Arama Logo

Önder Özen: "Galatasaray'ın transfere ihtiyacı var"
9
ÖNDER ÖZEN'İN YORUMLARI

Süper Lig'de Galatasaray'ın Altay ile 2-2 berabere kaldığı maçı Önder Özen değerlendirdi. İşte Önder Özen'in yorumları...

8
KALİTEDE PROBLEM VAR

Galatasaray çok ağır favori olduğu bir maç oynadı. Galatasaray, belirli bir oyun üstünlüğü kuramadan başladı. İlk 20 dakika böyle geçti. Altay'ın Başakşehir maçı gibi oynayacağını düşünmüştüm ama bayağı ofansif bir kadro ile oynadılar. 4 forvetle maça başladılar. Bu sezon ligde anlaşılabilir oyun oynayan takım sayısı az. Galatasaray, Rize maçından itibaren oynamaya başladı. Ama kalite problemi de var. Özellikle orta sahada.

7
BOEY YILDIZ OLURDU

Galatasaray'ın oyunu bekler için inanılmaz bir oyun. Rosier ister bu oyunu mesela, Boey de ister. Galatasaray'ın bugün Eboue gibi bir beki olsaydı bugün yıldız olurdu.

6
PENALTI TARTIŞILIR

VAR'la gelen penaltı kararları inanılmaz bir tartışma yaratacaktır. Ben söylenenleri anlamıyorum. 'VAR, kesin, bariz bir hata olunca çağıracak' söylenen budur. Ama bugünkü pozisyon net midir?

5
DÖRT OYUNCU OLSA...

Bardağın dolu tarafına bakalım. Bugün iki kaliteli bek ve iki kaliteli orta saha olsa oyun farklı bir yere gidebilirdi.

4
LAZIO MAÇI İÇİN SIKINTI

Galatasaray'da biraz yorgunluk da gördüm. Lazio maçına da yansıyabilir.Lazio'nun Galatasaray'a göre bir gün avantajı var. Orada da Sarri sallantıda, çok ağır eleştiri altında. Son iki sezonun Serie A'daki en iyi takımlarından biri. Pandemi olmasaydı belki şampiyon olacaktı Lazio. Sarri, o takımı aşağıya çekti. Galatasaray'ın makul planları var. İlk Marsilya maçında da çok beğenmiştim. Çok iyi bir deplasman oyunu oynadılar. Marsilya daha tempolu takımdır, Lazio ise daha kaliteli takımdır.

3
TRANSFER İHTİYAÇ VAR

Ben zaman zaman Galatasaray, çok transfer yapıyor diyorum ama ara dönemde gerçekten bir orta sahaya ihtiyaçları var.

2
ÜRETEMEDİLER

Yedlin ve Van Aanholt yeterince topla buluştu bugün, yeterince üretken olamadılar. Galatasaray'ın orta sahadaki oyuncusu dönebilse, orada Melo, Fernando, Selçuk gibi bir oyuncu olsa... Berkan dönebilse önünde 6 tane seçenek oluşacaktı. Halil Dervişoğlu'nun en önemli özelliklerinden biri topla dönebilmesi. Oldu mu bugün, olmadı. Cepheden top alamadı çünkü. Berkan ve Taylan dönemedi.

1
FELÇ EDERLERDİ

Galatasaray'ın sağ kanattaki beki Rosier, Boey, Eboue gibi biri olsaydı o taraf felç olabilirdi. Altay'da orada Kazımcan oynadı, hücumcu bir oyuncu. Eğer orta sahada baskıyı düşürebilirse, dönebilirse orta sahası Galatasaray'ın, savunması çok zor bir takım olur döndükten sonra. Her şeye rağmen Yedlin'de fizik kalitesinin arttığını söyleyebilirim. Ama üretkenlikte, nitelikte sıkıntı var. Dinamizde bir şey olduğunu söyleyemem.