Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Önder Özen'in F.Bahçe-Karagümrük maçı yorumları
13
ÖNDER ÖZEN'İN YORUMLARI
Önder Özen, NTV ekranlarında Fenerbahçe - Karagümrük maçını değerlendirdi.
12
"0-0'A RAĞMEN KEYİF VERDİ"
"0-0 olmasına rağmen bir izleyicinin keyif alacağı bir maç izledik. Statta 50 bine yakın taraftar izledi maçı ve keyif almışlardır. Skor sevindirmemiştir ama oyun karşılıklı fena değildi. Taraftar galibiyet ister doğal olarak onun dışında fena maç olmadı"
11
"VOLKAN DEMİREL ÇOK İYİ HAZIRLANMIŞ"
"Volkan Demirel beIN Sports'ta yorumculuğa başladığında tüm takımlara ne kadar hakim olduğunu görmüştük. Lig başlar başlamaz ciddi fark yaratmıştı, analizlerini çok beğenmiştim. Antrenörlüğe Ersun hocayla başlamıştı, daha sonra Emre Belözoğlu'yla çalıştı. O dönemi iyi geçirmiş Volkan Demirel. Çok yerinde yorumlar yaptı ve hocalığında da Fenerbahçe'yi ne kadar hazırlıklı olduğunu gösterdi"
10
"FENERBAHÇE BASKILI BAŞLADI"
"Zaman zaman oyunu geriden kurdular, zaman zaman Viviano'dan yüksek top istedi. Zaten Farioli döneminde geriden oyun kuruyordu. Pesic tam bu oyunun santraforu olmasa da düşen topu aldılar. Fenerbahçe takımı baskılı başladı, kaleye kadar da baskı yaptı. Kaptırdıkları toplarda öndeki 5'li ile arkadaki 5'li arasında mesafe olması nedeniyle Karagümrük topu ilerdeki oyuncusuyla buluşturabildi"
9
"1 PUAN, 3 PUAN KADAR DEĞERLİ"

"Altay'ın ilk yarıda 2 tane net pozisyonu vardı. Ligin en formda, en istim üzerinde takımlarından biri olan Fenerbahçe karşısında Karagümrük'ün aldığı 1 puan 3 puan kadar değerliydi."

8
"MAÇIN ADAMI FERDİ KADIOĞLU'DUR"
"Fenerbahçe'de bazı akıllıca işler gördüm. Emre ile eşleşmeleri ilginçti. İki çabuk kıvrak oyuncunun karşılaşmasını izledik. Ferdi oradan defo vermedi. Emre bir de minyon oyuncu, onun gibi oyuncular kadar tehlikelisi yoktur. Ferdi hem onunla mücadelesinde, hem ortada baskılarında kusursuz bir savunma performansı gösterdi. Belli ki ona çıkma denmiş. Maçın oyuncusu Ferdi Kadıoğlu'dur"
7
"HAKEM, OYUNCU PERFORMANSININ GERİSİNDE"
"Ferdi çıkmayınca Fenerbahçe'nin oyun pratiği etkilendi. Osayi'nin performansı önemliydi, bu sefer önde oynayınca o da etkilendi. 75'e kadar da orada kaldı Osayi. Kaybedebilirdi veya kazanabilirdi Fenerbahçe. Nefis ikili mücadeleler oldu. Hakem performansında ikili mücadelede verilen verilmeyen faullerde iyi bulmadım hakemi. Futbolcu kalitesinin altında kaldı hakemler"
6
"VOLKAN HOCA'NIN YOLU AÇIK"
"Normalde hakemlerin benzer performansları gösterdiğinde hakem topuna girmem ama bu maçta hakem performansı oyuncuların performansının altında kaldı. Herşeye rağmen güzel maç oldu. Volkan Demirel adına işin savunma tarafını çözdüğü için teknik adam ışıklarını onda görüyorum. Oyunculara hakimiyetini de çok etkili buldum."
5
"OSAYI'DE HER ÖZELLİK VAR"
"Benjamin Pavard dünyanın en iyi sağ beklerinden biridir. Çıkışları önemlidir ve önünde de Gnabry oynuyor. Bekten ileri çıkarken fiziğinizin iyi olması lazım. Taktiksel olarak da uygunsa ileri çıkarsınız. Osayi'de sağ bek ve ileride oynamak için her şey var. Teknik ve hız birleşecek, karar verme yeteneği olacak bir de"
4
"SENEYE ORASI BOZULMAMALI"
"İkinci yarıda Rossi'nin net fırsatta auta attığı bir top var. Çok dar alanda tiki taka vardı orada. Zaman yok, alan yok, çabuk karar vermek gerekiyor. 3 defa senaryo değişti o pozisyonda. Buna uyum sağlayan çabuk ve kıvrak bir oyuncu performansı gördüm orada, atamadı ama oluşturdu Rossi. Osayi orada oynuyor, topu dürtüp koşuyor mücadele ediyor, bence orayı seneye bozmamalı Fenerbahçe"
3
"FERDİ ARTIK SOLDA TEK"
"Ligde sezonun en iyileri karmasını yapacağız mesela, 2 ay önce benim kadrom şimdikiyle çok farklıydı. Mesela sağ beke Osayi girdi bir kere. Rosier'in düşüşü ile birlikte. Savunmanın solunda da Ferdi orada artık tek. 2 ay önce kadro yapmaya kalksaydık sol bek yazmamak için 3'lü savunma yazacaktım. Son performanslar ölçü müdür bilemem ama bence Osayi Fenerbahçe'de ciddi bir fark yaratacakmış gibi istiyorum savunmanın sağında. Orayı bir kaç yıl kapatabilir Osayi"
2
"İSMAİL HOCA SON DERECE BAŞARILI"
"İsmail hoca son derece başarılı bir performans ortaya koydu. Genelde düşüşteyken gelir böyle camianın yetiştirdiği teknik adamlar. İsmail hocaya da öyle geldi. Fenerbahçe erime noktasındayken, moraller bozulmuşken, tribünler ümidi kesmişken geldi. Daha önce de böyle şeyler oldu. Son 13 maç 10 galibiyet 3 beraberlik 33 puan demektir ve bu çok önemli bir puan"
1
"BAŞARILI OLMASINA RAĞMEN..."
"Karar vericiyseniz, teknik anlamda bu işin profesyonelleriyseniz, sezon sonu gelince başarılı olan teknik direktörünüzle ilgili kararlar vermek zorunda kalabilirsiniz"