futbol oynatıyor. Hep hücumu düşünüyor, geri pas yapan futbolcuları ikaz ediyor. Ofansif futbol oynatan teknik adamların takımlarını seyretmek gerçekten büyük keyif verir. Buruk’un tüm futbolcularla diyaloğu en üst seviyede. Antrenmanları seyrediyorum, oyuncular kadar hoca da efor sarfediyor. Futbolcular ve teknik adam arasındaki iletişim sarı-kırmızılıların oyununa olumlu yansımaya başladı.

1
"SİNYALLERİNİ ALIYORUZ"

Bu güzel ortamın devam etmesi için, başta Başkan Dursun Özbek, daha sonra da Erden Timur her türlü gayreti gösteriyorlar. Hepsini yan yana koyduğumuz zaman, Cim-Bom’un Okan Buruk ile çok başarılı bir sezon geçireceğinin sinyallerini alıyoruz.