Arama Logo

Önder Özen: "Pereira gerçeği biliyordur"
10
ÖNDER ÖZEN'İN YORUMLARI

Süper Lig'de Fenerbahçe'nin Başakşehir'e kaybettiği maçı Önder Özen değerlendirdi. İşte Önder Özen'in yorumları...

9
SÜRPRİZ OLMAZ

Başakşehir'in Fenerbahçe'yi yenmesi şöyle bir dönemde büyük bir sürpriz olmaz. Ligin henüz başı. Ligin sonunda ihtiyaçların belirli olduğu haftalar oynanır. Hangi lig olursa olsun, soyunma odalarında 'Kim daha çok isterse o kazanır' lafını duymuşumdur. Kim daha çok ister kısmını ihtiyaçlar belirler. Ligin başındayız ama Başakşehir'in kazanmak için çok sebebi vardı. Bu yüzden sürpriz değil.

8
ÇÖZEMEDİ!

Vitor Pereira 5 yıl sonra geldi ve köprünün altından çok sular aktı. Birçok değişimler mutlaka olmuştur. Benim için şaşırtıcı olan, Pereira çözülebilir bir maçı, yaptığı değişikliklerle çözebilecek ışığı vermedi.

7
2021'DE RUH MU?

Daha sıkıntılı kısım şu, Fenerbahçe geçen sene Sivasspor'a içeride bir maç kaybetti. O maçta şampiyonluk gitti. 'Takımda ruh yok' falan denildi. 2021'deyiz ve ruhlar oynamaz. Makul planları oynayabilecek, uyumlu takımlar iş görür.

6
PLANSIZ; RASLANTI

Taktiğin olmadığı yerlerde ruh çağırma seansları vardır. Sivas'ta Fenerbahçe 3 tane adam adamayı çözemedi. Bu kez de Fenerbahçe ilk yarı tamamen etkisiz kaldı. Oyuncu değişiklikleri işe yaramadı. Plansız bir görüntü, raslantıya bırakılmış bir oyun ortaya çıktı.

5
PEREIRA RİSK ALMADI

Bu oyunu açabilmek adına oyuncuların adam geçmesi lazımdı. Bunun için riskler alınmalıydı. Vitor Pereira biraz risk almalıydı ama almadı. Bu bir derstir, bugün almaz ama yarın alır.

4
BUNU ÇÖZMEK KOLAY DEĞİL

Fenerbahçe bu tip savunmalarla karşılaşacak, bunu çözmenin yolu kolay değil. Başakşehir kalesiz ve kalecisiz oynadı. Sezon başı idmanlarında böyle pas ve pres oyunu oynanır. Başakşehir bunu planladı.

3
KOŞMAYLA ALAKASI YOK

Fenerbahçe'nin kaybetmesinin koşmakla alakası yok. Bu bir savunmanın açılamaması. Başakşehir 11 kişi alanı savundu, Fenerbahçe 7 kişiyle hücum etti. Olayın bununla alakası var.

2
FRANKFURT MAÇI BİTTİ!

Avrupa maçları sonrasında fotoğrafı görmek zaman alabilir. Sergen Yalçın, Fatih Terim de bunu yaşadı. Maç başladıktan sonra Frankfurt biter. İsterseniz Dünya Kupası Finali'nden gelin, ama yeni maç başladığı an, diğer maç biter.

1
PEREIRA GERÇEĞİ BİLİYOR

Başladıktan sonra da çözümler olur. Pereira oldukça deneyimli bir teknik adam. Yorgunluktan bahsedebilir ama gerçeği biliyordur. Bayern Münih, Barcelona'ya 3 attı, döndü Bochum'a da 7 attı.