Arama Logo

Önümüzdeki yıllarda birden fazla Ballon d'Or kazanabilecek 5 isim
6
BALLON D'OR'UN GELECEKTEKİ SAHİPLERİ
Futbolcular için en büyük bireysel ödül olan Ballon d'Or, son 13 yılda sadece 3 isme gitti; Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ve Luka Modric. Modric, büyük iki yıldızın dominasyonunu 2018'de kırdı ve yılın en iyisi oldu. Messi ve Ronaldo artık yolun sonuna yaklaşıyor ve sahneye kendini atan yeni gençleri yavaş yavaş fark ediyoruz. Yükselişe geçen, yakın gelecekte birden fazla Ballon d'Or alabilecek oyunculara mercek tuttuk.
5
PEDRI

Barcelona'nın yeni cevheri Pedri şimdiden Messi ve Xavi gibi isimlerle karşılaştırılmaya başladı. Henüz 18 yaşında, Barcelona'nın değişmezlerinden olurken, İspanya Milli Takımı formasını da sırtına geçirdi. EURO 2020'nin en iyi genç oyuncusu seçilen Pedri, kendini geliştirmeye devam ederse birkaç yıl içinde Barcelona'nın en iyi oyuncusu olabilir ve bu nedenle, kariyerinde birden fazla Ballon d'Or kazanma ihtimali de yüksek.

4
KEVIN DE BRUYNE

Birkaç yıldız Avrupa'nın en iyi orta saha oyuncusu olarak öne çıkan Kevin de Bruyne, Manchester City'nin Premier Lig'deki ezici şampiyonluğunda da orkestra şefliğini üstlendi. Belçika ile EURO 2020'de de yine bizlere özel bir şov sunan yıldız oyuncu, böyle devam ederse kısa süre içinde Ballon d'Or için en önemli adaylardan biri olabilir.

3
NEYMAR

Futbol kariyerinin henüz başlarında belki ondan beklentiler daha büyüktü, Barcelona'ya geldiğinde de tarihin en iyisi olmak için basamakları hızlıca yükselmesi bekleniyordu ama inişli çıkışlı performanslarıyla hep öne çıktı. Bazen sakatlıklar onu durdurdu, bazen saha dışı sorunlar. Ancak Neymar'ın aklı sahada olduğunda fark yaratmayı başarıyor. Geçen sezon PSG'de 31 maçta 17 gol ve 11 asistlik performans sergilerken, Copa America'da da Brezilya'nın en iyi oyuncularında nbiri oldu. 29 yaşında, artık Ballon d'Or için acelesi olmalı ama 5 sene içinde birden fazla kez kazanma ihtimali olan isimlerden biri.

2
ERLING HAALAND

Henüz 21 yaşında ve dünyanın en iyi forvetlerinden biri haline geldi. Geçen sezon Dortmund'da 41 maçta 41 gol atıp, 12 asist yaparak ezici bir performans ortaya koydu. 'Terminator' lakabını alan Haaland, şu anda en keskin golcülerden biri ve sürekli gelişiyor. Önümüzdeki yıllarda Ballon d'Or kazanması kesin gibi.

1
KYLIAN MBAPPE

Messi ve Ronaldo'nun arkasından futbolun en iyisi ünvanını alması beklenen Kylian Mbappe, PSG'de geçtiğimiz yıllarda harika performanslar ortaya koydu. Geçen sezon 47 maçta 42 gol atan ve 11 asist yapan Fransız yıldız, tüm özellikleriyle üst düzey bir futbolcu görünümünde. Hali hazırda dünyanın en iyilerinden biri olan Mbappe, önümüzdeki yıllarda Ballon d'Or sahnesinde olacaktır.