Arama Logo

Önder Özen: "Tarihi fark olabilirdi"
13
ÖNDER ÖZEN YORUMLADI

Önder Özen, Fenerbahçe'nin 4-0 kazandığı Çaykur Rizespor mücadelesini NTV'de değerlendirdi. İşte Önder Özen'in değerlendirmeleri...

12
UZUN ZAMANDIR KIRILGANLIK VAR

Rizespor'da uzun zamandır bir kırılganlık var. Sezon başından bu yana kazandıkları maçlarda bile lige tutunacak bir görüntüsü yok. Fenerbahçe'de analiz ekibi Rizespor'un maçlarına mutlaka bakmıştır ve bugünkü oyun ortaya çıktı.

11
1 SAAT BOŞA OYNANDI
Fenerbahçe, ilk golü 13. dakikada attı ardından 57 dakika sonra gol buldu. Uzatmalarla bir saat falan bir süre. Bence bu bir saat boşa oynanmış bir süre. Fenerbahçe, bu bir saati daha etkili kullanabilirdi.
10
TARİHİ FARK OLABİLİRDİ
Bu kadar kırılgan, bu kadar çaresiz bir takımı bulmuşkan Fenerbahçe, 2-0'ı daha erken bulsa tarihi bir farka da götürebilirdi. Çünkü rakip yoktu. Hiçbir direniş, hiçbir karşı koyma, bireysel, takım olarak hiçbir tepki yoktu Rizespor'da.
9
VAZGEÇİLMEZ OLMASI GEREKİYOR
Szalai harikulade, Ferdi harikulade, Gustavo'nun performansı fena değildi. Mesut'un her dokunuşu oyunu açtı. Her dokunuşu. Fenerbahçe kendi yarı sahasında çıkarken, bir dokunuşla bomboş alan açtı. Fenerbahçe'nin vazgeçilmezi olması gerektiğini bir kere daha göstermiş oldu.
8
BİLEREK OYNUYOR
Serdar Dursun, Darmstadt'ta attığı gollere benzer goller attı. Özellikle ikinci golü. Vuruş anlamında önde bir oyuncu olduğunu gösterdi. Fizik olarak da güçlü bir oyuncu. Yüksek topu var, santrfor bölgesini de bilerek oynuyor.
7
HER KOŞULDA YARIŞTASINIZ
Büyük kulüplerin tarihlerinde kaybedişler açık bir kaybediş olarak hatırlanır ve pek hoş karşılanmaz. Ama şampiyonluğu kaybetmek için önce yarışa girmek lazım. Eğer Fenerbahçe 3 maç daha kazanırsa 18 maçta 36 puan yapmış olacak. Bu şu demek; her koşulda yarıştasınız. Maç başı iki puanı yakaladığınız an, rakibiniz nerede olursa olsun şampiyonluk potasına girersiniz.
6
BU OYUN İÇİN DEĞİL
Fenerbahçe, top rakipteyken 5'li oynuyor. 3'lü oynar mı, oynamaz mı çok tartışma konusu oldu. Bence doğru yapabiliyorsa 3'lü de oynayabilir Fenerbahçe. Fenerbahçe, bugün lig sonucuncusu ile oynuyor. Top rakipteyken 5'li, orta sahada iki kişi. Bir tarafı ile güvenlidir, pozisyon vermezsiniz. Bu kadar kompakt bir savunmanın avantajı aşılması zordur. Bir tarafı güvenlidir ama çıkarken de çok daha yüksek pas kalitesi gerekir. Fenerbahçe'nin bu orta sahası bu oyun için değildir.
5
O BÖLGEDE DEFO VERMEZ
3-4-3'te Mesut oynamaz deniliyor ama oynar Mesut. Sağ bekten korktuğunuz için oynatmazsınız belki. Bugün kimdi sağ bek Baiano atlet bir oyuncu koşar, ama Mesut bugün 87'de çıkmış olmasına rağmen en çok koşan oyunculardan biri. Mesut o bölgede defo vermez.
4
KORKULACAK BİR ŞEY YOK

Mesut zekasında bir oyuncu için korkulacak oyuncu Sevilla'dan Barcelona'ya yeni gelmiş Dani Alves falan olabilir. Ama ona da önlem alır Mesut. 15 senedir buluyor, yapıyor bunları. Kariyerinde sol önde de oynadığı çok oldu. Korkulacak bir şey yok. Mesut da koşuyor, bayağı koşuyor hatta.

3
TASTAMAM FUTBOL OYNADI
Bugün Ferdi, tastamam futbol oynadı. Kenarda nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadı. Bugünkü maç çok ölçü olmasa da. Ferdi, sol kanatta rakip ceza sahası çevresinde çok etkili, sağ kanatta ise kendi ceza sahası çevresinde.
2
ÇOK RAHATSIZ EDİLMEDİ
Fenerbahçe'de savunma çok rahatsız edilmedi ama Kim'in bir iki kritik müdahalesi oldu yine. Tisserand tamamdır. Szalai ise inanılmaz hücum katkısı verdi. Sol stoperde böyle oynanır. Szalai sol bekte de oynar.
1
KİMİN DAHA ÇOK İSTEDİĞİNİ GÖSTERİYOR
Fenerbahçe, 22 faul yapmış. Rizespor ise 9 faul yapmış. Rizespor'un 9 faul yapmış olması enteresan. Kadıköy'de oynuyorsunuz, baskı yemişsiniz ve sadece 9 faul yapmışsınız. Maçı kimin daha çok istediğini de gösteriyor bu.