Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Önder Özen: "Maç, 8-4 bile bitebilirdi!"
11
ÖNDER ÖZEN YORUMLADI
Spor yorumcusu Önder Özen, Galatasaray'ın Hatayspor'a 4-2 mağlup olduğu mücadeleyi NTV'de değerlendirdi.
10
"ETKİLENMEMEK ELDE DEĞİL"
Seyirlik bir maç oldu. Harikulade güzel goller. Özellikle Kerem'in golü çok güzeldi. İnanılmaz bireysel performanslar var. Hatay takımında başta Mame Diouf olmak üzere etkilenmemek elde değil.
9
"TEZAT İKİ TAKIM"
Birbirine tezat iki takımın olduğu bir 90 dakika izledik. Hatayspor direkt oynayan, kendi kalesinden rakip kaleye çok çabuk gidebilen, kaptığında çok çabuk ataklar gerçekleştirebilen, sert ve sıkı bir takım.
8
"4 KEZ GERİDEN KURDU"
Bir tarafta rakibe göre oynayan Hatayspor vardı. Diğer tarafta Galatasaray ne yaptı sorusu var. 7. dakikada not aldım. Galatasaray, 4 kez oyunu geriden kurmaya teşebbüs etti. Bunlardan 2 tanesi başarılıydı, 1'i pozisyon oldu, 2 defa da kaptırdı. Başarıya ulaşmayan denemelerinden de net gol fırsatı verdi Hatay takımına. Galatasaray bu sayıyı pozitif artıracak mı, göreceğiz.
7
"8-4 DE BİTEBİLİRDİ"
4 denemeden Torrent'in ne yapmaya çalıştığını anladık. Galatasaray bugün 4-2 kaybetti, 8-4 de bitebilirdi maç. Hatay bayağı pozisyon yakaladı. 8-4 bitse ne güzel maç oldu derdik, skor bizi şaşırtmazdı. Öyle bir maç oldu.
6
"AĞIR KAYIPLAR VAR AMA"
Hem Berkan cezalı hem de Taylan cezalı. Bugün ağır kayıplar var ama tarif edilebilir bir oyun da var. Son yarım saat paramparça oldu tabi Galatasaray. Organizasyondan, takım disiplininden epey uzak bir görüntüsü vardı.
5
"İLK GOL 13 PAS SONRASI GELDİ"
Büyük ekipseniz, topa sahip olarak oynamaya mecbur ediliyorsunuz. Galatasaray'ın ilk golü 13 paslık bir dizinin sonunda geldi. Bu artı bir puandır. Bardağın dolu tarafında 7 dakikada 2 kez geriden kurup başarılı olmak ve bir gol var.
4
"BOŞ TARAFI EPEY BOŞ"
Galatasaray'ın zorlukları, kolay üstesinden gelinebilecekmiş gibi gözükmüyor, görüntü öyle. Bardağın boş tarafı, epey boş.
3
"AANHOLT NEDEN KULLANIR?"
28. dakikada Aanholt penaltıyı atsa 2-0 olacak. Galatasaray için daha yüksek bir moral olacak. Daha farklı bir maç izleyebilirdik. Van Aanholt neden penaltı atar? Ben onun penaltıcı olup olmadığını bilmiyorum. Galatasaray'da iyi seçenekler vardı, Alpaslan da Göztepe'de 8-9 tane atmıştı. Cicaldau'yu bekliyordum penaltı noktasına. Aanholt sürpriz oldu, böyle fırsatları iyi kullanmak önemlidir.
2
"BEKLERİN ARKASI BOŞ KALDI"
Sacha Boey ve Aanholt'u hücumda aynı çizgide gördüm. Flamengo'da da gördüm bunu o dönemlerde. Ancak Aanholt'un arkası müthiş kullanmaya elverişli bir alan haline geldi.
1
"TORRENT İÇİN DEZAVANTAJ"
Berkan - Taylan - Aytaç üçlüsünün sadece orta saha işlerini organize etmesi değil, beklerin arkasından da sorumluluk almaları gerek. Hoca 8 haftadır izliyorsa Diagne nerede, Muslera nerede, Nelsson nerede şaşkınlığı olabilir. Kadronun en erezyona uğradığı dönemde Galatasaray'la buluşmuş olması bir dezavantaj.